Brzesko. Starosta zaprasza na Targi
WYDARZENIA - Brzesko
niedziela, 16 lutego 2020 11:47

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbędą się Powiatowe Targi Edukacyjne – Brzesko 2020. Zaplanowano je w okresie od 18 do 20 lutego. – Nasze szkoły nie tylko kształcą na bardzo wysokim poziomie, czego najlepszym dowodem są wyróżnienia dla Techników, przyznane w ogólnopolskim rankingach, ale w dodatku w zawodach, które należą do grona poszukiwanych na rynku pracy – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Targi Edukacyjne to doskonały sposób dotarcia z ofertą do licznego grona uczniów. Przedsięwzięcie to od wielu lat jest organizowane z myślą o uczniach klas ósmych szkół podstawowych (wcześniej gimnazjalistach), celem wyposażenia ich w pełną informację o szkołach i kierunkach kształcenia w Powiecie Brzeskim. Oficjalnego otwarcia Powiatowych Targów Edukacyjnych dokona Starosta Brzeski Andrzej Potępa.

 
Z brzeskiego MPEC-u na prezesa w Rzeszowie
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lutego 2020 23:28

Paweł Majewski został dyrektorem Elektrociepłowni w Rzeszowie – czytamy w komunikacie PGE Energia Ciepła. Zastąpił dotychczasowego dyrektora rzeszowskiej elektrociepłowni Grzegorza Gilewicza. Paweł Majewski, który jest absolwentem Wydziału Mechaniczno-elektrycznego Politechniki Wrocławskiej. Warto dodać, że ukończył też studia podyplomowe MBA z zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

 
Prezydent gościł w Brzesku
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 13 lutego 2020 13:46

Prezydent RP w środę gościł w województwie małopolskim. Uczestniczył m.in w uroczystej sesji Rady Miasta Zakliczyn, podczas której odebrał tytuł honorowego obywatela gminy. Andrzej Duda odwiedził również zakłady Can-Pack w Brzesku, produkujące opakowania metalowe dla przemysłu spożywczego oraz chemicznego.

 
Urząd Marszałkowski wesprze koncert na brzeskim Rynku
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 31 stycznia 2020 22:34

Doskonale przygotowany i umotywowany wniosek starosty brzeskiego Andrzeja Potępy znalazł uznanie ekspertów z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Początkowo na symfoniczny koncert Queen zarząd województwa małopolskiego miał przekazać czterdzieści tysięcy złotych. - Uznaliśmy jednak, że takie wydarzenie trzeba wesprzeć w sposób wyjątkowy. Tym bardziej, że powiat brzeski już w ubiegłym roku potrafił udowodnić, że organizuje imprezy plenerowe na bardzo wysokim poziomie artystycznym i logistycznym – mówi naszej redakcji wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. Ostatecznie dotacja do koncertu Queen Symfoniczne wyniesie 60 tysięcy złotych. To wyjątkowe wydarzenie artystyczne, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Brzesku, zaplanowano na 20 czerwca 2019 roku.

 
Powiat Brzeski. Inwestuje na północy
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 28 stycznia 2020 21:35

Dwa duże zadania drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych zaplanował powiat brzeski w tym roku. Jest to droga powiatowa w Przyborowie, w gminie Borzęcin oraz droga w Sufczynie, Perłe i Biadolinach Szlacheckich w gminie Dębno. W ramach tych inwestycji zaplanowano nie tylko modernizację jezdni, ale także budowę chodników, zatok przystankowych całej infrastruktury drogowej. Konturujemy także programy duże projekty edukacyjne. Są to bardzo duże środki – pozyskaliśmy na nie ponad 10 milionów złotych – wylicza starosta Andrzej Potępa. Mamy przygotowaną dokumentację na remont dróg powiatowych w Gminie Szczurowa. Przygotowywany jest także wniosek na drogę Przyborów – Borzęcin.

 
Policjanci ustalili sprawcę kolizji w Jadownikach, który zbiegł z miejsca zdarzenia
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 27 stycznia 2020 22:32

Policjanci z Brzeska ustalili dane mężczyzny, który doprowadził do kolizji z dwoma innymi pojazdami, po czym uciekł z miejsca. 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego odpowie za spowodowanie kolizji i jazdę bez uprawnień.

 
20 czerwca wielki koncert. Queen na zaproszenie Powiatu
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 23 stycznia 2020 22:45

Szykuje się nam kolejna wielka uczta. W czerwcu, za sprawą Starostwa Powiatowego, powieje znowu kulturą wysoką. Rozmowa z Andrzejem Potępą, starostą brzeskim.

 
Powiat brzeski. Srebrne Szkoły z awansem
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 22 stycznia 2020 21:00

Poznaliśmy wyniki 22. Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2020. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę dane 2085 liceów ogólnokształcących i 1728 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia. Spośród nich wybrano 500 liceów oraz 300 techników, które otrzymały tytuły złotej, srebrnej lub brązowej szkoły. Adresatami Rankingu są uczniowie klas ósmych, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 346

pr022020

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .