Reklama
Edukacyjny i patriotyczny projekt w szkole
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 22 lutego 2020 22:19

W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym odbyły się prelekcje poświęcone biografiom gen. Kazimierza Tumidajskiego, kpt. Aleksandra Tumidajskiego oraz płk. Adama Boryczki. Wykłady, na których przybliżono sylwetki tych wybitnych i wielce zasłużonych dla Ojczyzny Polaków były I częścią projektu „Śladami wielkiego honoru 2020”, którego celem jest między innymi: krzewienie pamięci o bohaterach wywodzących się z małopolskiej ziemi, promowanie wśród młodzieży postawy patriotycznej i wartości moralnych, a także integracja międzyszkolna.

 
Szczurowa. Królewskie zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 18 lutego 2020 15:17

Już po raz trzeci w szkole podstawowej w Szczurowej został zorganizowany Noworoczny Turniej Szachowy o nagrodę dyrektora pani Aliny Oleksy. W tym roku do gry przystąpiło 24 uczniów i 11 uczennic z rocznika 2005 i młodsi. Wśród chłopców przy bardzo zaciętych i do końca nieprzewidywalnych wynikach najlepszym szachistą, po ostatniej szóstej rundzie, okazał się Rafał Przybyło z kl. V B. Kolejne miejsca zajęli: Rafał Latuszek również z kl. V B, Karol Dzień kl. VII A, Paweł Przybyło kl. VI B, Antoni Krzan kl. V B oraz Robert Latuszek kl. VI B.

 
Promesa dla gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 13 lutego 2020 23:32

Niedawno Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal odebrał z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda i Wojewody Małopolski Piotra Ćwika promesę w wysokości 561 000 zł. W ramach programu „MALUCH+” 2020 realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Gmina Szczurowa uzyskała dofinansowanie na realizację zadania pn. „Przebudowa budynku mienia komunalnego w Strzelcach Małych na utworzenie żłobka”.

 
Stypendia Wójta Gminy Szczurowa, za bardzo dobre wyniki w nauce - już rozdane!
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 09 lutego 2020 21:39

szczurrowa2W dworze Kępińskich w Szczurowej miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy Szczurowa za bardzo dobre wyniki w nauce dla uczniów szkół z terenu gminy Szczurowa.

 
53 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Szczurowa brało udział w projekcie Zagospodarowanie czasu wolnego
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 30 stycznia 2020 21:42

Jeżdżę z głową" to program realizowany w 2020 roku w gminie Szczurowa. W tym miesiącu 53 uczniów ze szkół podstawowych z gminy Szczurowa brało udział w projekcie zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Na stoku narciarskim „Laskowa - Kamionna” w Laskowej młodzi sympatycy białego szaleństwa stawiali pierwsze kroki na nartach, by pod koniec cyklu zajęć pochwalić się umiejętnością samodzielnego zjazdu na trasie narciarskiej.

 
Szczurowa. Pamiętali o seniorach
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 29 stycznia 2020 21:27

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. W tych dniach Babcie i Dziadkowie oraz wszyscy Seniorzy obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. 22 stycznia odbyła się wspaniała impreza.

 
Szczurowa. Wójt zaprasza na Turniej
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 28 stycznia 2020 21:36

Zbigniew Moskal, wójt Gminy Szczurowa oraz Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Szczurowej serdecznie zapraszają na VI Gminny Turniej Piłki Halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Szczurowa, który odbędzie się 2 lutego 2020 roku, od godz. 13:00 na hali sportowej w Szczurowej.

 
Górka. Nowy wóz strażacki trafił do OSP Górka
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 18 stycznia 2020 10:44

OSP Górka ma nowy wóz ratowniczo - gaśniczy. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal uroczyście przekazał nowo zakupiony średni samochód ratowniczo - gaśniczy marki SCANIA miejscowym strażakom. W wydarzeniu tym udział wzięli: Marta Malec - Lech - członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Kazimierz Koprowski - Prezes WFOŚiGW w Krakowie, st. bryg. Piotr Strojny - Komendant Powiatowy PSP w Brzesku, Marek Biernat - Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa, Piotr Mikuś - Komendant Gminny OSP a zarazem Prezes OSP Górka oraz przedstawiciele jednostki OSP Górka.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .