Reklama
Gmina Dębno: Komputery i Internet za darmo
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 22:43

einclusiondebnoSto osób, mieszkańców gminy Dębno, otrzyma komputer i dostęp do Internetu za darmo. Z tej oferty mogą skorzystać osoby w wieku 50 plus oraz niepełnosprawni. Oczywiście pod warunkiem, że spełnią pozostałe kryteria. – Nabór wniosków trwa do końca lutego. Myślę, że najdalej w połowie marca wyłonimy tę grupę, która ostatecznie skorzysta z tego programu. Samorząd naszej gminy realizuje drugi już etap walki z wykluczeniem cyfrowym. Podobnie jak za pierwszym razem, tak i teraz udało się nam pozyskać sporą dotację na ten cel. Obydwa wnioski, przygotowane przez Urząd Gminy w Dębnie, zostały bardzo wysoko ocenione przez ekspertów, to otwarło nam drogę do podpisania umowy na wsparcie finansowe – mówi Grzegorz Brach, wójt gminy Dębno.

 
Czchów wzbogaci się o plaże, przystań i parkingi
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 00:23

jeziororeko2Korty tenisowe, parkingi na co najmniej kilkaset pojazdów, kąpieliska, trasy rowerowe, deptaki dla pieszych, przystanie dla łodzi, kajaków i motorówek, miejsca do grillowania, ale także obiekty gastronomiczne, pole biwakowe, kemping – tak za trzy, najdalej cztery lata będzie wyglądał lewy brzeg Jeziora Czchowskiego, na odcinku od zamku Tropsztyn, do zapory. Ale prace prowadzone będą także poniżej zapory. Tutaj ma powstać centrum kulturalno – rozrywkowe. – Mam nadzieję, że czwarty etap prac, związany z odzyskaniem brzegu Jeziora Czchowskiego oraz zagospodarowaniem tego terenu, uda się nam zakończyć w 2016 roku. Zakres robót jest naprawdę ogromny, szacujemy go na jakieś 11 – 12 milionów złotych. Gros tej sumy będzie jednak stanowiła dotacja unijna, w ramach środków przeznaczonych dla subregionu tarnowskiego – zapewnia nas Marek Chudoba, burmistrz Czchowa.

 
Sto milionów na zjazdy w Brzesku
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 00:21

Nie Bochnia, nie Tarnów, a właśnie Brzesko będzie miało za dwa, najdalej trzy lata, najlepiej skomunikowany system dróg lokalnych z autostradą i „starą czwórką”. A wszystko za sprawą dwóch zjazdów - północnego i południowego. Ten pierwszy sfinansuje Zarząd Dróg Wojewódzkich (wyłoniono już wykonawcę); drugi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (ogłoszono przetarg). Nie da się ukryć, że Brzesko ograło sąsiadów i skutecznie zadbało o lobby na rzecz tych inwestycji. Nawet najwięksi krytycy władz miejskich w tym przypadku nie mają żadnych argumentów. – Nasze wieloletnie zabiegi przyniosły pozytywny efekt. To oczywiście jest ogromnie ważna informacja. Zjazdy z autostrady to szansa na rozwój miasta i całego powiatu. Nie ukrywam, iż wiążemy z tym ogromne nadzieje. W niedalekiej przyszłości rozpocznie się batalia o uzbrojenie stref aktywności gospodarczej – mówi burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
Ferie w gmnie Brzesko
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 02 lutego 2014 22:02

Na nudę na pewno nie będą narzekały dzieci i młodzież, rozpoczynające jutro, 3 lutego, ferie zimowe. Warunek jest tylko jeden: zechcą skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez placówki kultury, Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, świetlice wiejskie, a także placówki oświaty. – Warto prześledzić tę ofertę, bo jest w czym wybrać. To zajęcia zarówno w formie mniej, jak i bardziej aktywnej. Zapraszam do udziału w tych wydarzeniach nie tylko dzieci i młodzież z naszej gminy, ale także z gmin sąsiednich. Ot chociażby można skorzystać z propozycji Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zachwala burmistrz Brzeska, Grzegorz Wawryka.

 
E-booki w brzeskiej bibliotece
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 31 stycznia 2014 00:00

bibliotekanoc111Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku wraz z trzydziestoma innymi tego typu placówkami w województwie małopolskim, podpisała porozumienie, które zapewnia dostęp do elektronicznych wydań książek z platformy IBUK LIBRA. Wystarczy tylko wpisać w Internecie: http://libra.ibuk.pl). Jak mówi nam Maria Marek, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, do 10 grudnia 2014 roku Czytelnicy mogą korzystać z 1150 tytułów książek m.in. z wydawnictwa PWN – dostępnych bezpłatnie!

 
Lewniowa: Dwudniowa peregrynacja figury Michała Archanioła
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 30 stycznia 2014 00:00

Przez dwa dni mieszkańcy Lewniowej, w gminie Gnojnik będą mogli modlić się przed figurą Świętego Michała Archanioła z Gargano. Kościół uważa go za rzeczywistego opiekuna i obrońcę we wszystkich zmaganiach w obronie i szerzeniu Królestwa Bożego na ziemi.

 
Powiat: Priorytetem jest infrastruktura drogowa
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 28 stycznia 2014 22:54

Powiat Brzeski uchwalił budżet na 2014 rok. Zgodnie z priorytetami, jakie Rada postawiła sobie w ostatnich kilku latach, także i ten plan finansowy zakłada przede wszystkim inwestycje w infrastrukturę drogową. W poprzednich kadencjach powiat poczynił bardzo wiele inwestycji w oświacie, dzięki czemu szkoły ponadgimnazjalne w powiecie brzeskim są w bardzo dobrym stanie technicznym, maja znakomitą bazę dydaktyczną oraz nowoczesne zaplecze sportowe. Dzięki temu powiat, w odróżnieniu od innych samorządów, mimo niżu demograficznego i coraz mniejszej ilości uczniów, nie dopłaca do funkcjonowania szkół. To bardzo ważne, ponieważ budżet oświaty stanowi blisko połowę całego budżetu powiatu. Ale z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie aktywne poszukiwanie środków zewnętrznych, które zasilają powiatową edukację. Powiat Brzeski skutecznie aplikuje po środki europejskie realizując coraz to nowe projekty przeznaczone dla uczniów i nauczycieli. W ciągu ostatnich trzech lat do powiatowych szkół trafiło ponad 11 milionów złotych pozabudżetowych pieniędzy, które pozwalają uczniom zdobyć dodatkowe kompetencje i umiejętności, nauczycielom pomagają lepiej i skuteczniej uczyć oraz dają możliwość ciągłej modernizacji wyposażenia klas, pracowni i warsztatów.

 
Niebawem poznamy wykonawcę łącznika docelowego
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 28 stycznia 2014 00:26

lacznikbrzeskoa4We wrześniu 2012 roku po długich negocjacjach Powiat Brzeski podpisał z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad porozumienie, w którym w zamian za sfinansowanie budowy udostępni drogę powiatową – ulicę Leśną - jako tymczasowy łącznik z autostradą. Najważniejszym, i najczęściej kontestowanym zapisem tego dokumentu była deklaracja GDDKiA o budowie docelowego łącznika. Była to z trudem wynegocjowana acz bardzo ważna deklaracja gdyż wcześniej mimo wielu lat dyskusji, konsultacji i obietnic nie istniał żaden oficjalny dokument zapewniający Brzesku taką inwestycję. Niemniej jednak wszyscy przeciwnicy udostępnienia Leśnej jako tymczasowego zjazdu a w zasadzie większość mieszkańców nie wierzyła, że ten plan może się powieść. Najpowszechniejszą była teza, że „prowizorki są najtrwalsze” i ulica Leśna pozostanie na zawsze łącznikiem z autostradą.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 39

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .