Reklama
W Regionie: Dwa miliony na budowę mostu w Kamionnej
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 10 lutego 2010 11:02

kamionnaPonad 2 mln. złotych otrzymał powiat bocheński w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi. To jak do tej pory największa jednorazowo przyznana dotacja z MSWiA.

 
Stary Wiśnicz: Zdewastowali 25 uli
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 03 lutego 2010 16:17
Policjanci zatrzymali trzech 17-latków, którzy zdewastowali 25 uli w pasiece w Nowym Wiśniczu. W wyniku ich działania znajdujące się w ulach pszczoły wyginęły.
 
Bochnia: Pijana za kółkiem, miała 2 promile
WYDARZENIA - Region Bocheński
sobota, 30 stycznia 2010 12:13
Wczoraj około godz. 20:40 w miejscowości Chrostowa koło Bochni policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy, kierowany przez 45 letnią kobietę, mieszkankę tej miejscowości. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta „wydmuchała” ponad 2 promile alkoholu. Kierująca tłumaczyła się, że wracała z imprezy autobusem do domu, a samochód pozostawiła przy drodze. Jednak obawiając się pozostawić samochód na noc na poboczu postanowiła pojechać nim do domu.
 
 
I LO - 6 w Małopolsce
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 20 stycznia 2010 18:26
1lobochnia6 w Małopolsce, a 88 w kraju – taki wynik osiągnęło bocheńskie I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Pozycja szkoły w rankingu była uzależniona od ilości olimpiad, w których brała udział szkoła oraz liczby laureatów i finalistów. Pozycja bocheńskiego liceum od roku ubiegłego wzrosła aż o 144 miejsca. W województwie małopolskim bocheńską placówkę wyprzedziły jedynie cztery szkoły krakowskie oraz liceum w Olkuszu.

 
Rozbój na 11-letnich kolędnikach
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 30 grudnia 2009 22:00

25 grudnia, około godziny 19.00 na ul. Zalesie Dolne w Bochni do kolędujących z szopką 11-letnich chłopców, (mieszkańców Bochni ) podeszły dwie starsze od nich nieznane im dziewczyny, które również kolędowały. Dziewczyny zażądały od chłopców wydania zebranych przy okazji kolędowania pieniędzy. Chłopcy nie mieli zamiaru oddać datków, więc dziewczęta przeszukały ich ubrania. W reklamówce trzymanej przez jednego z nich znalazły 51 złotych, które zabrały, po czym uciekły. Napadnięci kolędnicy wraz z rodzicami zgłosili się na Policji. Niedługo potem policjanci zatrzymali jedną ze sprawczyń napadu. 16-letnia bochnianka, przyznała się do opisanego rozboju i trafiła do Policyjnej Izby dziecka. Kolejnego dnia zatrzymano o dwa lata starszą jej koleżankę, która również przyznała się do rozboju. Pełnoletniej sprawczyni grozi surowa kara pozbawienia wolności - od 2 - do 12 lat, natomiast nieletnia odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

 
Wirtualny spacer po Powiecie Bocheńskim
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 17 grudnia 2009 01:00
Nie musisz już wychodzić z domu żeby odwiedzić urocze zakątki Powiatu Bocheński- od listopada powiat bocheński jest dostępny w sieci. Wystarczy wejść na stronę www.powiat.bochnia.pl i kliknąć banner wirtualny spacer lub wejść na stronę www.wirtualnykraj.pl wpisać w wyszukiwarkę powiat bocheński i wyruszyć na wirtualną wycieczkę.
 
Tragedia na torach - zgineli mieszkańcy powiatu
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 12 października 2009 17:58
W zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem pospiesznym, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Gorzkowie, zginęło dwóch mężczyzn. Fiatem cinquecento jechali dwaj mieszkańcy Poręby Spytkowskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że auto wjechało na tory, kiedy przejechał pociąg w kierunku Tarnowa. Jednak kierowca nie zauważył pociągu nadjeżdżającego z Tarnowa drugim torem.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 następna > ostatnia >>

Strona 14 z 14

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .