Reklama
Gmina Dębno: Atak zimy odparty
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 27 stycznia 2014 22:21

Czy 120 tysięcy złotych zapisanych w budżecie gminy Dębno na zimowe utrzymanie dróg gminnych wystarczy? Wiele wskazuje, że tak, ale wszystko tak na dobrą sprawę będzie zależało od tego jaka będzie dalej aura. W tym roku, przynajmniej na razie, zima jest łaskawa dla samorządów. - W ubiegłym sezonie drogi trzeba było odśnieżać już od listopada do połowy kwietnia, w tym dopiero od kilku dni. Prognozy napawają optymizmem. Synoptycy zapowiadają odwilż. Ostatnie, intensywne opady śniegu, nie zaskoczyły ani drogowców, ani samorządu – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

 
Czchów wypowiedział wojnę wykluczeniu
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 24 stycznia 2014 22:45

Gmina Czchów walczy z wykluczeniem cyfrowym. Samorząd złożył wniosek o dotację na ten cel. Eksperci uznali, że został on przygotowany perfekcyjnie i zapalili mu „zielone światło”. Co to oznaczało w praktyce? Zaproszenie dla gminy do negocjacji umowy oraz przyrzeczenie przekazania samorządowi pieniędzy na ten cel. A gra warta jest świeczki, bo na konto magistratu wpłynie kilkaset tysięcy złotych. Projekt pod nazwą „Lepsze jutro – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w gminie Czchów” realizowany jest w ramach programu Działanie 8.3.”Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion”.

 
W Sejmie o wędzeniu wędlin
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 24 stycznia 2014 15:22

asztorcsawickiklopotekPosłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego: tarnowianin Andrzej Sztorc, były minister rolnictwa Marek Sawicki oraz Eugeniusz Kłopotek przekonywali w Sejmie, że w Polsce nie będzie wprowadzony zakaz wędzenia wędlin po 1 września 2014 roku. – Sporo w informacjach medialnych jest kłamstw. Polska musi dostosować się do norm unijnych, to dotyczy wszystkich krajów Wspólnoty. Nie ma zagrożenia dla tych zakładów mięsnych, które rzeczywiście wędzą wędliny tradycyjnie, przy pomocy drewna, w dobrych piecach, ale trzeba oddzielić: dobre wędzenie od „udawania”. Zdarzają się przypadki, na szczęście należą do mniejszości, że ktoś wędzi szybko, byle jak, żeby tylko nadać wyrobom odpowiedni zapach – mówił naszej redakcji były minister rolnictwa Marek Sawicki. Zdaniem posła Andrzeja Sztorca problem dotyczy około 10 procent firm. – Każdy przypadek przeanalizujemy, nam zależy na rozwoju rolnictwa, sektora produkcji rolnej – zapewniał poseł Sztorc.

 
Czchów: Kolejny etap rewitalizacji Rynku
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 17 stycznia 2014 12:43

czchowrynek2014aW sumie ponad 2.3 miliona złotych kosztować będzie kompleksowa rewitalizacja czchowskiego Rynku. – To stosunkowo niewielka kwota, jeśli zestawimy ją z pracami prowadzonymi w innych tego typu miasteczkach Małopolski – mówi burmistrz Czchowa, Marek Chudoba. W tym roku gmina przystąpi do trzeciego etapu prac. Zaplanowano uporządkowanie północnej i południowej pierzei Rynku. Wschodnia i zachodnia została wyremontowana wcześniej, odnowiono wówczas także budynek miejscowego magistratu i uporządkowano zieleń.

 
Powiat wypowiedział wojnę domowej przemocy
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 15 stycznia 2014 23:41

PTR_1449Wojnę przemocy domowej wypowiedział właśnie powiat brzeski. Dzisiaj na temat rozmawiali przedstawiciele władz samorządowych powiatu, dyrekcja i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, policji oraz pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej. – Sytuacja w naszym regionie jest dobra, takich zdarzeń jest znacznie mniej niż w innych powiatach Małopolski. Ale nie znaczy to, że zjawisko jest nam nieznane. Nie zasypiamy gruszek w popiele, chcemy przyjrzeć się mu bliżej - mówił naszej redakcji wicestarosta brzeski Ryszard Ożóg. Z ramienia powiatu brzeskiego, koordynatorem projektu zostało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które w Schronisku Młodzieżowym w Brzesku zorganizowało spotkanie informacyjne dotyczące Programu Wdrożenia Algorytmów i Kwestionariuszy Szacowania Ryzyka Zagrożenia Życia i Zdrowia w Związku z Przemocą w Rodzinie.

 
O Parlamencie wiedzą prawie wszystko
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 14 stycznia 2014 22:05

konkursparlamentuszewPatryk Bober wygrał I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Parlamencie RP, który odbył się dzisiaj w Uszwi, w gminie Gnojnik. Na drugim miejscu sklasyfikowano Darię Wąs i Katarzynę Tobołę (dwa równorzędne II miejsca) natomiast na trzecim, Konrada Czchowskiego. Wszyscy są uczniami Gimnazjum w Uszwi. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem sprawował poseł na Sejm RP, Edward Czesak. Pomysłodawcą konkursu była Dorota Mucha, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum w Uszwi. Poseł Edward Czesak był zaskoczony poziomem wiedzy gimnazjalistów. – Przyznam, że niektóre pytania były naprawdę bardzo trudne. Oczywiście cieszą mnie tego typu konkursy. Gratuluję pomysłodawcom, władzom gminy. Uszew to doskonały przykład miejscowości, w której oświata jest na wysokim poziomie – mówił poseł Edward Czesak. Dodajmy, że parlamentarzysta ufundował nagrodę dla laureatów. Za kilka dni, 13 uczniów wraz z opiekunami odwiedzi Sejm i Senat. Wycieczkę do Warszawy zaplanowano na 22 stycznia.

 
Spotkanie WTZ w Zawadzie Uszewskiej
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 09 stycznia 2014 20:22

PTR_0734Dzisiaj opłatkowo – noworoczne spotkanie miało miejsce w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Zawadzie Uszewskiej, w gminie Gnojnik. Podopieczni placówki zaprosili swoich rodziców, przedstawicieli stowarzyszenia „Pomocna Dłoń”, któremu podlega WTZ, ale także przedstawicieli samorządu gminnego i powiatowego. Stowarzyszenie reprezentowała doktor Ewa Cierniak – Lambert, powiat brzeski wicestarosta Ryszard Ożóg oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Stanisław Lambert, natomiast władze gminy przewodniczący Rady Gminy, sołtysi oraz wójt Sławomir Paterek.

 
Lewniowa: Wielofunkcyjny plac w centrum wsi
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 09 października 2013 21:01

Za kilka tygodni mieszkańcy Lewniowej, ale także ci wszyscy, którzy zapuszczą się w te strony, będą mieli do dyspozycji nowy plac, który – jak mówi wójt Sławomir Paterek – spełniać będzie kilka funkcji. – Sam koszt tej inwestycji wynosi około 90 tysięcy złotych. Część tej kwoty, bo 25 tysięcy złotych, samorząd pozyskał w ramach dotacji unijnej, z programu Leader plus – mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 39

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .