Reklama
Wrzępia. Droga z funduszu
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 27 maja 2021 00:00

We Wrzępi wykonano remont drogi gminnej koło budynku OSP. Na ten cel gmina skutecznie pozyskała środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Mieszkańcy Wrzępi mogą już korzystać z kompleksowo wyremontowanej drogi gminnej. We wtorek, 26 maja, wójt gminy Zbigniew Moskal w towarzystwie wiceprzewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Fiołka oraz sołtys Wrzępi Doroty Jopek odebrali gotową inwestycję.

 
Szczurowa. Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 20 maja 2021 12:20

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki. By on organizowany we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej.
Ze względu na panujące obostrzenia podyktowane pandemią rywalizacja odbyła się w zmodyfikowanej formie. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i formy wypowiedzi na terenie rodzimych placówek, a następnie dostarczyli je do organizatorów. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem ,,Razem przeciwko nałogom”. Do rywalizacji w konkursowych szrankach stanęli uczniowie ze szkoły w Niedzieliskach, Szczurowej, Zaborowa, Strzelec Wielkich oraz Uścia Solnego. Cele towarzyszące konkursowi to przede wszystkim zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych w zakresie nowych uzależnień (fonoholizm), zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności, a także integracja dzieci i młodzieży wobec zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów oraz niewłaściwego korzystania z urządzeń komunikacyjnych. Uzyskano oryginalne prace plastyczne, promujące prawidłowe postawy. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z klas I-IV, których zadaniem było wykonanie plakatu  na temat fonoholizmu. W drugim etapie konkursu uczniowie wygłaszali monolog w formie wypowiedzi telefonicznej do rówieśnika, w której przedstawiali szkodliwe aspekty fonoholizmu. Warto nadmienić, że autorami były same dzieci. Uczniowie klas V-VIII     z kolei przygotowali komiks o tematyce konkursowej oraz przemówienie do rówieśników, w którym zawarła się idea „Razem przeciwko nałogom”. Każde z wystąpień było przekonujące i skłaniające do refleksji.

 
Gmina Szczurowa: Remont drogi z dotacją rządową
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 05 maja 2021 00:00

Niemal 380 tysięcy złotych ze środków rządowych pozyskała gmina Szczurowa na remont drogi gminnej w Dołędze. Dzięki skutecznym działaniom wójta Zbigniewa Moskala do Szczurowej trafią pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

 
Nowy inwestor w strefie aktywności gospodarczej
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 21 kwietnia 2021 15:40

Ponad 3 miliony złotych zainwestuje spółka SANDEZIA w gminie Szczurowa. Przedsiębiorstwo pod koniec marca zakupiło w gminnej Strefie Aktywności Gospodarczej działkę o powierzchni 2 ha na której wybuduje nową siedzibę firmy z halą produkcyjną. Do budżetu gminy za sprzedaż działki trafi kilkaset tysięcy złotych.

 
Szczurowa. Katyń – zbrodnia sowiecka: będziemy pamiętali
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 15 kwietnia 2021 00:00

Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs historyczny pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”. Jak mówią organizatorzy jego celem jest uwrażliwienie młodego pokolenia – krzewienie postaw patriotycznych. Przypomnijmy, wiosną 1940 roku, 81 lat temu, funkcjonariusze sowieckiego NKWD wymordowali prawie 22 tys. polskich jeńców wojennych w Katyniu, Charkowie i Kalininie (Twerze). Byli to wspaniali polscy patrioci: żołnierze Wojska Polskiego, przedstawiciele polskiej inteligencji oraz funkcjonariusze Policji Państwowej, Korpusu Ochrony Pogranicza, Straży Granicznej i Służby Więziennej. W tym roku szkolnym uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Woli Przemykowskiej, Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Uściu Solnym i Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Zaborowie wzięli udział w II. edycji akcji i mini – konkursu historycznego pod tytułem „MŁODZI OBIECUJĄ  PAMIĘTAĆ! – KATYŃ 1940”.

 
Uście Solne. 104 lata Pani Anieli
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 00:00

Niedawno swoje 104 urodziny obchodziła Pani Aniela Słowik, mieszkanka Uścia Solnego. Z tej okazji Panią Anielę odwiedził Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal wraz z zastępcą Haliną Święch. Nie zabrakło serdecznych życzeń, bukietu kwiatów, był tort oraz tradycyjne dmuchanie świeczek. Jubilatce życzymy przede wszystkim dużo zdrowia! Wszelkiej pomyślności i dalszej opieki Opatrzności Bożej – życzył w imieniu własnym, samorządu, jak i mieszkańców wójt Zbigniew Moskal.

 
Szczurowa. Będą kolejne laptopy do zdalnej nauki
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 05 kwietnia 2021 10:42

Wójt Zbigniew Moskal odebrał symboliczny czek na kwotę blisko 75 tysięcy złotych. Dzięki tej promesie gmina zakupi komputery do zdalnej nauki dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych.

 
Gmina Szczurowa. Samorządowe wsparcie dla klubów sportowych
WYDARZENIA - Szczurowa
piątek, 26 marca 2021 09:43

Dokładnie 265 tysięcy złotych przeznaczyła w tegorocznym budżecie gmina Szczurowa na zadania związane z upowszechnieniem kultury fizycznej i sportu.     Niedawno został rozstrzygnięty  otwarty  konkursu ofert – mówi naszej redakcji wójt Szczurowej, Zbigniew Moskal.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 68

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .