Reklama
Drwinia. Gmina nie zwalnia tempa
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 16 października 2020 18:46

Niedawno  zostały zakończone i oddane do użytkowanie zadnia realizowane w ramach Funduszu Sołeckiego. W miejscowości Drwinia została wykonana droga rolnicza stanowiąca połączenie ze sobą dróg "Słonecznej" oraz "Zacisznej". W Gawłówku na długości 135,50 mb wymieniono ogrodzenie boiska sportowego oraz dokonano renowacji istniejącej bramy i furtki ogrodzeniowej. Miejscowości Wyżyce i Zielona zostały wzbogacone o nowe utwardzone pobocza z kostki brukowej, (których zakres, przebieg oraz technologie ustalono z Sołtysami tychże miejscowości) celem podniesienia bezpieczeństwa pieszych na głownych drogach gminnych, biegnących przez dane wsie.

 
Żegocina. Zrównoważony rozwój całej gminy
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 22 września 2020 00:00

Kilka milionów złotych to wartość inwestycji zaplanowanych na 2020 rok.  Część prac jest już wykonana. – Priorytetem naszego działania jest zrównoważony rozwój całej gminy – zapewnia wójt Wojciech Wrona.
Na ten rok zaplanowana jest rozbudowa sieci wodociągowej w kilku miejscowościach w gminie. W budżecie zapisano na ten cel ponad 600 tysięcy. Sporo środków trafi także na projekty proekologiczne. W ramach programu związanego z Odnawialnymi Źródłami Energii, gmina wyda aż 1.6 miliona złotych. – Niemal w całości są to środki pozyskane z funduszy unijnych – dodaje wójt Wojciech Wrona. Na prace na drogach przeznaczono blisko pół miliona złotych. To środki na drogi gminne oraz na inwestycje przy drogach powiatowych. Projekt rozbudowy szkoły w Łąkcie Górnej będzie kosztował 150 tysięcy złotych, tyle samo zarezerwowano na przebudowę przedszkola w tej miejscowości. Około 200 tysięcy to wydatki na budowę sieci kanalizacji sanitarnej. Część prac jest już wykonana, inne są w trakcie, ale po kolei…

 
Gmina Drwinia. Zapowiada się rekordowa w historii gminy, pod względem nakładów inwestycyjnych, kadencja samorządu
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 20 września 2020 21:11

W latach 2019 – 2020 gmina wyda na inwestycje ponad 50 milionów złotych. Sporo, zważywszy  na fakt, że mieszka tutaj niecałe 6.5 tysiąca osób. Pierwsze 20 lat odnowionego samorządu, to dla gminy stracony czas. Od dekady gmina odrabia cywilizacyjne opóźnienia. Nadrabia znacznie szybciej niż sąsiedzi. Dzięki temu wyczuwa się na czoło w regionie tarnowskim. Ale po kolei.

 
Gmina Drwinia prawdziwy raj dla cyklistów
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 23 sierpnia 2020 16:59

Gmina Drwinia jest na najlepszej drodze, by nadać jej nowy przydomek „raj dla cyklistów”.  Okazuje się, że kolejne kilometry ścieżki pieszo- rowerowej realizowane w ramach zadania pn.: „Budowa zintegrowanej sieci ścieżek rowerowych i pieszo-rowerowych w pasie drogi DW 964 na terenie gminy Drwinia wraz z infrastrukturą są już na ukończeniu. Jak mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk już w najbliższym czasie będzie możliwość pokonania jednośladem odcinka od Chobotu (granicy z Niepołomicami) do nowopowstałego ronda w Świniarach a w późniejszym etapie do Uścia Solnego (do granicy z gminą Szczurowa). – Warto dodać, że na trasie budowanego ciągu pieszo - rowerowego przy DW 964, dla bezkolizyjnej obsługi komunikacji zbiorowej, powstały zatoki autobusowe wraz z oświetleniem i przejściami dla pieszych oraz przejazdami dla rowerzystów. Dodatkowo w Grobli trwa budowa parkingu Park&Ride na min. 12 samochodów w tym dwa dla osób niepełnosprawnych i miejscem parkingowym dla przynajmniej czterech rowerów.

 
Rozmowa z Tomaszem Gromalą, wójtem gminy Lipnica Murowana
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 31 lipca 2020 11:50

Panie Wójcie, to już ponad 4 miesiące życia z epidemią koronawirusa. Jak to wygląda w gminie Lipnica Murowana?
Na tę chwilę, możemy powiedzieć, że jesteśmy bogatsi w doświadczenie, które wydawałoby się jeszcze niedawno nie do przewidzenia w najgorszych wizjach. Zarówno Urząd Gminy jak i jednostki podległe, po okresie maksymalnego ograniczenia dostępności, pracują w pełni oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Zwracamy uwagę na stosowanie maseczek, dezynfekcję rąk i unikanie skupisk. Po takim czasie prócz większej dostępności środków ochrony mamy także do czynienia z większą świadomością i odpowiedzialnością ze strony mieszkańców, choć wyjątki także się zdarzają. Na pewno, tak jak i na świecie, organizacja pracy, życia codziennego uległy mocnej przebudowie, ale dostosowując się do tej trudnej sytuacji, staramy się, aby wszelkie działania strategiczne realizować nie rezygnując z żadnych w pełni. Obecnie mieszkańcom najbardziej doskwiera ograniczony dostęp do lokalnej służby zdrowia, ale póki co wszyscy musimy być cierpliwi.

 
Drwinia. Paczki z PCK
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 18 czerwca 2020 11:06

Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drwini 38 paczek żywnościowych przekazanych przez firmę Auchan. Inicjatorem akcji był Pan Stefan Styczeń w porozumieniu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Drwini. Paczki zostały rozdysponowane przez pracowników socjalnych wśród rodzin z dziećmi w wieku 5-25 lat, które korzystają z dożywiania w szkołach i przedszkolach na terenie gminy Drwinia w ramach programu “Posiłek w szkole i w domu, a obecnie z powodu epidemii covid-19 nie uczęszczają do placówek oświatowych. W najbliższym czasie akcja zostanie powtórzona.

 
Drwinia. Gminna Tarcza Antykryzysowa
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 maja 2020 12:41

Mamy dobrą informację dla przedsiębiorców gminy Drwinia. Samorząd gminy w tym wyjątkowym czasie chce pomóc osobom prowadzącym działalność gospodarczą na terenie gminy Drwinia. Radni, na wniosek wójta Jana Pająka,  podjęli uchwałę  w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID – 19. Proponujemy pomoc dla przedsiębiorców z terenu Gminy Drwinia, którzy mogą  skorzystać ze zwolnień  w spłacie zobowiązań podatkowych  w podatku od nieruchomości od gruntów, budynków i budowli w postaci zwolnienia z w/w podatku za miesiąc kwiecień i maj 2020 roku do kwoty 1 500 zł. w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą informuje wójt gminy Drwinia Jan Pająk.

 
Drwinia. Pojawi się 290 nowych lamp
WYDARZENIA - Region Bocheński
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:26

Dokładnie o 290 lamp – oświetlenia ulicznego wzbogaci się infrastruktura drogowa w gminie Drwinia. – Na ten cel wydamy w sumie około 1.2 miliona złotych – wylicza Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.  Z powodu koronawirusa jest pewien poślizg w realizacji tej  inwestycji. Wójt Jan Pająk wierzy jednak, że wszystkie prace uda się zakończyć najszybciej jak to możliwe. – Przez ostatnie lata realizowaliśmy inne, nie mniej ważne inwestycje, w tym inwestycje drogowe. Lampy zostawiliśmy sobie na „deser”, to taka przysłowiowa wisienka na torcie – dodaje wójt Pająk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

pr102020

pr10spec

bs2020a

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .