Reklama
Czchów: Budżet wstępnie „skrojony”
WYDARZENIA - Relacje TV
czwartek, 11 grudnia 2014 01:55

mchudobalistOdzyskiwanie brzegów Jeziora Czchowskiego, koncepcja odbudowy wzgórza zamkowego, ale także inwestycje liniowe: kanalizacja i wodociągi, remonty dróg, budowa chodników – znalazły swoje odzwierciedlenie w projekcie przyszłorocznego budżetu gminy. – W terminie wymaganym prawem, czyli do 15 listopada, projekt budżetu naszej gminy, na 2015 rok, przekazałem przewodniczącemu Rady Miejskiej w Czchowie oraz do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Niebawem rozpoczniemy procedowanie nad budżetem. Myślę, że ostateczny jego kształt zostanie uchwalony na sesji, którą wstępnie zaplanowano na 30 grudnia – tłumaczy naszej redakcji burmistrz Marek Chudoba.

 
Gnojnik. Stanisław Sorys: gmina wykorzystała szansę
WYDARZENIA - Relacje TV
środa, 08 października 2014 20:11

ssorysgnojnikCzłonek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys spotkał się dzisiaj z przedstawicielami samorządu gminy Gnojnik. Chwalił tutejsze władze za bardzo skuteczne pozyskiwanie środków unijnych. – Grubo ponad dziesięć milionów złotych wpłynęło na konto gminy. To dotacje unijne dla tutejszego samorządu. To jeden z największych wskaźników w Małopolsce. Dzięki temu udało się zrealizować kilka ważnych inwestycji. Budowa sali gimnastycznej w Lewniowej czy przedszkola w Gnojniku to tego przykłady – mówił wicemarszałek Sorys. Jego zdaniem jest to doskonały prognostyk na kolejna kadencję. – na lata 2014 – 2020 mamy do dyspozycji o ponad miliard złotych więcej niż w latach 2007 – 2013. Wierzę, że część tej kwoty trafi do Gnojnika – mówił wicemarszałek.

 
Gmina Dębno inwestuje w oświatę
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 08 września 2014 21:17

Budowa kompleksu boisk w Maszkienicach, zakończenie budowy obiektu dla potrzeb Zespołu Szkół w Sufczynie, budowa miasteczka komunikacyjnego w Dębnie, prace remontowe w innych szkołach – to najlepsze dowody na to, że gmina Dębno sporo inwestuje w oświatę. – Pod tym względem nasze placówki zmieniły się w ostatnich dwunastu latach nie do poznania Nie ma szkoły, w której w tym czasie nie prowadzono prac w mniejszym czy większym zakresie – zapewnia wójt Dębna, Grzegorz Brach.

 
Jurków: Szkoła z bogatym zapleczem
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 08 września 2014 21:16

PT2 5154Około milion złotych zainwestował w ostatnich dwóch latach samorząd gminy Czchów w obiekty Zespołu Szkół w Jurkowie. – W ponad czterdziestu procentach są to środki pozyskane poza budżetem gminy, między innymi ze środków unijnych oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej w Krakowie. Na tym nasze inwestycje się nie kończą. Zaplanowaliśmy na przyszły rok budowę placu zabaw ora siłowni zewnętrznej dla osób starszych. Na ten cel będziemy potrzebowali jeszcze jakieś dwieście – trzysta tysięcy złotych. Ale i na to znajdziemy pieniądze pozabudżetowe – zapowiada burmistrz Czchowa, Marek Chudoba.

 
Dębno: Gminne święto plonów
WYDARZENIA - Relacje TV
poniedziałek, 18 sierpnia 2014 21:40

PT2 2946W sumie nawet kilka tysięcy osób pojawiło się w niedzielne popołudnie na dożynkach gminy Dębno. Jeszcze kilka godzin wcześniej wydawało się, że plany organizatorom pokrzyżuje kapryśna pogoda, ale ostatecznie wypogodziło się, a stosunkowo umiarkowana temperatura, nie odstraszyła tych, którzy nie przepadają za upałami. Tradycyjnie już uroczystości święta plonów rozpoczęła msza dożynkowa, podczas której dziękowano za tegoroczne zbiory. Część oficjalną rozpoczęło krótkie powitanie gości. W Woli Dębińskiej pojawili się posłowie Urszula Augustyn, Edward Czesak i Andrzej Sztorc, w gronie notabli widzieliśmy także starostę brzeskiego Andrzeja Potępę, zastępcę komendanta powiatowego policji w Brzesku Lucjana Pałuckiego oraz szefa samorządu powiatowego Kazimierz Brzyka. Niemal w komplecie zameldowali się radni gminni na czele z przewodniczącym Stanisławem Pierzgą oraz sołtysi.

 
Gosprzydowa: Nowy sztandar i medale dla strażaków
WYDARZENIA - Relacje TV
niedziela, 17 sierpnia 2014 21:26

PT2 3071Skupia ponad 30 członków, w jej strukturach jest obecnie także osiem dziewcząt, ma na swoim koncie setki interwencji: pomoc pogorzelcom, ale także powodzianom, działania z powodu zdarzeń losowych. Przez 90. lat przez jej szeregi przewinęło się… kilkaset osób. Ochotnicza Straż Pożarna w Gosporzydowej obchodziła właśnie jubileusz 90.lecia istnienia. Jednostka wzbogaciła się o nowy sztandar, były medale, odznaczenia resortowe, życzenia i gratulacje oraz upominki. Za zakończenie wspólna biesiada i czas na wspomnienia, ale po kolei.

 
Rolnicy z gminy Gnojnik podziękowali za udane plony
WYDARZENIA - Relacje TV
sobota, 16 sierpnia 2014 14:51

PT2 2843Prezentacja wieńców dożynkowych, występy artystyczne, liczne konkursy, wspólne kosztowanie chleba wypieczonego z tegorocznego ziarna i wiele dobrej zabawy towarzyszyły tegorocznym dożynkom gminy Gnojnik. – W tym roku święto plonów dotarło do Gosprzydowej. Widać, że mieszkańcy przejęli się rolą gospodarza imprezy, bo wszystko dopięte jest na ostatni guzik, perfekcyjnie – mówi wójt Sławomir Paterek. Uroczystości rozpoczęła msza dożynkowa, odprawiona w zabytkowym kościele parafialnym w Gosprzydowej. W homilii podkreślono ciężką pracę rolnika i przywiązanie do ziemi. Nawiązano do przypadającego 15 sierpnia święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, która jest symbolem urodzaju. Po nabożeństwie dożynkowy korowód, poprowadzony przez orkiestrę dętą z Gnojnika, wraz z delegacjami żniwiarzy i licznie przybyłymi gośćmi, przeszedł na pobliski stadion, gdzie odbyła się cześć oficjalna i artystyczna.

 
Dębno: W niedzielę dożynki gminne
WYDARZENIA - Relacje TV
piątek, 15 sierpnia 2014 12:21

W niedzielę, 17 sierpnia 2014 roku odbędą się Dożynki Gminne. W tym roku gospodarzem gminnego święta plonów będzie Wola Dębińska. Kiedy przed kilkunastoma laty zapadła decyzja, że co roku będziemy organizowali dożynki, postanowiliśmy, że za każdym razem będą odbywały się w innej miejscowości. Ten cykl rozpoczął się w Woli Dębińskiej, by po kilkunastu latach znowu tutaj dotarło święto plonów. Nowością będzie w tym roku wystawa. Podczas dożynek będzie można zobaczyć wystawę zwierząt hodowlanych poszczególnych sołectw – mówi naszej redakcji wójt Dębna Grzegorz Brach.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 39

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .