Reklama
Trwa inwestycja na północy powiatu brzeskiego
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 21 sierpnia 2020 18:26

Prace na drodze powiatowej nr 1305K, łączącej Szczurową i Zaborów, postępują każdego dnia. Aura sprzyja, więc nie zwalniamy obrotów. Do końca 2020 r. wyremontowany zostanie most na Uszwicy w miejscowości Włoszyn oraz wszystkie uszkodzone przepusty pod drogą. Na całej długości trwają prace związane z poszerzeniem jezdni do 5,5 m – wykonanie koryta bez nowej nawierzchni. Dodatkowo w Szczurowej już powstaje nowy chodnik.

 
Obwodnica Brzeska ze zjazdem do szpitala
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 30 lipca 2020 00:03

Budowa południowo-zachodniej obwodnicy Brzeska jest już przesądzona. - Udało się nam przekonać Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, by w ramach tej inwestycji, został zaprojektowany dodatkowy węzeł, który pozwoli na skomunikowanie brzeskiego szpitala dodatkowym zjazdem w kierunku południowym – cieszy się starosta brzeski Andrzej Potępa. Wiceminister zdrowia, a zarazem brzeska poseł Józefa Szczurek-Żelazko tłumaczy, że na aktywności władz powiatu brzeskiego skorzysta także miasto, bo pozwoli to na uzbrojenie terenów inwestycyjnych na Pomianowskim Stoku.

 
Zmarł Tomasz Pajor
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 25 lipca 2020 10:13

112568200 3185416861527891 2909745459653263296 oW piątek, w wieku 54 lat, zmarł Tomasz Pajor. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w najbliższy poniedziałek (27 lipca) o godz. 14.00 w kościele p.w NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Ap. w Brzesku, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

 
Piotr Słowiak powołany na zastępcę Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 26 czerwca 2020 23:18

To był najkrócej urzędujący komendant PSP w Brzesku. Po kilku tygodniach Piotr Słowiak stracił fotel szefa brzeskich fajermanów. Spokojnie. Zwierzchność nie wysłała go na emeryturę, ale... awansowała. Niedawno Piotr Słowiak został zastępcą Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

 
Brzescy policjanci przyszli z pomocą mężczyźnie uwięzionemu w bramie ogrodzenia
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 25 czerwca 2020 13:53

Mieszkaniec Brzeska przeskakując przez bramę ogrodzenia niefortunnie upadł, a jego ręka utkwiła w siatce uniemożliwiając mu wydostanie się. Wołania o pomoc w środku nocy na nic się zdały. Zrezygnowany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy. Skierowani na miejsce policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego uwolnili meżczyznę.

 
Aktywny powiat brzeski
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 czerwca 2020 10:05

Od kilku lat powiat brzeski promuje sport, rekreację i zdrową rywalizację w ramach autorskiej akcji pn. „Aktywny i Bezpieczny Powiat Brzeski”. - W ten sposób chcemy zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej. Nie chodzi o wyniki, miejsca, ale o nasze zdrowie. Oczywiście dla zwycięzców przygotowaliśmy nagrody – mówi Andrzej Potępa. Postawiliśmy na „kolekcjonowanie” kilometrów w ramach akcji, która w oryginalny sposób mobilizuje do sportowej rywalizacji. Dotychczas do grona Aktywnych Mieszkańców zapisało się już wiele osób. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to jednak uczestnicy akcji aktywnie i bezpiecznie pokonują kolejne dystanse.

 
Brzesko. Nowy komendant
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 06 czerwca 2020 10:03

Brzesko ma nowego komendanta PSP. 29 maja 2020 roku Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadiera Marek Bębenek powołał z dniem 01 czerwca 2020 r. bryg. Piotra Słowiaka na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Brzesku. Brygadier Piotr Słowiak dotychczas zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

 
Brzesko. Pasażer autokaru w trakcie jazdy wybił w nim szybę i wyskoczył z pojazdu
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 03 czerwca 2020 11:39

38-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego podróżując autokarem zaczął się awanturować z kierowcą o trasę przejazdu. Nagle podszedł do okna, młotkiem wybił szybę i wyskoczył z pojazdu. Uciekającego, pokrwawionego mężczyznę zatrzymał kierowca autokaru i świadek zdarzenia. Za bezmyślne zachowanie mężczyzna usłyszał już zarzut uszkodzenia mienia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 356

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .