Reklama
Dębno. Kapliczka po renowacji
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 06 października 2020 22:10

Gmina dba o materialne zabytki przeszłości. Niedawno dniach zakończyły się prace przy renowacji kamiennej kapliczki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z drugiej połowy XIX wieku w miejscowości Łysa Góra. Prace renowacyjne objęły swoim zakresem czynności, mające na celu powstrzymanie procesów destrukcji oraz przywrócenie zabytkowi pełni walorów estetycznych. Figurka została oczyszczona i zaimpregnowana specjalistycznym środkiem a ubytki w kamieniu zostały uzupełnione masą renowacyjną – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt gminy Dębno, Wiesław Kozłowski.

 
Szczurowa. Kompleksowa modernizacja
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 06 października 2020 22:08

Przed kilkoma dniami rozpoczęto kompleksowe prace modernizacyjne przy przebudowie istniejącego parkingu w centrum Szczurowej. W ramach przedmiotowego zadania zaplanowano wykonanie 44 miejsc postojowych w tym 3 dla osób niepełnosprawnych wraz z jezdniami manewrowymi i ciągami pieszymi. Dodatkowo utworzony zostanie punkt Bike&Ride. Dla mieszkańców korzystających z komunikacji zbiorowej, przystanek przeniesiony zostanie pod zadaszoną część starego dworca, gdzie powstaną stanowiska dla odjeżdżających busów.

 
Szczurowa. Wielkie pływanie
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 02 października 2020 21:03

Gmina Szczurowa w 2020 roku realizuje program powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, który jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas I- III. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Zajęcia sportowe dla uczniów w ramach programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”, będą realizowane w terminie od 30 września 2020 r. do 10 grudnia 2020 roku, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych dla każdego uczestnika, w grupach liczących 15 osób. W programie biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej, Strzelcach Wielkich, Niedzieliskach oraz Uścia Solnego.

 
Szczurowa. Gmina skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne w tym europejskie
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 16 września 2020 22:49

Blisko dwa miliony złotych w ramach Tarczy Antykryzysowej otrzymała Gmina Szczurowa. Czy to pokryje straty budżetu spowodowane pandemią? - Dzisiaj nie jesteśmy wstanie ocenić, jaki wpływ na ostateczny kształt tegorocznych i przyszłorocznych finansów naszej gminy będzie miał koronawirus. Wsparcie finansowe dla gmin i powiatów przez koalicyjny rząd Zjednoczonej Prawicy, jest dowodem tego, że samorządy nie zostały same z tym problemem. Liczę, na kolejną transze środków w ramach Tarczy Antykryzysowej - mówi Zbigniew Moskal, Wójt Gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. 'Pod biało - czerwoną'
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 02 września 2020 22:11

Gmina bierze udział w ogólnopolskim projekcie pn. „Pod biało - czerwoną”. Wspólnie możemy zdobyć maszt oraz biało - czerwoną flagę który stanie w centrum gminy. Aby tak się stało, musimy zebrać minimum 100 głosów mieszkańców. Głosowanie odbywa się online za pośrednictwem strony www.bialoczerwona.www.gov.pl Prosimy Państwa o mobilizację i oddanie głosu. Poinformujmy nasze rodziny, przyjaciół i znajomych o tej pięknej akcji. Niech kolejny raz połączy nas biało - czerwona flaga!

 
Pojawie. Zmodernizowano drogi dojazdowe do pól
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 23 sierpnia 2020 17:00

To dobra informacja dla gminy. W ramach pozyskanej przez Gminę Szczurowa dotacji z „Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych” zmodernizowane zostały dwie drogi dojazdowe do pól w miejscowości Pojawie. Gruntownej przebudowie poddane zostały drogi: Pojawie - Pęciska oraz Pojawie - Nawsie. Odbiorem końcowym drogi zostały oddane do użytku mieszkańców.

 
Nowy sprzęt trafił do strażaków OSP z terenu gminy Szczurowa
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 21 sierpnia 2020 18:28

W dworze Kępińskich w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo - pożarniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Przekazania sprzętu w imieniu samorządu Województwa Małopolskiego dokonał Zbigniew Moskal Wójt Gminy Szczurowa. Przedmiotowy sprzęt został zakupiony w całości ze środków budżetu Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP w ramach usuwania skutków powodzi z 2019 r.

 
W Gminie Szczurowa powstanie kolejny Klub Senior plus
WYDARZENIA - Szczurowa
niedziela, 19 lipca 2020 00:00

Duże zainteresowanie mieszkańców gminy przystąpieniem do Klubu Senior+ utworzonego w Szczurowej spowodowało, że Wójt Zbigniew Moskal podjął starania w celu utworzenia na terenie gminy kolejnej placówki tego typu. W wyniku rozstrzygnięcia naboru ofert w ramach Programu Wieloletniego Senior+ przyznano dofinansowanie w wysokości 150 000 zł na utworzenie placówki w miejscowości Rudy - Rysie. Dzięki pozyskanej dotacji część pomieszczeń szkoły podstawowej zostanie zaadaptowana na potrzeby przedmiotowej jednostki. Dodatkowo w ramach projektu, do nowo utworzonego klubu zakupione zostanie niezbędne wyposażenie. Dzięki realizacji projektu kolejni seniorzy z naszej gminy będą mogli spędzać wspólnie czas oraz korzystać z różnych form aktywności w jednym miejscu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 67

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .