Reklama
Szczucin. Dotacje na sport
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
środa, 14 kwietnia 2021 00:00

W sumie dwieście piętnaście tysięcy złotych otrzymają w tym roku stowarzyszenia działające w gminie Szczucin w zakresie sportu. Końcem marca Burmistrz Szczucina Jan Sipior podpisał umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego z organizacjami pozarządowymi. Przyznane środki finansowe w formie dotacji to efekt rozstrzygnięcia otwartego konkursu na realizację zadania publicznego w zakresie „Upowszechniania kultury fizycznej i sportu".

 
Powiat Tarnowski. Liczy na rząd
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:35

Most w Ostrowie – to temat, który w ostatnim czasie wzbudza największe emocje. - Wszystko odbyło się zgodnie z planem. Zdemontowana została stara konstrukcja i wykonana najtrudniejsza operacja – przełożenia potężnej rury kanalizacyjnej gminy Wierzchosławice. Po starym moście zostały już w zasadzie jedynie betonowe podpory, które posłużą nowej konstrukcji – mówi naszej redakcji starosta tarnowski Roman Łucarz. Warto dodać, że na ten cel powiat otrzymał pomoc rządową w ramach rezerwy budżetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 
Gmina Szczucin z budżetem
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
czwartek, 07 stycznia 2021 00:00

30 grudnia 2020 roku w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyła się XXIX Sesja Rady Miejskiej w Szczucinie. Obradom przewodniczył Roman Korczak Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Szczucinie. Na sesji, radni uchwalili budżet Gminy Szczucin na rok 2021.
Uchwalenie budżetu na rok 2021 poprzedziło odczytanie projektu budżetu, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie – Zespół w Tarnowie w sprawie zaopiniowania projektu Uchwały Budżetowej Gminy Szczucin na rok 2021, opinii o możliwości sfinansowania deficytu przedstawionego w projekcie Uchwały Budżetowej Gminy Szczucin na 2021 rok oraz opinii do projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Szczucin.

 
Radgoszcz. Konkurs pomimo pandemii
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 05 stycznia 2021 07:06

Tradycja jest kultywowana pomimo trudnego czasu pandemii. Po raz pierwszy w historii gminny konkurs na stroik świąteczny został zorganizowany online. Zainteresowanie było bardzo duże, zdjęcia prac przesłało ponad 90 uczestników. Jury stanęło przed niezwykle trudnym wyborem z uwagi na wysoki poziom wykonanych ozdób. Chciałoby się nagrodzić wszystkich, ale niestety nie jest to możliwe. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w konkursie, jednocześnie organizator oraz jurorzy składają serdeczne, świąteczne życzenia dla uczestników konkursu, ich rodzin oraz dla wszystkich mieszkańców.

 
Szczucin. Gramy dla jednej miski
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 04 stycznia 2021 00:00

Na terenie Przytuliska Reksio w Szczucinie odbył się finał III edycji akcji Gramy Do Jednej Miski. Podobnie jak w poprzednich latach w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Skrzynce podjął się organizacji tego wydarzenia. Oczywiście pojawiły się poważne obawy co do tego, czy w czasach pandemii, przy fizycznej nieobecności uczniów w szkole akcja ma szanse powodzenia, jednak dzięki ogromnemu zaangażowaniu udało się nam zgromadzić 900 kilogramów karmy! Ponad 400 kg więcej niż w roku ubiegłym! Dziękujemy wszystkim którzy w tym roku wspólnie z nami zagrali do jednej miski. Jesteście niesamowici – mówią wolontariusze.

Partnerami III edycji akcji zostali: nauczyciele, rodzice oraz uczniowie naszego przedszkola i szkoły, grupa Kibiców Wisły Kraków STARZY BYWALCY, AVANET, Związek Nauczycielstwa Polskiego oddział Szczucin,Kancelaria Adwokacka; Adwokat Robert Bielaszka i prawnicy współpracujący – Kamila Korab i Łukasz Mroczyński-Szmaj, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Mieszkańcy Lubasza, Prestige Garage, Grzegorz Sznajder, Mobilny Fryzjer, Sylwia Trzepacz, Hasiakowa Zagroda, Centrum Paszowe z Dąbrowy Tarnowskiej oraz osoby prywatne.

 
Radgoszcz. Obiekt jak marzenie
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
wtorek, 08 grudnia 2020 11:42

Po latach oczekiwań będzie remont budynku, w którym kiedyś mieściła się miejscowa Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska”. Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku usługowo-biurowego w Radgoszczy ze zmianą sposobu użytkowania na budynek wielofunkcyjny z przeznaczeniem na cele społeczne i kulturalne stanie się faktem Okres realizacji: 2021 – 2022. Budżet zadania: Całkowite wydatki – 4 965 433,44; Dotacja – 3 508 677,98, Środki własne – 1 456 755,46 – mówi w rozmowie z naszą redakcją Marek Lupa, wójt gminy Radgoszcz.

 
Szczucin. Dezynfekcja w centrum
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
poniedziałek, 02 listopada 2020 21:07

To była wielka akcja. W trosce o zdrowie mieszkańców naszej gminy w dniu 24 października w godzinach południowych jednostka OSP Szczucin przeprowadziła dezynfekcję przestrzeni publicznej w gminie Szczucin. Zdezynfekowano m. in. przystanek autobusowy w rynku oraz przy DK nr 73 w okolicach Muzeum Drogownictwa, ławki na płycie rynku, poręcze w okolicy przedszkola, szkoły oraz przy Urzędzie Miasta i Gminy, sprzęt sportowym i ławki przy Orliku a także przy toalecie publicznej.

 
Dąbrowa Tarnowska. Dwa lata drugiej kadencji
WYDARZENIA - Region Dąbrowski
piątek, 16 października 2020 18:55

Mija dwa lata od wyborów samorządowych 2018 roku, w których kolejny raz zostałem obdarzony zaufaniem mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej pozostając na stanowisku burmistrza na kadencję samorządową 2018-2023. Uważam, że dobra komunikacja 
z mieszkańcami, rozumienie ich dążeń i oczekiwań oraz słuchanie ich propozycji to właściwa i sprawdzona strategia współpracy w środowisku lokalnym. Pragnę ją kontynuować. Ważne jest także rzetelne przekazywanie informacji za pomocą strony internetowej i publikacji samorządowych przygotowanych w bardziej tradycyjnych formach. Moja druga kadencja rozpoczęła się od finalizacji prac remontowych w budynku Dąbrowskiego Domu Kultury w ramach zadania realizowanego w Programie Operacyjnym „Infrastruktura domów kultury” na 2018 r. W toku prac wykonano drenaż wokół budynku, również wykonano izolację poziomą i pionową, poprawiono estetykę wokół budowli, odbudowując chodnik i poprawiając najbliższe otoczenie. Prace te usunęły skutki zalewania budynku przez powodzie od kilkunastu lat. Kolejnym, ważnym etapem prac była rewitalizacja piwnic, poprawa funkcjonalności holu oraz gruntowny remont klatki schodowej z wymianą instalacji elektrycznej i rozdzielni obsługującej pierwsze piętro. Przeprowadzono remont klatki schodowej, a także pomieszczeń biurowych i toalet. Remont od podstaw przeszła scena kina wraz z zapleczem. Zadania te zostały dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Lokalnej Grupy Działania PROWENT oraz ze środków własnych naszej gminy. W sumie wydatkowano kwotę prawie 700 tysięcy zł.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

052021

pr052021s

tymeksiepomaga

oferta-edu

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .