Reklama
Drwinia. Ratują życie innym
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 07 lutego 2019 20:20

Zarząd Gminnego Klubu Krwiodawców PCK w Drwini składa serdeczne podziękowanie tym dawcom krwi, którzy w minioną niedzielę znaleźli czas, aby podzielić się cząstką siebie z oczekującymi tego cennego daru życia dziećmi z klinik hematologii dziecięcej. Na apel organizatorów odpowiedziało zaledwie 14 osób i zaparkowanym pod ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie ambulansie RCKiK w Krakowie zebrano nieco ponad 5 litrów krwi . Mimo zaangażowania i promocji akcji niestety to nie wielka grupa dawców. Organizatorzy liczą na większą aktywność podczas kolejnej akcji, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszają tj. 31 marca (niedziela) w godz. 10 - 14 również pod Ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie.

 
Gmina Drwinia: Blisko 2.5 miliona z dotacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 31 stycznia 2019 18:39

Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. 17 października Wójt Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą budowy Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2 .4 miliona złotych.

 
Drwinia. Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 30 stycznia 2019 00:00

Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. 17 października Wójt Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą budowy Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2 .4 miliona złotych.

 
Drwinia. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

27 milionów złotych – to wartość inwestycji, jakie zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Drwinia. To absolutny rekord w regionie tarnowskim i jeden z najwyższych wskaźników w kraju. - Budżet jest nie tylko bardzo ambitny, ale także proinwestycyjny, prorozwojowy i prospołeczny . W tej kadencji chcielibyśmy się uporać z inwestycjami komunalnymi; czyli rozbudową sieci kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków – zapowiada wójt Jan Pająk.

 
Lipnica Murowana. Rada Gminy uchwaliła plan wydatków i dochodów na 2019 rok
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 08 stycznia 2019 23:09

W sumie blisko osiem milionów złotych na inwestycje przeznaczyła Rada Gminy w Lipnicy Murowanej w budżecie gminy na 2019 rok. – Od wielu lat utrzymujemy bardzo wysokie wskaźniki nakładów inwestycyjnych – tłumaczy naszej redakcji wójt Tomasz Gromala.

 
Powstanie Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 21 grudnia 2018 15:52

Powstanie Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2.4 miliona złotych.
To znakomita wiadomość dla rodziców, którzy zyskają miejsce opiekujące się najmłodszymi. Nowy, dwupoziomowy budynek powstanie w miejscowości Drwinia przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym, będzie miał 809 m2 i przeznaczony będzie na przyjecie 50 maluchów. Na parterze pomieści sale pobytu dziennego dla dzieci, jadalnię wraz z zapleczem kuchennym, szatnie oraz zaplecze sanitarne. Na piętrze zaplanowano natomiast m.in. sale wypoczynku dla dzieci, pokój nauczycielski i dyrekcji, sale dla dzieci chorych oraz pokój pielęgniarki. Zostanie, także zagospodarowane przestrzeń wokół obiektu, powstaną nowe parkingi, plac zabaw oraz infrastruktura towarzysząca. Prace niedawno się rozpoczęły.

 
Bochnia. Profesor Ludwik Węgrzyn
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 20 listopada 2018 19:27

To było pokerowe zagranie byłego już starosty bocheńskiego Ludwika Węgrzyna. Pokerowe, którym – moim skromnym zdaniem – powinni zająć się socjolodzy polityki. PiS miało w Radzie Powiatu – 13 mandatów (miało – bo dwójkę radnych właśnie dzisiaj wyrzucono z partii) i wydawało się, że spokojnie wybierze zarząd i władze rady powiatu. Opozycja miała bowiem tylko 10 mandatów. Okazało się jednak, że dwoje radnych z Prawa i Sprawiedliwości „zdradziło” na starcie i opowiedziało się za PSL i PO. W głosowaniu na przewodniczącego Rady Powiatu Bocheńskiego przepadł Mariusz Zając. Szefowa została Bernadeta Gąsiorek.

 
Region. 40-latek zatakował nożem rodziców
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 05 listopada 2018 21:46

40-letni mieszkaniec Bochni zaatakował ostrym narzędziem swoich rodziców. Zadał im kilka ciosów. Rodzice mężczyzny, z ranami kłutymi, trafiło do szpitala. Bardzo szybko napastnik został zatrzymany. Jak się potem okazało się, że 40-latek cierpi na zaburzenia psychiczne. Mężczyzna ma zdiagnozowaną schizofrenię. Około godziny 20:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymali zgłoszenie o rodzinnym dramacie w jednym z domów na terenie miasta. To kolejna interwencja w tym domu bocheńskich stróżów prawa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 13

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .