Reklama
Brzesko. Starostwo oraz Urząd Miejski zawieszają bezpośrednią obsługę klienta
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 20 października 2020 23:31

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz pracowników Starostwo Powiatowe w Brzesku z siedzibą przy ul. Piastowskiej 2b zawiesza bezpośrednią obsługę klienta od 22.10.2020 do odwołania. Bezpośrednia obsługa interesantów zostanie przywrócona w możliwie najszybszym terminie.

 
Powiat Brzeski. Nagrody dla pedagogów
WYDARZENIA - Brzesko
piątek, 16 października 2020 18:53

Starosta Brzeski Andrzej Potępa spotkał się z dyrektorami i nauczycielami szkół i placówek oświatowych powiatu brzeskiego. Spotkanie stało się okazją do wręczenia okolicznościowych nagród z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody Starosty Brzeskiego przyznawane są nauczycielom posiadającym uznany dorobek w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz szczególny wkład w rozwój oświaty samorządowej. Z zachowaniem reżimów sanitarnych, wymaganych w związku z panującą pandemią, w bardzo ograniczonym liczebnie gronie, Starosta Brzeski wręczył wyróżnionym pedagogom dyplomy uznania i uroczyście podziękował za trud podejmowanej na co dzień pracy nad kształtowaniem umysłów i serc młodych Polaków oraz aktywną i twórczą postawę.

 
Starosta brzeski w zarządzie
WYDARZENIA - Brzesko
wtorek, 06 października 2020 22:11

Andrzej Potępa, starosta brzeski został właśnie członkiem Zarządu Związku Powiatów Polskich. Wybrano go podczas Zgromadzanie Ogólnego ZPP jakie dobyło się 29 września br. w Ossie. Związek Powiatów Polskich to  stowarzyszenie powiatów działające w dwudziestoleciu międzywojennym i III RP, mające za zadanie obronę ich wspólnych interesów Zostało reaktywowane z inicjatywy samorządowców powiatów i miast na prawach powiatów w dniach 26 i 27 lutego 1999 w Nowym Sączu na Zebraniu Założycielskim Związku Powiatów Polskich. Związek Powiatów Polskich realizuje swe zadania poprzez: reprezentowanie powiatów na forum ogólnopaństwowym i międzynarodowym, inicjowanie i opiniowanie projektów aktów prawnych, dotyczących samorządów terytorialnych, propagowanie wymiany doświadczeń w zakresie wykonywanych zadań własnych i zadań z zakresu administracji rządowej, inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw mających wpływ na rozwój społeczności powiatowych, inspirowanie i podejmowanie wspólnych inicjatyw służących społeczno-gospodarczemu rozwojowi powiatów, nawiązywanie kontaktów zagranicznych oraz wymianę naukową i kulturalną, prowadzenie pracy informacyjnej, konsultacyjnej i programowej mającej na celu rozwiązywanie problemów w zakresie poszczególnych dziedzin działalności samorządu terytorialnego.

 
Młodzi fachowcy z szansą na stypendium
WYDARZENIA - Brzesko
środa, 30 września 2020 13:34

Od 1 czerwca 2020 roku Powiat Brzeski rozpoczął realizację projektu pn. „Fachowcy w swojej branży” współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Grupę docelową projektu stanowią nauczyciele przedmiotów zawodowych a także uczniowie technikum oraz szkół branżowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Brzeski.

 
Brzesko. Stypendia Starosty dla najzdolniejszych
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 24 września 2020 00:00

Podczas XVII sesji Rady Powiatu Brzeskiego Starosta Brzeski uroczyście wręczył stypendia najzdolniejszym uczniom szkół ponadpodstawowych Powiatu Brzeskiego w roku szkolnym 2019/2020. Z uwagi na epidemię koronawirusa uczniowie odbierali stypendia w wyjątkowych warunkach. Wśród tegorocznych stypendystów znaleźli się:

 
Gmina Brzesko startuje w projekcie 'pod biało-czerwoną' - radny Adam Kwaśniak zachęca do głosowania
WYDARZENIA - Brzesko
sobota, 29 sierpnia 2020 21:16
Gmina Brzesko startuje w projekcie "pod biało-czerwoną".  Projekt zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztu i flagi. Realizacja projektu zależeć będzie od głosowania.  Wystarczy wejść w link poniżej i oddać swój głos online. Wypełniając ankietę proszę w rubryce miejscowość wpisać BRZESKO - zachęca Adam Kwaśniak, radny Rady Miejskiej w Brzesku.
 
Powiat Brzeski z koronawirusem
WYDARZENIA - Brzesko
czwartek, 27 sierpnia 2020 21:00

Powiat Brzeski znalazł się w gronie powiatów zagrożonych (na mapie epidemiologicznej kraju – niebieski). Oznacza to, że liczba zarażonych osób koronawirusem wzrosła. To taki stan ostrzegawczy – mówi naszej redakcji wiceminister zdrowia Józefa Szczurek – Żelazko.  Od soboty 8 sierpnia w powiatach z największym dobowym wzrostem zakażeń koronawirusem pojawiły się dodatkowe ograniczenia. Zakłada ono m.in. wyodrębnienie wspomnianych dwóch stref: czerwonej i żółtej. Czerwone powiaty to te, w których wskaźnik przyrostu nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców przekracza 12 w ciągu 14 dni poprzedzających dzień publikacji. Żółte to miejsca, gdzie wykryto od sześciu do 12 nowych przypadków. 

 
Brzesko. Koronawirus w szpitalu
WYDARZENIA - Brzesko
poniedziałek, 24 sierpnia 2020 12:28

U dwóch pacjentów brzeskiego szpitala stwierdzono koronawirusa – dowiedziała się nasza redakcja. Obaj znajdowali się na oddziale  pulmonologii. W związku ze stwierdzeniem zakażenia wywołanego wirusem SARS-COV-2 w Oddziale Chorób Płuc do odwołania wstrzymano przyjęcia pacjentów do Oddziału – poinformowała dyrekcja szpitala w Brzesku. Do28 sierpnia nieczynna będzie również Poradnia Gruźlicy i Chorób Płuc. Dyrekcja szpitala, w uzgodnieniu z miejscowym Sanepidem, podjęła decyzję o wysłaniu pracowników oddziału na przymusową kwarantannę. Pod koniec tygodnia zostaną od nich pobrane wymazy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 356

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .