Reklama
Bochnia. Stanisław Bukowiec otworzył swoje biuro poselskie
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 01 lutego 2020 13:17

L1050673Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wziął udział w otwarciu biura poselskiego Posłana na Sejm RP Stanisława Bukowca. Biuro będzie czynne trzy razy w tygodniu: w poniedziałki od 14 do 18 oraz we wtorki i środy, w godzinach 10 – 14. Sam poseł będzie tutaj w każdy poniedziałek od godziny 14 do 18. Ponadto Stanisław Bukowiec zamierza uruchomić filie swojego biura w miastach powiatowych regionu oraz dyżury w kilku gminach. - Ciesze się, że tak liczne grono przyjaciół, samorządowców, bierze udział w otwarciu mojego biura. Po raz kolejny dziękuje wszystkim wyborcom, którzy oddali na mnie głos jesienią tamtego roku. Dziękuję mieszkańcom Bochni i powiatu bocheńskiego, ale także całego subregionu tarnowskiego – mówił do zebranych Stanisław Bukowiec.

 
Drwinia. Kolejne miejsca rekreacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 30 stycznia 2020 21:39

To już kolejne miejsca na terenie gminy Drwinia, gdzie aktywnie można spędzać wolny czas na świeżym powietrzu. Nowe miejsca rekreacji wyposażone są w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W Niedarach zamontowane zostały urządzenia dla dzieci typu: Biegacz – 1 szt., Rower i steper – 1 szt., Pajacyk i wahadło – 1 szt. Dla nieco starszych są: Biegacz – 1 szt., Orbitrek – 1 szt., Wahadło – 1 szt., Wioślarz – 1 szt., Ławka – 1 szt., Rower – 1. W Świniarach zamontowano obiekty małej arcjhitektury dla dzieci tj.: piaskownica kwadratowa 250x250 cm –1 szt.;karuzela tarczowa z siedziskami –1 szt.;huśtawka pojedyncza, siedzisko koszowe z łańcuszkiem –1 szt.; zestaw zabawowy –1 szt.;bujak sprężynowy -konik –1 szt.;trampolina kwadratowa wkopana –1 szt.;ławki parkowe z oparciem –2 szt.;-kosz na śmieci z daszkiem –1 szt.;-tablica informacyjna z regulaminem –1 szt.

 
Żegocina. Pozyskano wielomilionowe dotacje
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 24 stycznia 2020 17:06

Rozbudowa infrastruktury drogowej, inwestycje w jednostkach OSP, oddanie do użytku nowego przedszkola – to tylko trzy z wielu zadań inwestycyjnych, które udało się zrealizować w gminie Żegocina w 2019 roku. - To był udany rok dla naszej gminy – ocenia wójt Wojciech Wrona.

 
Lipnica Murowana. Powstaje nowoczesne Centrum Pielgrzyma i Turysty
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 stycznia 2020 10:38

L1050489Tegoroczna Niedziela Palmowa będzie miała w Lipnicy Murowanej szczególny charakter. Mowa nie tylko o uroczystej sumie, odprawionej na pamiątkę wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, na kilka dni przed jego wielką męką, ale także o towarzyszących jej wydarzeniach. Kolejnym, 62. już konkursie Palm Wielkanocnych oraz otwarciu Centrum Pielgrzyma i Turysty. We wszystkich tych uroczystościach weźmie udział prezydent Polski, Andrzej Duda.

 
Gmina Drwinia. PSZOK jeszcze w tym roku
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 23:39

Budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wejdzie w fazę realizacji.Wszystko wskazuje na to, że jw tym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym. Przypomnę, że koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisałem już w 2018 roku – podkreśla wójt Jan Pająk.

 
Nowa sala gimnastyczna w Dziewinie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 14 stycznia 2020 00:00

Przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dziewinie otwarto nowoczesną halę sportową. Gmina Drwinia jest jedną z pierwszych w Polsce, która zdecydowała się wybudować halę namiotowo – łukową. Obiekt podziwiali goście, wśród których dostrzegliśmy między innymi posła na Sejm RP, Stanisława Bukowca oraz wicestarostę bocheńskiego, Ryszarda Drożdżaka. Obaj gratulowali włodarzowi gminy, a dzieciom życzyli samych radości i sukcesów, Ale po kolei… Przypomnijmy, że o potrzebie budowy sali gimnastycznej w Dziewinie mówiło się od kilku lat. Koszt budowy tradycyjnej sali to jednak wydatek rzędu trzech, nawet czterech milionów złotych. Przy obecnych inwestycjach, planach związanych z budową sieci kanalizacyjnych, realizacja zadania nie wchodziła w rachubę.

 
Drwinia. Nowa sala w gminie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 07 stycznia 2020 21:44

To był wielki dzień w dziejach Dziewina. Przy tutejszym  Zespole Szkolno-Przedszkolnym w otwarto nowoczesną halę sportową. Gmina Drwinia jest jedną z pierwszych, która zdecydowała się wybudować halę namiotowo-łukową. Zastosowanie tego nowatorskiego i niezwykle funkcjonalnego rozwiązania pozwoliło na wybudowanie w krótkim czasie miejsca, gdzie dzieci i młodzież w komfortowych warunkach mogą mieć zajęcia wychowania fizycznego. Gmina Drwinia uzyskała dofinansowanie na realizacje tego zadania ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


 
Gmina Drwinia. Odpady pod kontrolą
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 19 grudnia 2019 15:15

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym roku powstanie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK). Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci oraz rzeczy, których część – po naprawie – zyska drugie życie i posłuży innym – tłumaczy wójt Jan Pająk. Koszt projektu szacowany jest na około dwa miliony złotych. Warto jednak dodać, że jakieś dwie/trzecie tej sumy bo około ponad półtora miliona złotych stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowę gwarantującą dofinansowanie zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 podpisał w tamtym roku, w imieniu gminy, wójt gminy Jan Pająk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .