Reklama
Gminne Centrum Kultury do odnowy
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 04 listopada 2009 19:07
W gminie Szczurowa mieszkańcy i urzędnicy mają powody do zadowolenia. Niedawno Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wnioski złożone w przez Gminę w celu pozyskania blisko 2 milionów złotych na odnowę pięciu centrów wsi (w Strzelcach Małych, Strzelcach Wielkich, Woli Przemykowskiej, Rudy Rysiu i Wrzępi) z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a już w ubiegłym tygodniu ukazała się lista pozytywnie rozpatrzonych wniosków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na działanie "Odnowa i rozwój wsi", gdzie prawie 1 mln 800 tysięcy złotych kosztować będzie realizacja kolejnych dwóch projektów gminnych. Można powiedzieć, że Szczurowa maksymalnie wykorzystała możliwość ubiegania się o unijne dotacje i złożyła do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich dwa wnioski z pozytywnym efektem (zgodnie z procedurami konkursowymi gmina była wnioskodawcą jednego wniosku, a GCK drugiego).

Pierwsze z zadań przewiduje przebudowę i odnowienie trzech centrów wsi w Niedzieliskach, w Dołędze i Barczkowie oraz dalsze prace przy odnowie rynku w Uściu Solnym. W zakresie prac przewidziano między innymi wyłożenie placów różnokolorową kostką brukową wraz z wykonaniem alejek spacerowych i dojść oraz parkingów. Pojawią się również altany i drewniane studnie, ławeczki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, ozdobne lampy, tablice ogłoszeń i place zabaw. Wszystko to zostanie ozdobione nasadzoną zielenią i kwiatami.

W ramach drugiego zadania wykonany zostanie remont sali widowiskowej z zapleczem sanitarno-socjalnym w budynku Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

[bm]
 
III miejsce dla Gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 13 października 2009 17:56
W dniach 26 maja - 1 czerwca 2009 roku na terenie całego kraju, w tym także w miastach i gminach województwa małopolskiego z inicjatywy Krajowej Federacji Sportu dla Wszystkich przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, po raz pierwszy w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - przeprowadzony został Sportowy Turniej Miast i Gmin.
 
Remont OSP w Szczurowej
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 24 września 2009 15:16
Od początku września trwają prace remontowe w budynku remizy OSP w Szczurowej z pieniędzy otrzymanych dzięki zabiegom władz Gminy i wyjątkowo trafnej decyzji Samorządu Województwa o przeznaczeniu środków na remonty remiz w Małopolsce. Za dotację otrzymaną z Samorządu Województwa i środków budżetu Gminy Szczurowa wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, wykonana modernizacja kotłowni, wymiana pieca centralnego ogrzewania z podgrzewaczem, remont zaplecza kuchennego wraz z położeniem płytek ceramicznych, malowanie wszystkich pomieszczeń oraz cyklinowanie parkietu.
 
Przebudowa drogi z Bielczy do mostu w Górce
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 20 sierpnia 2009 22:04
W przyszłym roku ruszy przebudowa drogi z Bielczy do mostu na Wiśle w Górce. Termin rozpoczęcia prac uległ przesunięciu pomimo tego, że były pieniądze. Problemem były unijne przepisy, które nakładały wykonanie raportu dotyczącego oddziaływania inwestycji na środowisko. Ten jak się okazuje nie jest potrzebny. Na kompleksowy remont z budową poboczy oraz wzmocnieniem samej jezdni kierowcy czekają od dawna. Prace miały rozpocząć się w tym roku. Jednak na drodze stanęły unijne przepisy. Każda tego typu inwestycja musi mieć przygotowany raport oddziaływania na środowisko- podkreśla wicestarosta Stanisław Pacura.Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie. Prace ruszą w przyszłym roku i pochłoną 11 milionów złotych.
 
Pierwszy w regionie 'Orlik Plus'
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 14 lipca 2009 16:15
Jako jedno z pierwszych w regionie boisk sportowych w ramach projektu „ORLIK PLUS” powstanie w Niedzieliskach w gminie Szczurowa z pieniędzy otrzymanych dzięki staraniom władz gminy i pozytywnej decyzji Samorządu Województwa o przeznaczeniu środków na ten cel. Boisko to zostanie poddane gruntownej modernizacji nawierzchni wraz z termomodernizacją szatni sportowej. Zamontowane zostaną również ławki i wiaty stadionowe dla kibiców oraz wykonany parking dla samochodów. Wszystko zgodnie ze standardami Polskiego Związku Piłki Nożnej (PZPN). Boisko będzie ogólnodostępne dla mieszkańców Niedzielisk i okolic. Realizację zadania przewidziana na rok bieżący.
 
Zjazd Absolwentów
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 czerwca 2009 21:21
Wzajemne powitania, rozpoznawanie się, wspomnienia i radosne wzruszenia towarzyszyły w ubiegły czwartek - 18 czerwca 2009 roku uczestnikom Zjazdu Absolwentów Liceum Administracyjno-Handlowego im. Wincentego Witosa w Szczurowej z lat 1945-1951. Uroczystość rozpoczęła się  mszą świętą w Kościele Parafialnym p.w. Św. Bartłomieja w Szczurowej, którą odprawił proboszcz tutejszej Parafii ks. Wiesław Majka. Po mszy goście udali się na wspólny obiad do zabytkowego dworu Kępińskich w miejscowym Parku, gdzie dawniej mieściła się siedziba szkoły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Absolwenci mieli także możliwość udziału w odbywających się w tym samym czasie w Parku w Szczurowej tradycyjnych Obrzędach Nocy Świętojańskiej „Sobótki” połączonych z Przeglądem Zespołów Folklorystycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej z terenu gminy Szczurowa.
 
Szczurowa: remont za pieniądze od Marszałka
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 27 maja 2009 12:14
Jako jeden z pierwszych w Małopolsce rozpocznie się remont remizy OSP w Szczurowej z pieniędzy otrzymanych dzięki zabiegom Gminy od Samorządu Województwa. Przyznaniu Gminie Szczurowa środków pozwoli na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację kotłowni, wymianę pieca centralnego ogrzewania z podgrzewaczem, remont zaplecza kuchennego, nowych płytek ceramicznych oraz malowania. Remont ten jest przede wszystkim dowodem uznania, szczególnie dla strażaków wyjeżdżających do największej liczby akcji pożarowych, powodziowych, drogowych, itp., dla których lepsze warunki lokalowe remizy są bardzo ważne. Jednostka OSP w Szczurowej pod tym względem ilości wyjazdów do akcji i skuteczności działania strażaków ratowników należy do najlepszych w powiecie.
 
Promocja zdrowego trybu życia
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 22 maja 2009 21:48
20 maja 2008 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie odbył się VIII Gminny Konkurs Promocji Zdrowego Trybu Życia, w tym roku pod hasłem „Szkoła – miejscem wolnym od nałogów”. W konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową w Zaborowie przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Szczurowej wzięło udział 5 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Szczurowa, 1 Gimnazjum oraz młodzież z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Jadownikach Mokrych. Uczestnicy prezentowali plakat, logo, piosenkę, hasło i scenkę oraz rozwiązali test na temat profilaktyki uzależnień oraz wpływu środowiska na młodego człowieka. Swą wiedzę i umiejętności zdobywali pod czujnym okiem swoich nauczycieli.
 
<< pierwsza < poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 następna > ostatnia >>

Strona 66 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .