Reklama
Szczurowa. Szkolne remonty
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 01 stycznia 2021 17:10

Okres nauki zdalnej a wcześniej wakacji stanowił okazję do przeprowadzenia remontów w  szkołach. W  Szkole Podstawowej w Szczurowej odnowiono kącik Dziki spokój, rozpoczęto prace modernizacyjne placu zabaw, wykonano malowanie części ścian korytarzy oraz części ogrodzenia. Ponadto wymieniono część drzwi do sal lekcyjnych i sanitariatów, wykonano malowanie starych drzwi i ościeżnic, utwardzono podjazd do budynku szkoły, wyburzono nieużytkowany budynek gospodarczy oraz murek osłaniający śmietniki. W  podpiwniczonej części budynku szkolnego wykonano drenaż oraz odnowiono ściany – mówi wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Praca z niepełnosprawnymi
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 26 grudnia 2020 00:00

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczurowej ul. Rynek 3 zaprasza osoby posiadające  kwalifikacje  – asystent osobisty osoby niepełnosprawnej – lub osoby posiadające co najmniej 6 – miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom  niepełnosprawnym  np. doświadczenie zawodowe, udzielanie wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu – do  podjęcia  zatrudnienia w ramach programu ,, Asystent osobisty osoby  niepełnosprawnej” – edycja  2021. Kontakt telefoniczny; 14 632 0970, 14 671 3120,14 632 0993, adres e -mail; Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Szczurowa. Zamiast wigilii… paczki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 17 grudnia 2020 10:15

Kilkadziesiąt paczek żywnościowych trafi do potrzebujących mieszkańców gminy Szczurowa. Pomoc przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z władzami gminy. Paczki dotrą przed Bożym Narodzeniem. Wykorzystano na to środki, które zostały miedzy innymi na organizację Wigilii dla osób starszych i samotnych. – Paczki będą treściwe i składają się z artykułów typowo świątecznych – zapewnia Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Stypendia wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 14 grudnia 2020 00:00

Po  raz drugi w naszej Gminie zostały wręczone stypendia dla najzdolniejszych uczniów. Pomysłodawcą i inicjatorem takiej formy wyróżniania i udzielenia pomocy zdolnej młodzieży jest Wójt Gminy Szczurowa - Zbigniew Moskal. W tym roku nagrodzonych zostało 39 najzdolniejszych uczniów z terenu gminy Szczurowa. Otrzymali oni stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki.Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: za bardzo dobre wyniki w nauce, za szczególne osiągnięcia naukowe oraz za osiągnięcia sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

 
Rudy Rysie. Będzie Senior plus
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 18 listopada 2020 01:53

Niedawno rozpoczęto prace modernizacyjne w budynku szkoły filialnej w miejscowości Rudy - Rysie. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 część pomieszczeń tego budynku zaadaptowana zostanie na potrzeby utworzenia kolejnego na terenie naszej gminy Klubu Senior+. 27 października miało miejsce przekazanie placu budowy, podczas którego podpisana została umowa z Wykonawcą robót - F.H.U.P.T. MAXIMUS Hubert Wójcik z Borzęcina.

 
Szczurowa. Zmienione zasady pracy urzędu gminy
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 14 listopada 2020 00:00

Urząd Gminy w Szczurowej jest „nieczynny”. „Nieczynny” dla interesantów zewnątrz, bo – na ile jest to tylko możliwe – placówka pracuje. Jak informuje naszą redakcję wójt Zbigniew Moskal w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażeń wirusem SARS-CoV-2 pracowników urzędu, od poniedziałku 9 listopada urząd gminy będzie zamknięty dla interesantów. W szczególnych przypadkach (np. zgonu) załatwienie sprawy będzie możliwe po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty. Skrzynka podawcza znajduje się w korytarzu (tuż za drzwiami wejściowymi od strony parku). Pisma, wnioski i dokumenty można składać również za pomocą poczty elektronicznej.

 
Szczurowa. Potrzebni wolontariusze
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 06 listopada 2020 15:08

Kiedy jak nie teraz możemy pokazać wielkie serce i solidarność z potrzebującymi, zwłaszcza seniorami, ale także osobami na kwarantannie spowodowanej pandemią koronawirusa. Dlatego potrzebni są wolontariusze, którzy chociażby pomogą zrobić zakupy. Niestety z dnia na dzień przybywa chorych, z dnia na dzień potrzeby pod tym względem będą coraz większe. – Wszystkich, którym los innych nie jest obojętny, wszystkich chcących pomóc zwłaszcza osobom starszym i samotnym, zachęcam do pracy w ramach wolontariatu – mówi Zbigniew Moskal, wójt Szczurowej.

 
Szczurowa. Apel wójta
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 30 października 2020 23:38

Nasza gmina przystąpiła do Programu  ,,Wspieraj Seniora''. Program jest przeznaczony dla osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. Program zakłada dostarczenie niezbędnych  artykułów podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej, lekarstwa do domu Seniora. Proszę seniorów o to, by nie wychodzili z domu – mówi wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .