Reklama
Boisko wielofuncyjne w Górce oficjalnie otwarte
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 15 lipca 2021 19:43

W minioną niedzielę, 11 lipca, oficjalnie otwarto nowy kompleks sportowy w Górce. Inwestycja warta ponad 670 tysięcy złotych powstała przy udziale środków z programu “Sportowa Polska”. Na nowym obiekcie wielofunkcyjnym wydzielone zostały boiska do gry w piłkę ręczną, dwa boiska do koszykówki, dwa boiska do siatkówki oraz jedno boisko do tenisa.

 
Ze Szczurowej do Nowej Białej
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 06 lipca 2021 08:52

Wielkie serce okazali rolnicy z gminy Szczurowa. Niedawno przekazaliśmy pierwszy transport pomocy humanitarnej dla pogorzelców z Nowej Białej. Mieszkańcy Gmina Szczurowa przekazali rolnikom prawie 20 ton zboża. Serdecznie dziękuję Mieszkańcom naszej gminy za bezinteresowną pomoc poszkodowanym z Nowej Białej. Okazaliście wspaniały gest miłości wobec drugiego pokazując, że na mieszkańców Gminy Szczurowa zawsze można liczyć. Jeszcze raz z całego serca Wam dziękuję! „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz – trafnie zauważa Zbigniew Moskal - Wójt Gminy Szczurowa.

 
Gmina Szczurowa. Inwestycje odpowiedzią na potrzeby mieszkańców
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 24 czerwca 2021 22:24

W gminie Szczurowa w tym roku zaplanowano w sumie kilkudziesięąt (licząc także środki z Funduszu Sołeckiego) większych i mniejszych zadań inwestycyjnych. Wprawdzie skale tych zadań są różne, ale łączy je jedno – wszystkie są realizowane z myślą o mieszkańcach.

 
Południowa obwodnica Szczurowej coraz bliżej
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 18 czerwca 2021 10:50

Ostatnie tygodnie przyniosły same pozytywne informacje dla mieszkańców Gminy Szczurowa. W maju pisaliśmy o ponownym wszczęciu procedowania decyzji zatwierdzającej realizację inwestycji drogowej dla południowej obwodnicy Szczurowej.  17 czerwca z Krakowa przyszły kolejne dobre informacje -samorządy Województwa Małopolskiego oraz Gminy Szczurowa podpisały porozumienie o współpracy na rzecz przedmiotowej inwestycji.  
Marszałek Łukasz Smółka i Marta Malec-Lech, Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal  w obecności radnych Marcina Jawienia oraz Marka Pudełko podpisali dokument na mocy którego rozpocznie się kolejny długo oczekiwany etap  - etap pozyskiwania nieruchomości pod planowaną drogę. Województwo Małopolskie przeznaczyło na ten cel 3 mln zł w podziale: 1,5 mln zł w 2021 roku i 1,5 mln zł w 2022 roku, takie same kwoty i terminy przeznaczy Gmina.  Regulacja stanów prawnych nieruchomości oraz wypłata odszkodowań są niezbędne do dalszej realizacji budowy południowej obwodnicy Szczurowej w ciągu Drogi Wojewódzkiej  964. Przedmiotowa umowa dotyczy samego etapu pozyskania nieruchomości niezbędnych dla przyszłej realizacji obwodnicy. Wartość szacunkowa nabycia nieruchomości wynosi 6 mln zł i sfinansowana zostanie po równo przez Województwo oraz Gminę Szczurowa - tłumaczy Marta Malec-Lech z zarządu województwa. Cieszę się, że udało nam się postawić kolejny krok w kierunku rozpoczęcia prac budowlanych przy nowej obwodnicy Szczurowej. Mieszkańcy naszej gminy od wielu lat czekają na tą inwestycję, dlatego od początku mojej kadencji konsekwentnie pracowałem nad realizacją kolejnych etapów tego przedsięwzięcia - podkreśla wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal.  

 
Szczurowa. Umiem pływać…
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 10 czerwca 2021 11:58

Już po raz kolejny 41 uczniów z klas I-III Szkół Podstawowych z terenu Gminy Szczurowa uczestniczą w Programie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” 2021. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu „nauki pływania”. Koszt realizacji programu ogółem to 15.590,00 zł., w tym z pomocy finansowej Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego – 7.585,00 zł. oraz ze środków własnych gminy – 8.005,00 zł., z czego 4.100,00 zł. to wkład finansowy rodziców. - Za pomoc finansową dziękuje władzom województwa małopolskiego – mówi naszej redakcji wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Od jutra busy z nowego dworca
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

Od 1 czerwca busy odjeżdżać będą z nowego dworca autobusowego – cieszy się wójt Zbigniew Moskal. Zdecydowanie zmienia się centrum Szczurowej. Zakończyły się prace remontowe przy budynku dworca autobusowego. To kolejna inwestycja, obok nowego parkingu i elewacji komisariatu Policji, która zmienia centrum Szczurowej. Koniec remontu zbiegł się z otwarciem nowych połączeń autobusowych. Remont budynku objął m. in. wykonanie nowej elewacji, wymianę stolarki okienno-drzwiowej, nowe sufity i posadzki, wymianę instalacji elektrycznej, malowanie ścian oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zamontowano ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

 
Wrzępia. Droga z funduszu
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 27 maja 2021 00:00

We Wrzępi wykonano remont drogi gminnej koło budynku OSP. Na ten cel gmina skutecznie pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Mieszkańcy Wrzępi mogą już korzystać z kompleksowo wyremontowanej drogi gminnej. We wtorek, 26 maja, wójt gminy Zbigniew Moskal w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Fiołka oraz sołtys Wrzępi Doroty Jopek odebrali gotową inwestycję.

 
Szczurowa. Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 20 maja 2021 12:20

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki. By on organizowany we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej.
Ze względu na panujące obostrzenia podyktowane pandemią rywalizacja odbyła się w zmodyfikowanej formie. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i formy wypowiedzi na terenie rodzimych placówek, a następnie dostarczyli je do organizatorów. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem ,,Razem przeciwko nałogom”. Do rywalizacji w konkursowych szrankach stanęli uczniowie ze szkoły w Niedzieliskach, Szczurowej, Zaborowa, Strzelec Wielkich oraz Uścia Solnego. Cele towarzyszące konkursowi to przede wszystkim zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych w zakresie nowych uzależnień (fonoholizm), zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności, a także integracja dzieci i młodzieży wobec zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów oraz niewłaściwego korzystania z urządzeń komunikacyjnych. Uzyskano oryginalne prace plastyczne, promujące prawidłowe postawy. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z klas I-IV, których zadaniem było wykonanie plakatu  na temat fonoholizmu. W drugim etapie konkursu uczniowie wygłaszali monolog w formie wypowiedzi telefonicznej do rówieśnika, w której przedstawiali szkodliwe aspekty fonoholizmu. Warto nadmienić, że autorami były same dzieci. Uczniowie klas V-VIII     z kolei przygotowali komiks o tematyce konkursowej oraz przemówienie do rówieśników, w którym zawarła się idea „Razem przeciwko nałogom”. Każde z wystąpień było przekonujące i skłaniające do refleksji.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .