Reklama
Święto Grzyba dopiero za rok?
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 22 lipca 2021 22:28

Święto Grzyba, jako integralna część Dni Gminy Borzęcin to jedna z największych imprez plenerowych w Małopolsce. Pamiętam lata, kiedy pod sceną bawiło się nawet kilkanaście tysięcy osób. Niestety w tym roku nie skorzystają z tej wyjątkowej oferty kulturalnej…
Nie tylko w tym, ale także w tamtym roku, z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy odwołać imprezę. Przyznam, że czyniliśmy to z żalem, bo Borzęckie Święto Grzyba to nie tylko sztandarowa impreza naszej gminy, ale całego subregionu tarnowskiego. Zrobiliśmy to w trosce o zdrowie i życie zarówno mieszkańców naszej gminy, jak też gości. Mam świadomość tego, że w niektórych gminach regionu odbywają się imprezy plenerowe. Tradycyjnie już Borzęckie Święto Grzyba odbywało się zawsze w ostatni weekend sierpnia. Niestety w tym terminie zdaniem specjalistów epidemiologii, czyli na przełomie sierpnia i września należy spodziewać się początku kolejnej, czwartej fali pandemii. Dlatego uznaliśmy, że nie podejmiemy takiego ryzyka. Nie chcemy, by nasza gmina kojarzyła się jako chińskie Wuchan czy włoskie Bergamo. Wierzę, że dzięki szczepieniom wróci normalność co pozwoli nam zorganizować wielkie Borzęckie Święto Grzyba w 2022 roku. Czego Czytelnikom „Przeglądu Regionalnego”, mieszkańcom naszej gminy i regionu, tym którzy od lat nas odwiedzają  oraz sobie i swoim bliskim, serdecznie życzę.

 
Zaproszenie na Rodzinny Piknik Rowerowy
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 16 lipca 2021 00:00

Pod hasłem „Bezpieczni na rowerze – rekreacja z edukacją” Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie organizuje Rodzinny Piknik Rowerowy. Impreza odbędzie się w niedzielę 18 lipca 2021 roku w godzinach 15:30-20:30 na terenie zielonym obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.

 
Arcymistrz najlepszy w jubileuszowym turnieju
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 12 lipca 2021 18:44

To było dziesiąte spotkanie szachistów w ramach Otwartych Mistrzostw Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Obyło się bez niespodzianki i zwyciężył w nich arcymistrz szachowy Mirosław Grabarczyk z Klubu Szachowego Hetman Płock. Na drugim miejscu w zawodach uplasował się Dariusz Fistek kandydat na mistrza z Tarnowa, a trzeci był Michał Mirski kandydat na mistrza z UKS GONIEC Staniątki. Kolejno uplasowali się: Konrad Buś (MKS MOS Wieliczka) oraz Maciej Marszałek (LKS Parnas Stara Wieś). Zawodnicy w turnieju oprócz tytułu Mistrza Małopolski walczyli o nagrody finansowe (pula nagród 1600 zł), jak i rzeczowe. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 
Borzęcin. Patriotycznie w sierpniu
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 07 lipca 2021 00:00

Na 15 sierpnia zaplanowano uroczystości patriotyczne w Borzęcinie. Organizują je Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Lucjanem Kołodziejskim – nauczycielem historii w ZSP w Borzęcinie Górnym pod patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, Proboszcza Parafii NNMP w Borzęcinie Górnym ks. Mikołaja Pieca oraz Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin Czesława Małka organizują gminną uroczystość patriotyczną związaną z odsłonięciem na miejscowym cmentarzu parafialnym tablicy upamiętniającej Adama Sadowskiego, żołnierza Legionów Polskich, zmarłego na skutek ran w 1916 roku. Fundatorem tablicy jest Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 15 sierpnia 2021 roku w Borzęcinie.

 
Borzęcin. Radni głosowali za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla wójta
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 27 czerwca 2021 20:28

Rada Gminy Borzęcin udzieliła wotum zaufania oraz skwitowała działania wójta Janusza Kwaśniaka w 2020 roku. Dziękując radnym, włodarz gminy podkreślał, że to ocena nie tylko dla niego, ale także kierownictwa Urzędu Gminy, pracowników samorządowych oraz wszystkich instytucji mu podległych. - Jednym z najistotniejszych ogniw samorządu jest władza uchwałodawcza, Rada Gminy, która ma ogromny wpływ na rozwój Borzęcina. Wszystkim radnym, sołtysom, całej naszej gminnej społeczności serdecznie dziękuje za lata owocnej współpracy. Ostatni rok, z powodu pandemii, był szczególnie trudny, miejmy nadzieję, że najgorsze za nami – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
Gmina Borzęcin Przyjazna Seniorom
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 24 czerwca 2021 22:21

W środę, 23 czerwca br. w nowo wyremontowanym budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Borzęcin odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora.  
W okolicznościowym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wzięli udział przedstawiciele samorządu gminy Borzęcin: wójt Janusz Kwaśniak, zastępca wójta Tadeusz Żurek, przewodniczący rady gminy Czesław Małek, dyrektor Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej Ewa Gładysz-Kulka, przedstawiciele Stowarzyszenia MANKO – partnera programu oraz 30 seniorów reprezentujących organizacje działające na terenie gminy Borzęcin.
Podczas spotkania przedstawiciele seniorów otrzymali Karty Seniora uprawniające do korzystania z katalogu usług i zniżek oferowanych przez partnerów lokalnych i ogólnopolskich programu. Docelowo do mieszkańców Gminy Borzęcin 60+ trafi 500 sztuk Kart Seniora.

 
Borzęcin. Tylko do końca czerwca
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 22 czerwca 2021 00:00

To ważna informacja. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym przypominają, że w związku z pandemią COVID-19 oraz z uwagi na powrót uczniów do nauki stacjonarnej przesunięto terminy zgłoszeń szkół podstawowych i przedszkoli do Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „EKOSZKOŁA 2021”, „EKOPRZEDSZKOLE 2021”. Po aktualizacji, do Rundy II, II, IV i V konkursu swój akces można wysyłać do środy 30 czerwca 2021 roku. Jak informują organizatorzy, w konkursie mogą uczestniczyć dzieci przedszkolne i młodzież szkolna z terenu województwa małopolskiego.

 
Gmina Borzęcin. Konkus w Moim Ogrodzie
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 06 czerwca 2021 11:18

Już po raz drugi w gminie Borzęcin właściciele pięknie urządzonych ogrodów będą mieli okazję uczestniczyć w gminnym konkursie pn. „W moim ogrodzie”. W ubiegłym roku zadanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a wiele ogrodów wręcz zachwyciło komisję konkursową. Konkurs składa się z dwóch części, przy czym wyniki nie sumują się. W pierwszej oceniane będą tylko fotografie. – Komisja dokonuje oceny samego zdjęcia, a nie ogrodu. Etap ten trwa od 26 maja do 30 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden ogród (maksymalnie trzy zdjęcia). Jurorzy ocenią ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do 7 lipca, a wręczenie nagród kilka dni później – informuje Piotr Kania z Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, który wspólnie ze świetlicą GOK w Przyborowie są organizatorem przedsięwzięcia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13

pr082021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .