Reklama
Zaproszenie na Rodzinny Piknik Rowerowy
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 16 lipca 2021 00:00

Pod hasłem „Bezpieczni na rowerze – rekreacja z edukacją” Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie organizuje Rodzinny Piknik Rowerowy. Impreza odbędzie się w niedzielę 18 lipca 2021 roku w godzinach 15:30-20:30 na terenie zielonym obok Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym.

 
Arcymistrz najlepszy w jubileuszowym turnieju
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 12 lipca 2021 18:44

To było dziesiąte spotkanie szachistów w ramach Otwartych Mistrzostw Małopolski w Szachach Szybkich P-15. Obyło się bez niespodzianki i zwyciężył w nich arcymistrz szachowy Mirosław Grabarczyk z Klubu Szachowego Hetman Płock. Na drugim miejscu w zawodach uplasował się Dariusz Fistek kandydat na mistrza z Tarnowa, a trzeci był Michał Mirski kandydat na mistrza z UKS GONIEC Staniątki. Kolejno uplasowali się: Konrad Buś (MKS MOS Wieliczka) oraz Maciej Marszałek (LKS Parnas Stara Wieś). Zawodnicy w turnieju oprócz tytułu Mistrza Małopolski walczyli o nagrody finansowe (pula nagród 1600 zł), jak i rzeczowe. Patronat nad wydarzeniem sprawował Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.

 
Borzęcin. Patriotycznie w sierpniu
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 07 lipca 2021 00:00

Na 15 sierpnia zaplanowano uroczystości patriotyczne w Borzęcinie. Organizują je Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie wspólnie z Lucjanem Kołodziejskim – nauczycielem historii w ZSP w Borzęcinie Górnym pod patronatem Wójta Gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka, Proboszcza Parafii NNMP w Borzęcinie Górnym ks. Mikołaja Pieca oraz Przewodniczącego Rady Gminy Borzęcin Czesława Małka organizują gminną uroczystość patriotyczną związaną z odsłonięciem na miejscowym cmentarzu parafialnym tablicy upamiętniającej Adama Sadowskiego, żołnierza Legionów Polskich, zmarłego na skutek ran w 1916 roku. Fundatorem tablicy jest Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę, 15 sierpnia 2021 roku w Borzęcinie.

 
Borzęcin. Radni głosowali za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla wójta
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 27 czerwca 2021 20:28

Rada Gminy Borzęcin udzieliła wotum zaufania oraz skwitowała działania wójta Janusza Kwaśniaka w 2020 roku. Dziękując radnym, włodarz gminy podkreślał, że to ocena nie tylko dla niego, ale także kierownictwa Urzędu Gminy, pracowników samorządowych oraz wszystkich instytucji mu podległych. - Jednym z najistotniejszych ogniw samorządu jest władza uchwałodawcza, Rada Gminy, która ma ogromny wpływ na rozwój Borzęcina. Wszystkim radnym, sołtysom, całej naszej gminnej społeczności serdecznie dziękuje za lata owocnej współpracy. Ostatni rok, z powodu pandemii, był szczególnie trudny, miejmy nadzieję, że najgorsze za nami – mówi naszej redakcji wójt Janusz Kwaśniak.

 
Gmina Borzęcin Przyjazna Seniorom
WYDARZENIA - Borzęcin
czwartek, 24 czerwca 2021 22:21

W środę, 23 czerwca br. w nowo wyremontowanym budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Borzęcin odbyła się inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora.  
W okolicznościowym spotkaniu, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej wzięli udział przedstawiciele samorządu gminy Borzęcin: wójt Janusz Kwaśniak, zastępca wójta Tadeusz Żurek, przewodniczący rady gminy Czesław Małek, dyrektor Regionalnego Centrum Rehabilitacji i Pomocy Społecznej Ewa Gładysz-Kulka, przedstawiciele Stowarzyszenia MANKO – partnera programu oraz 30 seniorów reprezentujących organizacje działające na terenie gminy Borzęcin.
Podczas spotkania przedstawiciele seniorów otrzymali Karty Seniora uprawniające do korzystania z katalogu usług i zniżek oferowanych przez partnerów lokalnych i ogólnopolskich programu. Docelowo do mieszkańców Gminy Borzęcin 60+ trafi 500 sztuk Kart Seniora.

 
Borzęcin. Tylko do końca czerwca
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 22 czerwca 2021 00:00

To ważna informacja. Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym przypominają, że w związku z pandemią COVID-19 oraz z uwagi na powrót uczniów do nauki stacjonarnej przesunięto terminy zgłoszeń szkół podstawowych i przedszkoli do Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego „EKOSZKOŁA 2021”, „EKOPRZEDSZKOLE 2021”. Po aktualizacji, do Rundy II, II, IV i V konkursu swój akces można wysyłać do środy 30 czerwca 2021 roku. Jak informują organizatorzy, w konkursie mogą uczestniczyć dzieci przedszkolne i młodzież szkolna z terenu województwa małopolskiego.

 
Gmina Borzęcin. Konkus w Moim Ogrodzie
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 06 czerwca 2021 11:18

Już po raz drugi w gminie Borzęcin właściciele pięknie urządzonych ogrodów będą mieli okazję uczestniczyć w gminnym konkursie pn. „W moim ogrodzie”. W ubiegłym roku zadanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a wiele ogrodów wręcz zachwyciło komisję konkursową. Konkurs składa się z dwóch części, przy czym wyniki nie sumują się. W pierwszej oceniane będą tylko fotografie. – Komisja dokonuje oceny samego zdjęcia, a nie ogrodu. Etap ten trwa od 26 maja do 30 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden ogród (maksymalnie trzy zdjęcia). Jurorzy ocenią ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do 7 lipca, a wręczenie nagród kilka dni później – informuje Piotr Kania z Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, który wspólnie ze świetlicą GOK w Przyborowie są organizatorem przedsięwzięcia.

 
Borzęcin. Gmina znowu czynna
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 05 maja 2021 00:00

Od dzisiaj 5 maja 2021 roku (środa) Urząd Gminy Borzęcin wznawia bezpośrednią obsługę wszystkich Interesantów. Jednocześnie przypominamy, że dzień wcześniej tj. we wtorek, 4 maja br. Urząd Gminy nie pracował. Dzień ten, na podstawie art. 130 §2 Kodeksu Pracy jest dniem ustawowo wolnym dla pracowników UG, w związku ze świętem przypadającym w sobotę 1 maja 2021 roku.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 14

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .