Reklama
Na jubileusz stulecia, nowy garaż dla strażaków
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 07 października 2013 18:56

Blisko 25 tysięcy złotych otrzymała gmina Gnojnik, w ramach programu samorządu wojewódzkiego: Małopolskie remizy, na budowę garażu – tak zwanej „małej remizy” dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiadkach. – To kolejna dotacja dla jednostki OSP, w naszej gminie, w ostatnich kilku latach. W kolejnej edycji na pewno weźmiemy udział – zapowiada wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Jego zdaniem rozbudowa infrastruktury strażackiej ma ogromne znaczenie. To właśnie na jednostkach OSP opiera się system Obrony Cywilnej w gminie Gnojnik.

 
Łęki: Oszczędniej w remizie
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 17 września 2013 21:09

Około 90 tysięcy złotych będzie kosztowała termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękach, w gminie Borzęcin. To kolejny etap prac prowadzonych w ostatnich latach w tutejszej remizie. Znakomita większość tej kwoty to pieniądze pozabudżetowe. W tym przypadku środki pochodzą z trzech źródeł: gminy oraz dwóch dotacji.

 
Jaworsko: Osuwisko już nie straszne
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 10 września 2013 19:16
osuwiskojaworskoDzisiaj oficjalnie oddano po remoncie drogę w Jaworsku, w gminie Dębno, na której przed trzema laty uaktywniło się osuwisko. Przez ten czas mieszkańcy tej części wsi, musieli objeżdżać, nadkładać kilka kilometrów, bo droga w tym miejscu, nie nadawała się do użytku. – Warte blisko 1.8 miliona złotych prace w znakomitej większości sfinansował budżet państwa. Samorząd gminy dołożył tylko czterysta tysięcy złotych – wyliczał podczas odbioru prac, wójt Grzegorz Brach.
 
Czchów: Będzie Targowisko z prawdziwego zdarzenia
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 10 września 2013 19:01

Najdalej wiosną 2014 powinny rozpocząć się prace przy budowie Targowiska w Czchowie. – Kosztorys tej inwestycji opiewa na około 900 tysięcy złotych. Jestem przekonany, że po przetargu kwota będzie znacznie niższa. Praktyka przetargowa wskazuje, że w dobie dekoniunktury na runku usług budowlanych ceny usług znacznie spadają. Sadze, że na przetargu kwota może być nawet o 30 – 40 procent mniejsza – wylicza Marek Chudoba, burmistrz gminy Czchów.

 
Dębno: Oszczędna gmina
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 25 sierpnia 2013 11:00

Pismo samorządowe „Wspólnota” przygotował ranking najoszczędniejszych gmin w Polsce. To zestawienie samorządów, które najmniej wydają na utrzymanie administracji. – Od jedenastu lat znajdujemy się w czołówce gmin w kraju – zapewnia wójt gminy Dębno, Grzegorz Brach. Wydatki na administrację od dawna są termometrem lokalnych społeczności. Zwłaszcza tam, gdzie władza szasta publicznym groszem. Cieszą więc informacje, z których wynika, że samorząd jest oszczędny. Na pewno do tej grupy należy zaliczyć gminę Dębno. Od lat zaliczana jest ona do najtańszych w Polsce. Nie inaczej jest w tym roku. Wśród najtańszych gmin w Polsce, pod względem wydatków na administrację, znalazła się Gmina Dębno – wynika z najnowszego rankingu branżowego „Wspólnota”. Ze średnią 200,21 zł w przeliczeniu na jednego mieszkańca gmina zajęła 25. miejsce w kategorii gmin wiejskich powyżej 10 tys. mieszkańców.

 
Dębno: Gmina nie będzie zwracała środków
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 sierpnia 2013 21:04

Gmina Dębno nie będzie musiała zwracać pieniędzy, które otrzymała na rozbudowę sieci kanalizacyjnej oraz modernizację oczyszczalni ścieków. Jakiś czas temu, w jednym z lokalnych tygodników, pojawiły się sugestie, jakoby budżet samorządu miała zrujnować decyzja o cofnięciu unijnej dotacji. – Ani przez chwilę nie było takiego zagrożenia. Oczywiście służby wojewody, z powodu złożonego pisma musiały sprawdzić zaistniałą sytuację, ale okazało się, że cała inwestycja została wykonana lege artis. Zarówno Powiatowy, jak i Wojewódzki Inspektorat Budowlany nie stwierdziły żadnych uchybień – tłumaczą pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

 
W Czchowie powstał Park Miejski
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 22 sierpnia 2013 20:47

pmiejskiczchowOkoło 350 tysięcy złotych kosztowało urządzenie Zielonego Parku Wypoczynku „Grodzisko” w Czchowie. – Tylko sto tysięcy złotych pochodziło z budżetu naszej gminy. 250 tysięcy pozyskaliśmy w ramach unijnego programu Lider. Pewno bez tej dotacji park by nie powstał, a jeśli już to nie w takiej krasie. Po raz kolejny udowodniliśmy, że skutecznie potrafimy sięgać po pieniądze ze Wspólnoty Samorządowej – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Nowa remiza dla druhów z Woli Dębińskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 16 lipca 2013 21:48

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku strażacy z Woli Dębińskiej wprowadza się do nowej remizy. Niebawem rozpocznie się budowa obiektu, który w znacznej mierze finansowany jest w ramach programu samorządu województwa: Małopolskie remizy. Stary obiekt mieści się poza centrum wsi. Zapadła więc decyzja o budowie nowej remizy OSP. Gmina przekazała strażakom działkę. W tym roku trwa trzeci, przedostatni etap prac. Zaplanowano oddanie obiektu w stanie surowym zamkniętym. Na ten cel zabezpieczono około 70 tysięcy złotych. – Jestem przekonany, że w przyszłym roku strażacy wprowadza się do nowego obiektu tym bardziej że część prac zadeklarowali wykonać sami. na pewno na wyposażenie znajdą się środki w budżecie gminy – mówi wójt Grzegorz Brach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 39

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .