Reklama
Nowy sprzęt trafił do strażaków OSP z terenu gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 sierpnia 2020 18:28

W dworze Kępińskich w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo - pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Przekazania sprzętu w imieniu samorządu Województwa Małopolskiego dokonał Zbigniew Moskal Wójt Gminy Szczurowa. Przedmiotowy sprzęt został zakupiony w całości ze środków budżetu Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 r.

 
W Gminie Szczurowa powstanie kolejny Klub Senior plus
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 19 lipca 2020 00:00

Duże zainteresowanie mieszkańców gminy przystąpieniem do Klubu Senior+ utworzonego w Szczurowej spowodowało, że Wójt Zbigniew Moskal podjął starania w celu utworzenia na terenie gminy kolejnej placówki tego typu. W wyniku rozstrzygnięcia naboru ofert w ramach Programu Wieloletniego Senior+ przyznano dofinansowanie w wysokości 150 000 zł na utworzenie placówki w miejscowości Rudy - Rysie. Dzięki pozyskanej dotacji część pomieszczeń szkoły podstawowej zostanie zaadaptowana na potrzeby przedmiotowej jednostki. Dodatkowo w ramach projektu, do nowo utworzonego klubu zakupione zostanie niezbędne wyposażenie. Dzięki realizacji projektu kolejni seniorzy z naszej gminy będą mogli spędzać wspólnie czas oraz korzystać z różnych form aktywności w jednym miejscu.

 
Podpisano umowę na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 lipca 2020 17:01

Podpisanie umowy z wykonawca na remont budynku pod zlobek i przedszkole 2020r 130 czerwca, gminę Szczurowa odwiedziła Marta Malec - Lech z zarządu Województwa Małopolskiego. Okazją do przyjazdu było podpisanie przez Wójta Zbigniewa Moskala umowy z Wykonawcą na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych.

 
Gmina Szczurowa. Pojawią się nowe trasy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 czerwca 2020 23:05

W Niedzieliskach i Uściu Solnym powstaną nowoczesne punkty obsługi rowerzystów. To właśnie tam miłośnicy jednośladów oraz turyści będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem, czy słońcem. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę z wykonawcą na wykonanie punktów obsługi rowerzystów wraz z montażem małej architektury i zagospodarowaniem terenu.

 
Dla piłkarzy z Rylowej
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 18 czerwca 2020 11:06

W ramach Programu „KLUB” - Ludowy Klub Sportowy „RYLOVIA” w Rylowej - otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych. Znamy już wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”. Ponad 54 miliony złotych trafi do 4 894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

 
Szczurowa. Gmina z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 04 czerwca 2020 22:32

To dobra informacja. W ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego Gmina Szczurowa otrzymała dofinansowanie, w wysokości 250 tys. zł na utworzenie i funkcjonowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszej gminie, które zostanie utworzone przy Szkole Podstawowej w Zaborowie. Głównym celem projektu jest aktywizowanie osób dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie.

 
Gmina Szczurowa. 100. urodziny Pani Genowefy Krupy
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 22 maja 2020 14:08

14 maja mieszkanka naszej gminy, Pani Genowefa Krupa obchodziła wspaniały jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, który, w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, złożył jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz wielu kolejnych lat życia w najlepszym zdrowiu. Wraz z życzeniami czcigodna Jubilatka otrzymała bukiet stu róż oraz książkę o życiu św. Jana Pawła II. Wójt przekazał Pani Genowefie również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

 
Szczurowa. Z krakowskiego Banku Żywności
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 08 maja 2020 18:34

W sumie 25 ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Szczurowa rozdali właśnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej. Wsparcie dotarło do gminy  w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jest to program Unii Europejskiej, którego celem jest pomoc osobom o niskim statusie materialnym. Od kilku lat z tej formy wsparcia swoich mieszkańców korzysta także gmina Szczurowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .