Reklama
Szczurowa. Ekologiczna gmina
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 stycznia 2020 23:38

W ramach Regionalnego :Programu Operacyjnego pozyskano dofinansowanie dla mieszkańców na wymianę 155 kotłów. Przedsięwzięcie realizowali właściciele nieruchomości, domów, gdzie prace wykonano, ale cała logistyka rozliczenia i monitorowanie projektu, leżały po stronie samorządu gminnego. Chcemy, w latach następnych, realizować ten program, bo jest takie zapotrzebowanie społeczne – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.  Czyste powietrze to jedno, ale o środowisko naturalne trzeba dbać kompleksowo. Dlatego w ubiegłym roku prowadzono prace związane z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej w Niedzieliskach. Sieć kanalizacji sanitarnej będzie sukcesywnie rozbudowywana. Zleciłem audyt związany z rozbudową sieci kanalizacyjnej w poszczególnych miejscowościach. Planujemy pozyskanie środków z tak zwanego Funduszu Norweskiego na modernizację energetyczną obiektów użyteczności publicznej – zapewnia wójt Moskal.

 
Gmina Szczurowa. Liczne inwestycje
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 stycznia 2020 00:00

Realizowaliśmy wiele inwestycji, pozyskując środki na inne. Wyremontowano kilka dróg, modernizowaliśmy szkoły, domy ludowe, remizy OSP, pojawiły się nowe place zabaw, modernizowaliśmy obiekty sportowe, rozbudowywano sieć kanalizacji sanitarnej – mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa. Udało się oddać do użytku dwa nowe parkingi: w Woli Przemykowskiej oraz w Niedzieliskach. Powstał nowoczesny Street workout oraz skatepark. Dzieci z Dąbrówki Morskiej, Natkowa i Zamłynia mają nowe place zabaw, a dla osób nieco starszych, w Dołędze powstała otwarta strefa aktywności.

 
Gmina Szczurowa. Turniej Unihokeja
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 09 stycznia 2020 23:26

Po raz kolejny odbył się cykl turniejów w unihokeja od etapu szkolnego po wojewódzki. Reprezentacje klas IV - VI dziewcząt i chłopców walczyły o prym najlepszej drużyny w szkole podstawowej w Szczurowej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn w tym sześć dziewcząt i sześć chłopców. Grano systemem „każdy z każdym”. Wśród chłopców aż trzy drużyny zdobyły po siedem punktów. O pierwszym miejscu decydował lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych w turnieju. W tym przypadku najlepsi okazali się chłopcy z klasy VI C: Wiktor Caban, Paweł Machał, Szymon Sternowski, Daniel Kabat, Kacper Babicz. U dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z klasy VI B gdzie pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta grały w składzie: Julia Szafraniec, Natalia Tabor, Zuzanna Turaczy, Martyna Tempka, Katarzyna Żelazo.

 
Strzelce Małe. Będzie żłobek i przedszkole
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 stycznia 2020 21:56

Blisko dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa żłobka i przedszkola w Strzelcach Małych w gminie Szczurowa. – Obiekt powstanie w budynku, w którym przed wieloma laty działała szkoła podstawowa. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się nam adaptować wszystkie obiekty gminne i przeznaczyć na różnego rodzaju instytucje. Szkoła w Strzelcach Małych jest pierwsza na naszej liście. PO remoncie tego obiektu przyjdzie czas na kilka kolejnych. Cała operacja potrwa kilka lat  – zapewnia wójt gminy Szczurowa, Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Stypendia wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 02 stycznia 2020 21:42

W dworze Kępińskich w Szczurowej miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Szczurowa za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Szczurowa. Pomysłodawcą wprowadzenia programu pn. „Stypendium Wójta Gminy Szczurowa” w naszej gminie był Wójt Zbigniew Moskal. Stypendium zostało przyznane 25 uczniom z klas VI - VIII oraz III gimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli wysokie wyniki w nauce - średnia ocen od 5,20 i wyżej. W spotkaniu udział wzięli rodzice nagrodzonych stypendystów, Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa Marek Biernat, Wiceprzewodniczący Rady Tomasz Dobosz i Andrzej Fiołek, Przewodniczący Komisji Ochrony Zdrowia, Oświaty, Opieki Społecznej, Kultury i Sportu Mariusz Antosz, Dyrektor GCKCziS Szymon Witek oraz Kierownik ZOSiP w Szczurowej Elżbieta Gądek- Drodzy Stypendyści, Szanowni Rodzice, Szanowni Państwo,P rezydent republiki Południowej Afryki, działacz na rzecz praw człowieka, laureat Pokojowej Nagrody Nobla - Nelson Mandela powiedział: „Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat”. Edukacja odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Główną jej funkcją jest przygotowanie go do życia w ciągle zmieniającym się świecie. Kształtuje ona jego osobowość, pozwala na rozwój zainteresowań, nabycie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, odnalezienia sensu życia. Dlatego tak ważne jest stworzenie uzdolnionej młodzieży klimatu inspirującego do rozwoju i sprzyjającego rozwojowi ciekawości poznawczej. Nadawanie kierunku działaniom uczniów jest gwarantem ich sukcesu. W zapewnieniu najlepszych warunków rozwoju naszych dzieci, podkreślam ogromną rolę szkoły, rodziców oraz samorządu. Wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych jest bardzo ważnym zadaniem naszej gminy na nadchodzące lata. W związku z tym, podjąłem decyzję o utworzeniu programu stypendialnego, mającego na celu wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych. W tym miejscu pragnę podziękować radnym gminy Szczurowa za jednogłośne przyjęcie do realizacji uchwały, co świadczy o tym, że wszystkim nam zależy na rozwoju edukacji i nagradzaniu wysiłków młodych ludzi w naszej gminie. Wsparcie to będzie stanowić formę nagrody za osiągnięcia, a także motywację do osiągania jak najwyższych wyników w przyszłości. W dniu dzisiejszym Stypendium Wójta Gminy Szczurowa za wyniki w nauce przyznane zostanie 25 uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Wyrażam głęboką nadzieję, że z każdym kolejnym rokiem liczba uczniów, którzy otrzymają stypendia będzie coraz większa.

 
Zaborów. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 31 grudnia 2019 00:00

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie trwa realizacja projektu grantowego „Polski Złoty ma 100 lat”. Jego celem jest uświadomienie, jak zmieniała się polska waluta od jej odrodzenia do czasów współczesnych oraz jak stabilna pozycja złotego wpływa na umocnienie gospodarki i pozycji Polski w świecie. Konkurs jest realizowany przez Narodowy Bank Polski w porozumieniu ze szkołami, które zostały wyłonione w konkursie grantowym. Jedną z nich jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Zaborowie. Bierze w nim udział 54 uczniów oraz pięciu nauczycieli.

 
Szczurowa. Wigilia samotnych
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 23 grudnia 2019 20:34

Z myślą o osobach samotnych odbyła się uroczystość „Wigilia w Gminie Szczurowa”, na którą zostało zaproszonych 130 osób. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy, Rada Gminy, Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Uroczystość  rozpoczęła się mszą świętą, po której wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia łamiąc się białym opłatkiem.  Wójt i Przewodniczący Rady Gminy w swoich przemówieniach podziękowali wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości oraz złożyli jeszcze raz życzenia świąteczno - noworoczne. Maria Tarlaga zaprezentowała swój wiersz o tematyce Bożonarodzeniowej.
Następnie została podana tradycyjna wieczerza wigilijna. Wyjątkową świąteczną atmosferę zapewniła Orkiestra Dęta z Uścia Solnego.

 
Szczurowa. I Edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 21 grudnia 2019 15:22

13 grudnia w Gminnym Centrum Kultury w Szczurowej przeprowadzona została I Edycja Międzygminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „My z tej samej Ojczyzny…”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .