Reklama
Gmina Brzesko. Rząd przekazał pieniądze na komputery
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 16 kwietnia 2020 16:51

Blisko sto tysięcy złotych przeznaczył rząd polski na zakup komputerów dla gminy Brzesko. – Nowe zestawy trafią do najbardziej potrzebujących. To cenna inicjatywa rządu, za co w imieniu radnych, samorządu naszej gminy, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców a przede wszystkim dzieci, pragnę serdecznie podziękować premierowi oraz naszej wiceminister zdrowia, poseł Józefie Szczurek – Żelazko. Ja przypomnę, że ten projekt finansuje Ministerstwo Cyfryzacji – mówi naszej redakcji Adama Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.

 
Śmiertelny przypadek koronawirusa w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 15 kwietnia 2020 18:18

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 6 kobiet i 4 mężczyzn, w wieku od 16 do 55 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu wielickiego (3 osoby), krakowskiego (2 osoby) oraz myślenickiego (1 osoba).

 
Surowe kary za nieprzestrzeganie obowiązujących obostrzeń na terenie powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 09 kwietnia 2020 14:36

Kiedy zdecydowana większość mieszkańców powiatu brzeskiego zachowuje się odpowiedzialnie dostosowując się do wprowadzonych obostrzeń i zakazów, są niestety i tacy, którzy lekceważą obowiązujące w czasie trwania epidemii przepisy gromadząc się i urządzając spotkania towarzyskie. Za takie karygodne i naganne zachowania policjanci wobec 6 mieszkańców powiatu brzeskiego wystosowali wnioski do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o przeprowadzenie postępowania administracyjnego. Za lekceważące podejście do kwestii dbania o ochronę życia i zdrowia swojego, jak też innych osób, zgodnie z wydanymi decyzjami, mężczyźni będą musieli zapłacić po 10 tysięcy kary finansowej. Niech te przypadki będą dla wszystkich tych, którzy bagatelizują wprowadzone obostrzenia przestrogą.

 
Kwartet na Przedgórzu. Wnioski później
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 08 kwietnia 2020 10:03

Koronawirus utrudnia pracę wszystkim, także LGD Kwartet na Przedgórzu. – Dlatego posiedzenie Rady, mające ocenić wnioski i wybrać najlepsze do finansowania, które zaplanowano na 23 marca, z powodu koronawirusa trzeba było odwołać – informuje prezes Stowarzyszenia Piotr Kania. – Zgodnie z zaleceniem Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Rada zostanie zwołana w terminie najwcześniejszym z możliwych.

 
Powiat Brzeski. Konkursy unieważnione
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 21:48

Póki co zostały unieważnione konkursy na dyrektorów szkół powiatu brzeskiego. Powodem jest koronawirus. W ten sposób miano wyłonić kandydatów na dyrektora: Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Brzesku, Technikum im. Józefa Piłsudskiego w Brzesku, Zespołu Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte w Brzesku, Zespołu Szkół w Szczurowej oraz Zespołu Szkół w Czchowie. Co zatem w tej sytuacji?

 
TYLKO U NAS. W miniony piątek w centrum Brzeska skradziono około 700 tysięcy złotych
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 01 kwietnia 2020 12:19

Około siedemset tysięcy złotych padło łupem gangsterów, którzy w Brzesku, na ulicy Berka Joselewicza, dokonali napadu na kurierów przewożących pieniądze – utargu z kantorów. Jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja – do napadu doszło w piątkowe popołudnie. Kurierzy podjechali do miasta, by pobrać pieniądze z jednego z kantorów, który mieści się w centrum miasta. Kiedy jeden z nich poszedł po utarg, drugi został sam w samochodzie. W tym momencie podjechało pod auto, zaparkowane na ulicy Berka Joselewicza, dwa inne samochody. Rozegrała się tutaj scena rodem z filmu gangsterskiego. Rabusie wybili szybę, przyłożyli broń do głowy konwojenta i zabrali pieniądze. W sumie – jak dowiedziała się nieoficjalnie nasza redakcja było tego około siedemset tysięcy złotych.

 
Nowe ograniczenia. Zamknięte parki czy bulwary
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 31 marca 2020 13:11

Osoby niepełnoletnie mogą wychodzić z domu tylko pod opieką. W sklepie będą mogły przebywać tylko trzy osoby na jedną kasę. Zamknięcie usług fryzjerskich czy kosmetycznych. Zaostrzona kwarantanna. ząd wprowadza nowe ograniczenia, które mają obowiązywać przez pięć tygodni.

 
Kwarantanna dla pracowników Ośrodka Zdrowia w Jadownikach
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 30 marca 2020 12:53

Personel Ośrodka Zdrowia w Jadownikach od dnia 30 marca został poddany kwarantannie. W ośrodku będą udzielane tylko teleporady pod nr tel. 14 66 30 533. Pacjenci wymagający badania lekarskiego będą przyjmowani w poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Brzesko (POZ Brzesko).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 356

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .