Reklama
Podpisano umowę na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 08 lipca 2020 17:01

Podpisanie umowy z wykonawca na remont budynku pod zlobek i przedszkole 2020r 130 czerwca, gminę Szczurowa odwiedziła Marta Malec - Lech z zarządu Województwa Małopolskiego. Okazją do przyjazdu było podpisanie przez Wójta Zbigniewa Moskala umowy z Wykonawcą na remont budynku dla potrzeb przedszkola i żłobka w Strzelcach Małych.

 
Gmina Szczurowa. Pojawią się nowe trasy
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 23 czerwca 2020 23:05

W Niedzieliskach i Uściu Solnym powstaną nowoczesne punkty obsługi rowerzystów. To właśnie tam miłośnicy jednośladów oraz turyści będą mogli w komfortowych warunkach zjeść, odpocząć, schronić się przed wiatrem, deszczem, czy słońcem. Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal podpisał umowę z wykonawcą na wykonanie punktów obsługi rowerzystów wraz z montażem małej architektury i zagospodarowaniem terenu.

 
Dla piłkarzy z Rylowej
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 18 czerwca 2020 11:06

W ramach Programu „KLUB” - Ludowy Klub Sportowy „RYLOVIA” w Rylowej - otrzymał dofinansowanie w kwocie 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych. Znamy już wyniki tegorocznego naboru w ramach Rządowego Programu „KLUB”. Ponad 54 miliony złotych trafi do 4 894 małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce. Celem programu jest wsparcie małych i średnich klubów sportowych, gdzie niejednokrotnie objawiają się sportowe talenty. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem, ponieważ nigdy wcześniej wsparcie nie trafiało bezpośrednio do klubów.

 
Szczurowa. Gmina z dotacją
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 04 czerwca 2020 22:32

To dobra informacja. W ramach ogólnopolskiego konkursu grantowego Gmina Szczurowa otrzymała dofinansowanie, w wysokości 250 tys. zł na utworzenie i funkcjonowanie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji. Będzie to pierwsze tego typu miejsce w naszej gminie, które zostanie utworzone przy Szkole Podstawowej w Zaborowie. Głównym celem projektu jest aktywizowanie osób dorosłych i społeczności lokalnych na rzecz rozwoju umiejętności stanowiących podstawę dla uczenia się przez całe życie.

 
Gmina Szczurowa. 100. urodziny Pani Genowefy Krupy
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 22 maja 2020 14:08

14 maja mieszkanka naszej gminy, Pani Genowefa Krupa obchodziła wspaniały jubileusz 100. urodzin. Z tej okazji dostojną Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal, który, w imieniu wszystkich mieszkańców naszej gminy, złożył jej najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz wielu kolejnych lat życia w najlepszym zdrowiu. Wraz z życzeniami czcigodna Jubilatka otrzymała bukiet stu róż oraz książkę o życiu św. Jana Pawła II. Wójt przekazał Pani Genowefie również listy gratulacyjne od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika.

 
Szczurowa. Z krakowskiego Banku Żywności
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 08 maja 2020 18:34

W sumie 25 ton żywności dla najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Szczurowa rozdali właśnie pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczurowej. Wsparcie dotarło do gminy  w ramach „Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020”. Jest to program Unii Europejskiej, którego celem jest pomoc osobom o niskim statusie materialnym. Od kilku lat z tej formy wsparcia swoich mieszkańców korzysta także gmina Szczurowa.

 
Szczurowa. Zdecydują rodzice
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 06 maja 2020 15:12

Kiedy przedszkolaki z gminy Szczurowa wrócą do placówek opiekuńczo – wychowawczych. – Chcemy, by o tym zdecydowali rodzice – mówi wójt Zbigniew Moskal. – Chcemy poinformować, iż podejmowane są działania związane z rozeznaniem i przygotowaniem do otwarcia działających na terenie gminy Szczurowa przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy Szkołach Podstawowych. Staramy się spełnić wszystkie wymagania nałożone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego Kraju. Uruchomienie placówek zależne będzie od woli rodziców (opiekunów prawnych) – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa: Laptopy dla uczniów
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:27

Nie ma większych problemów ze zdalnym nauczaniem w naszej gminie. To ogromna zasługa dyrektorów szkół i zatrudnionych w placówkach oświaty nauczycielach  – ocenia Zbigniew Moskal wójt Szczurowej. Niebawem  gmina wzbogaci się o 44 laptopy. – Jeśli zakup zostanie zwolniony z VATu, uda się zakupić kilka kolejnych. W sumie 44 laptopy, niezbędne do zdalnego nauczania, trafi do szkół z terenu gminy Szczurowa.  Gmina pozyskała na ten cel niemal 60 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że 1 kwietnia ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji „Zdalna szkoła“. Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel przeznaczono w sumie 186 milionów złotych. Program nie przewiduje wkładu własnego ze strony samorządu. Na zakup sprzętu można wydać od 35 tysięcy do 100 tysięcy złotych w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .