Reklama
Drwinia. Wotum zaufania, a potem absolutorium jednogłośnie
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 18 lipca 2019 19:15

Rada Gminy w Drwini przyjęła raport o stanie gminy Drwinia w 2018 roku i udzieliła wotum zaufania dla wójta. Chwile potem rajcy, ponownie jednogłośnie, zagłosowali za udzieleniem skwitowania z wykonania budżetu w 2018 roku.

 
Lipnica Murowana. Zapowiada się rekordowy rok: inwestycje z wielkim rozmachem
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 07 lipca 2019 00:00

Można odnieść wrażenie, że gmina Lipnica Murowana „rozbiła” unijny bank. Nie ma bowiem tygodnia byśmy nie informowali naszych Czytelników o kolejnych pieniądzach pozyskanych przez tutejszy samorząd. – Są to zarówno środki unijne, z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego, jak też krajowe. To doskonały czas dla naszej gminy. W sposób szczególny chcę podziękować zarządowi województwa małopolskiego oraz naszemu radnemu wojewódzkiemu Stanisławowi Bukowcowi – mówi naszej redakcji Tomasz Gromala wójt gminy Lipnica Murowana.

 
W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lipca 2019 12:11

W Mikluszowicach odbył się Finał Krajowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. – Cieszy mnie, że nasza gmina, nasza szkołą była organizatorem zmagań na najwyższym krajowym poziomie – mówi wójt Jan Pająk.

 
Lipnica Murowana. Pieniądze dla strażaków
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 26 czerwca 2019 21:00

Powody do zadowolenia maja strażacy. Dzięki pozytywnej decyzji Zarządu Województwa Małopolskiego i Sejmiku, Gmina Lipnica Murowana pozyskała dofinansowanie w ramach ogłoszonego przez Województwo Małopolskie konkursu „Małopolskie Remizy 2019”. Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na kontynuację prac budowlanych na zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa budynku użyteczności publicznej – Wiejskiego Domu Ludowego o Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej”. Dotacja opiewa na 48 tysięcy złotych. Jest jedną z najwyższych w Małopolsce. W ramach zadania jest zaplanowana budowa nowej Remizy OSP dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Górnej. Projekt całościowy obejmuje budowę od podstaw nowej siedziby wraz z dwoma garażami wraz z pełnym zapleczem. Całość dobudowanego obiektu będzie spełniać warunki techniczne i przepisy dla obiektów tego typu.
Całość zadania realizowana jest etapami przy czynnym udziale OSP Lipnica Górna.

 
Drwinia. Wakacje w gminie
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 21 czerwca 2019 21:28

Gminne Centrum Kultury i Promocji w Drwini z siedzibą w Grobli organizuje zajęcia wakacyjne dla dzieci z terenu Gminy Drwinia. W programie atrakcyjne wycieczki autokarowe .
Zajęcia będą organizowane w terminie od 1.07.2019. do 5.07.2019 r. , dla dzieci w wieku od 7 do 16 roku życia.  Koszt  tych zajęć wynosi 380 zł - cena zawiera również wyżywienie . Rodzice lub opiekunowie prawni dzieci odpowiedzialni są za dowóz dziecka w miejsce zbiórki oraz odbiór po zakończonych zajęciach. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są w Świetlicach Środowiskowych naszej Gminy oraz w GCKiP w Grobli do dnia 25.06.2019r. Serdecznie zapraszamy. Możliwa jest zmiana programu z przyczyn niezależnych od organizatorów, o czym będą poinformowani uczestnicy. Zajęcia wakacyjne odbędą  się , jeżeli zgłosi się minimum 40 osób.


 
Dziewin. Obiekt stanie do końca lipca
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 czerwca 2019 10:06

Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca 2019 roku zostanie oddana do użytku sala gimnastyczna w Dziewinie. Obiekt zostanie wzniesiony w ciągu… kilku miesięcy. Jak to możliwe? –  Postawiliśmy na obiekt pneumatyczny – tłumaczy wójt Jan Pająk.  O potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.

 
Gmina Drwinia. Bojowe ćwiczenia: „Biała 19”
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 28 kwietnia 2019 16:35

Koordynacja działania różnych służb ratowniczych oraz współpraca z samorządem i mieszkańcami – te cele przyświecały organizatorom ćwiczeń na wypadek powodzi, które przeprowadzono w gminie Drwinia.
Pod koniec marca na terenie gminy Drwinia przeprowadzone zostało ćwiczenie epizodyczne reagowania kryzysowego pk. ,,Biała 19”. Jego inicjatorem była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie. Ćwiczenie miało na celu omówienie możliwości wsparcia sił i środków służb ratowniczych na wypadek zagrożenia powodziowego w powiecie bocheńskim. Wójt Gminy Drwinia Jan Pająk powitał przybyłych uczestników ćwiczenia: przedstawicieli WKU w Tarnowie na czele z Komendantem ppłk Piotrem Waręckim, przedstawicieli Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Krakowie, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Bochni Wydziału ds. operacyjno – szkoleniowych oraz przedstawiciela Wydziału Spraw Społecznych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bochni. Ćwiczenie było okazją do wymiany informacji i doświadczeń z pamiętnej powodzi jaka miała miejsce w 2010 r. Uczestnicy podczas rekonesansu w terenie mieli okazję zobaczyć newralgiczne miejsca na terenie naszej gminy, w których prowadzone były działania ratownicze z udziałem dużej ilości sprzętu oraz ludzi. Żołnierze formowanej obecnie 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Krakowie będą w przyszłości wspierać działania służb ratowniczych np. podczas zagrożenia powodziowego o dużej skali. Jak mówi wójt wybór gminy Drwinia nie jest dziełem przypadku. - Nasza gmina graniczy z Wisłą, także lokalne dopływy wiele razy dawały się nam we znaki. Wolimy dmuchać na zimne, stąd organizujemy takie ćwiczenia. To nie jedyne działania podejmowane przez samorząd w ostatnich latach w naszej gminie. Inwestujemy w OSP, zbudowaliśmy magazyn powodziowy – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk. Jego zdaniem na druhach z OSP opiera się system Obrony Cywilnej.

 
Drwinia. Sołtysi i Rady Sołeckie w komplecie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 marca 2019 16:41

Na pięć, a nie jak do tej pory na cztery lata, zostali wybrani nowi sołtysi i członkowie rad sołeckich we wszystkich miejscowościach gminy Drwinia. - Prze wyborami sołeckimi musieliśmy dostosować statuty sołeckie do zmienionego prawa: nowa kadencja samorządu jest pięcioletnia, na taki okres wybraliśmy też sołtysów – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk. Jak podkreśla wójt od współpracy samorządu gminnego z sołtysami sporo zależy. - Sołectwo to co prawda organ pomocniczy dla samorządu, ale niezmiernie ważny. Cieszy mnie fakt, że w poprzednich dwóch kadencjach, współpraca układała się bardzo dobrze. Wierzę, że będzie tak samo w kadencji 2018 – 2023. Optymizmem napawa fakt, że nasi sołtysi to osoby godne zaufania, które cieszą się uznaniem w oczach lokalnych społeczności – podkreśla wójt Pająk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 14

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .