Reklama
Czchów: pieniądze na usuwanie skutków powodzi
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 24 lutego 2014 22:11

Dokładnie 820 tysięcy złotych otrzyma gmina Czchów na usuwanie skutków powodzi, która w 2010 roku pustoszyła ten region. Jest to najwyższa w tym roku dotacja na takie zadanie, spośród wszystkich gmin powiatu brzeskiego i jedna z najwyższych w całym województwie małopolskim.

 
Trwają Powiatowe Targi Edukacyjne
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 20 lutego 2014 00:52

PTR 4979Już po raz czternasty w Brzesku odbywają się Targi Edukacyjne. Przez trzy dni swoją ofertę prezentują wszystkie szkoły ponadgimnazjalne oraz placówki oświaty z powiatu brzeskiego. – Nasze szkoły kształcą na bardzo wysokim poziomie, oferują wiele zajęć dodatkowych, mamy doskonałą bazę dydaktyczną i sportową – zapewnia Andrzej Potępa, starosta brzeski.

 
Półkolonia na Konnym Szlaku
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 13 lutego 2014 00:30

PTR 4406Grupa dzieci z gminy Gnojnik wypoczywała na półkolonii zorganizowanej przez Stowarzyszenie Vesna z Gnojnika. Uczestnicy tego nietypowego zimowiska obcowali w tym czasie z końmi i naturą. – Nasza inicjatywa pewno nie doszłaby do skutku, gdyby nie wsparcie wielu ludzi dobrej woli. Słowa podziękowania i uznania kieruje w stronę samorządu gminy Gnojnik, dziękujemy wójtowi naszej gminy Sławomirowi Paterkowi za pomoc finansową – mówi naszej redakcji Bożena Malaga – Wrona, prezes zarządu Stowarzyszenia Vesna.

 
Gnojnik: Królewskie zmagania
WYDARZENIA - Relacje TV
wtorek, 11 lutego 2014 22:26

czarnykon2014Już po raz osiemnasty z rzędu w Gnojniku zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Szachowy w szachach szybkich P-15, oddzielnie dla juniorów jak i seniorów. Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku, młodsi będą rywalizowali o statuetkę Źrebięcia, a starsi Czarnego Konia. Oczywiście to symbol zwycięstwa, bo w przypadku juniorów zaplanowano nagrody rzeczowe, a seniorzy powalczą o nagrody pieniężne. – Zapraszam wszystkich miłośników królewskiej gry do Gnojnika. Co roku zjeżdża do nas plejada najlepszych szachistów z kraju i zagranicy. Wierzę, że w tym roku Turniej będzie również silnie obstawiony - mówi wójt gminy Gnojnik Sławomir Paterek.

 
Będzie winda w starostwie
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 10 lutego 2014 23:13

ubrzeskoa11Wiele wskazuje na to, że budynek Starostwa Powiatowego w Brzesku „wzbogaci się” o windę dla osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji oszacowano na jakieś 300 – 400 tysięcy złotych. – Blisko połowę tej kwoty chcemy pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Po kilku latach przerwy, jest szansa na dotację na tego typu zadania. O tyle jest to łatwiejsze, że mamy koncepcję wybudowania windy. Skorzystają na tym nie tylko petenci Starostwa Powiatowego w Brzesku, ale także Urzędu Miejskiego - mówił starosta Andrzej Potępa.

 
Powiat: 120 kilometrów w cztery lata
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 10 lutego 2014 22:47

konfpow1aDwanaście milionów złotych to wartość zaplanowanych na ten rok inwestycji drogowych, które będzie realizowało Starostwo Powiatowe w Brzesku. – To będzie rekordowy rok pod wieloma względami. W sumie, w latach 2010 – 2014, zakładając, że uda się zrealizować tegoroczne zamierzenia inwestycyjne, wyremontujemy około 120 kilometrów dróg powiatowych. Ja przypomnę, że w latach 1998 – 2010, wyremontowano w sumie około 113 kilometrów. Ale pierwsze trzy kadencje samorządu powiatowego zdominowały wydatki na inwestycje oświatowe – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej starosta brzeski Andrzej Potępa.

 
Lewniowa: Kolejny plac w centrum wsi
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 07 lutego 2014 13:57

Blisko 70 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa placu wielofunkcyjnego w Lewniowej, w gminie Gnojnik, który zostanie urządzony w centrum miejscowości, nieopodal tutejszego kościoła parafialnego. – Część kosztów związanych z jego urządzeniem zostanie sfinansowanych w ramach unijnej dotacji, z programu Leader+. Nasz wniosek został pozytywnie oceniony i zaopiniowany przez Radę Decyzyjną i Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Na Śliwkowym Szlaku” oraz zarząd województwa małopolskiego – cieszy się wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
Gmina Gnojnik: Dwa miliony w ekologię
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 05 lutego 2014 22:44

Dwa miliony złotych to szacunkowy koszt budowy 108 przydomowych oczyszczalni ścieków w gminie Gnojnik. Wniosek przygotowany przez samorząd przeszedł pierwsze sito selekcji w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Jakkolwiek do podpisania umowy droga jeszcze daleka, ale urzędnicy wierzą, że postawią w tej sprawie przysłowiową kropkę nad „i”. – Jestem przekonany, że realizacja projektu jest całkiem realna. Sądzę, że prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Dla nas mają one ogromne znacznie. Dla nas, mówię zarówno w skali mikro o gminie, ale także w skali makro, o kraju. Wszak nie od dzisiaj przecież wiadomo, że ochrona środowiska naturalnego to jedno z największych wyzwań cywilizacji XXI wieku – trafnie zauważa wójt Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 39

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .