Reklama
Szczurowa. Gmina na sport
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 16 marca 2021 10:30

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Nie dawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi wójt Zbigniew Moskal. Warunkiem przekazania dotacji jest zawarcie umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego określającej warunki realizacji zadania. W sumie środki trafią do sześciu organizacji pożytku publicznego – stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie gminy Szczurowa. – Jestem przekonany, że podobnie jak w latach poprzednich, środki zostaną wydatkowe zgodnie z umową, dla krzewienia amatorskiego sportu w naszej gminie – dodaje wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Pieniądze na drogi
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 11 marca 2021 00:00

Z roku na rok poprawia się stan dróg w gminie Szczurowa. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal remonty nawierzchni dróg gminnych, ale także powiatowych czy wojewódzkich, to jeden z priorytetów działania samorządu. Na inwestycje drogowe, realizowane wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich, zaplanowano w tym roku blisko 1.6 miliona złotych. Wiele wskazuje na to, że w końcu ruszy budowa obwodnicy Szczurowej w ciągu drogi wojewódzkiej 964. Na ten cel gmina zarezerwowała półtora miliona złotych. Wójt Zbigniew Moskal nie ma cienia wątpliwości, że jest to ważna inwestycja, bo pozwoli wyprowadzić ruch tirów z centrum Szczurowej. 80 tysięcy złotych to wkład gminy w przebudowę drogi wojewódzkiej nr 768 w miejscowości Rudy-Rysie. Tam zaplanowana jest budowa nowego chodnika oraz kilku zatok autobusowych.

 
Szczurowa. Konkursowe zmagania
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 17 lutego 2021 00:00

Do 15 kwietnia został wydłużony termin nadsyłania prac fotograficznych w ramach Konkursu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i historycznego obszaru Nadwiślańskiej Grupy Działania „E.O.CENOMA”. Dotychczas złożone prace nadal biorą udział w konkursie – prace można aktualizować lub wycofać. Wystarczy zrobić zdjęcie lub zdjęcia (maksymalnie 3), na których uwiecznione zostaną obiekty zabytkowe, przyrodnicze, kulturowe, historyczne znajdujące się na terenie Lokalnej Grupy Działania.

 
Szczurowa. Centrum do rewitalizacji
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 12 lutego 2021 23:58

Niedawno została podpisana umowa z wykonawcą prac modernizacyjnych dworca autobusowego w Szczurowej. Zakres prac obejmuje remont generalny pomieszczenia poczekalni, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz odnowienie elewacji budynku. Sama modernizacja  obiektu – po przebudowie parkingu – będzie kolejnym etapem rewitalizacji centrum miejscowości. Wykonawcą prac jest firma Tomasza Nowaka z Dąbrówek Breńskich, powiat dąbrowski.

 
Żłobek i przedszkole w Strzelcach Małych niebawem otwarte
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 04 lutego 2021 19:27

Prace związane z adaptacją budynku po starej szkole w Strzelcach Małych zostały zakończone. Obiekt zyskał drugie życie, a jego edukacyjny charakter został zachowany. Zlokalizowany będzie tutaj  żłobek oraz przedszkole integracyjne – mówi naszej redakcji Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

 
Szczurowa. Zapisy do żłobka
WYDARZENIA - Szczurowa
wtorek, 26 stycznia 2021 23:55

Od kilku dni trwają zapisy do nowego żłobka, które prowadzi gmina Szczurowa. Dyrektor Gminnego Żłobka w Strzelcach Małych informuje, że od dnia 22 stycznia 2021 r. rozpoczynają się zapisy dzieci do w/w żłobka. Regulamin przyjęć, karty zapisu dziecka oraz potrzebne oświadczenia dostępne na stronie Urzędu Gminy Szczurowa. Informacje pod numerem telefonu: 603 269 953. Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Komunalnym Publicznym Przedszkolu w Szczurowej, ul. Rynek 17a, 32-820 Szczurowa.

 
Gmina Szczurowa. Rok 2020 zakończony zgodnie z planem
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 21 stycznia 2021 17:41

Na samym początku roku zakończona została  budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Niedzieliska, tym samym 183 gospodarstwa domowe zyskały możliwość odprowadzenia ścieków do kanalizacji zbiorczej. W ramach tego zadania  zamontowano również panele fotowoltaiczne na budynku oczyszczalni ścieków w Szczurowej.

 
Zaborów. Laury dla szkoły
WYDARZENIA - Szczurowa
sobota, 16 stycznia 2021 00:50

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie zostali dostrzeżeni i nagrodzeni w XV Konkursie Poetycko - Fotograficznym "Moje myśli moje uczucia, moje życie…" Od kilku lat nasza placówka bierze udział w Konkursie Poetycko - Fotograficznym organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. św. Jana Pawła II w Iwkowej. Formuła konkursu nie zmienia się od lat: uczestnik ma za zadanie napisać wiersz oraz wykonać zdjęcie, które w jakiś sposób będzie odnosiło się do liryku – mówi Bogumiła Szydłowska ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .