Reklama
Dębno. Konkursowe zmagania pod patronatem wójta
KULTURA - Aktualności
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:23

Wiesław Kozłowski, wójt Dębna objął swoim honorowym patronatem konkurs fotograficzny. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie jest złożenie zgłoszenia konkursowego do dnia 28 maja 2021 r. do godz. 14:00. Zgłoszenie należy dostarczyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem: Zgłoszenie do Konkursu Fotograficznego ,,Sercem i Migawką czyli Gmina Dębno w kadrze”. Zgłoszenie należy złożyć osobiście w Urzędzie Gminy Dębno wrzucając kopertę do skrzynki znajdującej się na parterze budynku Urzędu Gminy lub w pok. nr 212A bądź też wysyłając pocztą tradycyjną na adres Urząd Gminy w Dębnie, Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno.

 
Piąta edycja „Źródła” i pierwsza „Małego Źródła”
KULTURA - Aktualności
piątek, 26 marca 2021 09:44

Rusza piąta edycja Małopolskiej Nagrody Poetyckiej „Źródło”, której organizatorem jest Centrum Sztuki Mościce oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. W tym roku konkurs wzbogacony zostanie po raz pierwszy o „Małe Źródło”. Własną twórczością poetycką wykazać się będą mogli uczniowie małopolskich szkół ponadpodstawowych.

 
Domosławice. Powstaje Zespół Pieśni i Tańca
KULTURA - Aktualności
czwartek, 18 marca 2021 00:00

Kolejna bardzo cenna inicjatywa. Przy Szkole Muzycznej I st. w Domosławicach powstaje Zespół Pieśni i Tańca, który na stałe zagości w naszym regionie. Odpowiadając na liczne pytania związane z nowo powstającym zespołem, chcielibyśmy bardzo serdecznie zaprosić wszystkich do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i dołączenia do naszego zespołu.
 Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Powstają trzy sekcje: wokalna, taneczna i orkiestrowa. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Nie trzeba być uczniem ani absolwentem naszej szkoły muzycznej. Powiększamy naszą muzyczną rodzinę, u nas każdy jest mile widziany – zapewnia Kazimierz Wojnicki, dyrektor szkoły.  Jeżeli Ty, Twoi rodzice, rodzeństwo, ciocie, wujkowie, przyjaciele lub sąsiedzi kochacie muzykę, lubicie śpiewać, tańczyć, potraficie grać na instrumencie - dołączcie do nas! Przed nami wspólne próby raz w tygodniu (piątki wieczorem lub soboty przed południem), występy, spotkania z ciekawymi ludźmi, wyjazdy w kraju i za granicą oraz o wiele więcej.

Sekcja taneczna: dyrektorka Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego  "Słowianki"  - Marta Wolff - Zdzienicka, choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" - Anna Gryszun, a kompaniator zespołu tanecznego - Jan Baciak. Sekcja wokalna: dyrygent zespołu wokalnego - Aleksandra Bosković-Różak, mezzosopran, śpiewaczka oraz nauczycielka śpiewu i emisji głosu - Magda Niedbała-Solarz, baryton, śpiewak oraz nauczyciel śpiewu i emisji głosu - Stanisław Duda, teatrolog, reżyser teatralny - Dominika Czarnecka, akompaniator zespołu wokalnego - Krzysztof Staniszewski. Sekcja orkiestrowa: dyrygent orkiestry - Waldemar Groń, kierownik sekcji smyczkowej, skrzypaczka i nauczyciel – Aleksandra Rżany, kierownik sekcji dętej, trębacz oraz nauczyciel - Bartosz Dąbrowski, przygotowanie orkiestry - Wioletta Synyts.  Koordynacja i opieka artystyczna: koordynacja projektu - Aldona Baczewska, Zofia Chaim, Magda Niedbała-Solarz. A wszystko to pod czujnym okiem niezastąpionego Pana Dyrektora Kazimierza Wojnickiego.

 
Borzęcin. Małopolska Nagroda Poetycka "MAŁE ŹRÓDŁO"
KULTURA - Aktualności
wtorek, 09 marca 2021 00:20

Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego objęła patronatem Małopolską Nagrodę Poetycką "MAŁE ŹRÓDŁO". Organizatorem jest Centrum Sztuki Mościce - Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie. Małopolska Nagroda Poetycka „Małe Źródło” to konkurs poetycki skierowany do uczniów wszystkich małopolskich szkół ponadpodstawowych. Celem konkursu jest popularyzacja poezji wśród polskiej młodzieży, znalezienie przez młodych twórców inspiracji dla własnej twórczości poetyckiej, dbałość o rozwój ich wrażliwości na słowo pisane oraz odkrywanie młodych talentów.

 
Z sukcesem na arenie międzynarodowej
KULTURA - Aktualności
wtorek, 09 lutego 2021 18:57

Pochodząca z Przyborowa (w gminie Borzęcin) Julia Styrna – klawesynistka, uczennica VI klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Tarnowie zajęła III miejsce w kategorii „Keyboards” w VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Odin Online 2021. Festiwal organizowany był po raz szósty w estońskim Talinie, ale w tym roku ze względu na panującą epidemię COVID-19 miał formę zdalną.

 
Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie
KULTURA - Aktualności
czwartek, 04 lutego 2021 20:02

Rozstrzygnięto Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Borzęcinie. Jury konkursowe oceniło 25 młodych artystów, którzy przygotowali łącznie 50 utworów. W swoich kategoriach wiekowych wygrali: Kamil Górka z Borzęcina Dolnego, Damian Szafraniec z Borzęcina Dolnego, Amelia Florczak z Bielczy oraz Kamila Chmioła z Borzęcina Górnego. Celem organizowanego od ponad dwóch dekad wydarzenia jest kultywowanie ludowej tradycji kolędowania i jej upowszechnianie, prezentacja zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, jako ważnego elementu tradycyjnej kultury narodowej oraz promocja walorów głosowych dzieci i młodzieży z gminy Borzęcin. Występy najlepszych można obejrzeć na profilu facebook GOK Borzęcin.

 
Rekordowe zainteresowanie poetyckim Źródłem
KULTURA - Aktualności
czwartek, 24 września 2020 00:00

Już po raz czwarty „Źródło” przyciągnęło poetów rozsianych po całym świecie by pochwalić się swoją twórczością w ramach Małopolskiej Nagrody Poetyckiej. Rekordowa ilość 343 zgłoszeń która przełożyła się na około półtora tysiąca wierszy była dla organizatorów nie lada zaskoczeniem, ale tym pozytywnym, w czasie, w którym kultura ma „pod dużą górkę” przez koronawirusa SARS-CoV-2. Pod dużym znakiem zapytania w czasie pandemii stała też gala podsumowująca konkurs. Udało się ją przeprowadzić, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym, choć nie - jak dotychczas - w przepięknych i poetyckich salach tarnowskiego ratusza, a jednej z sal Centrum Sztuki Mościce, które wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie od początku organizują to poetyckie przedsięwzięcie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 70

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .