Reklama
Gmina Borzęcin. 41 laptopów dla uczniów i nauczycieli
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 14 kwietnia 2020 11:05

41 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli szkół w gminie Borzęcin. To efekt wniosku, jaki złożyła gmina Borzęcin do Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Zgodnie z przyjętą metodologią podziału środków, gmina Borzęcin otrzymała dofinansowanie w wysokości 60 tysięcy złotych. Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących rodzin i nauczycieli szkół. O jego dystrybucji zdecydują dyrektorzy placówek oświatowych. 
Komputery mają służyć do powszechnej obecnie, zdalnej nauki on-line. 

- Szkoły mają wiedzę kto najbardziej potrzebuje wsparcia i komu należy wypożyczyć zestaw komputerowy. Na pewno ułatwi to zdalne nauczanie i kontakt uczniom z nauczycielami. Laptopy trafią do rodzin najbardziej potrzebujących, mających aktualnie problem ze zdalnym nauczaniem – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. 

W całym kraju na zakup tego typu sprzętu przeznaczono 186 milionów złotych. Limity pomocy jakie są przyznawane gminom i powiatom, zależą od wielkości samorządu i liczby mieszkańców.

 
Borzęcin. Kultura w czasie epidemii
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 14 kwietnia 2020 11:01

Od piątku 20 marca br. - do odwołania - w Polsce obowiązuje ograniczenie działalności instytucji kultury. A wszystko oczywiście w związku z pandemią koronawirusa. W trosce o powszechne bezpieczeństwo anulowano setki koncertów, spektakli, wystaw i spotkań autorskich zamknięto teatry, galerie, muzea i lokalne domy kultury. Niedostępne są także obiekty, w których Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie prowadzi swoją działalność, a korzystają z nich także – niejednokrotnie – różne zorganizowane grupy. Podstawowy sposób kontaktu z biurem GOK to poczta elektroniczna i rozmowa telefoniczna ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub tel. 14 68 46 013).  
- Trudna sytuacja nie oznacza wcale, że musimy być odcięci od świata kultury. Próbujemy odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zważyć ograniczenia i zagrożenia czyhające na nas i naszych Odbiorców, stąd najbezpieczniej przenieść się do internetu – komentuje Piotr Kania, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie.  

 
Borzęcin. Pomysł na koronawirusa
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:46

W Borzęcinie, jak i w całym kraju, nie było poświęcenia palm. Nie było także  procesji z palmami. Ale palmy były. W domach, gdzie rodziny zgromadziły się nie tylko na codzienny pacierz, ale również na niedzielną Eucharystię, była także Niedziela Palmowa. Aby przeżyć je jak najlepiej, przygotowano ręcznie robione palmy. Czas spędzony w domu był dobrą okazją do podjęcia wspólnego przygotowania. Bardzo chętnie tę pracę podejmowały dzieci. Aby zachęcić wszystkie rodziny do zaangażowania parafia wraz z KSM i Akcją Katolicką ogłosiła konkurs na najładniejszą palmę.

Konkurs z oczywistych względów jest internetowy. Ocenie jurorów podlegają nadesłane zdjęcia palm, a najlepiej zdjęcia palm zrobione przy domowym ołtarzyku. Jury w tym roku stanowią wszyscy odwiedzający stronę KSM Borzęcin, którzy głosują klikając "Lubię to" pod wybranym zdjęciem. Może się jednak okazać, że wszystkim oceniającym bardzo podobają się wszystkie palmy. I w sumie, to nie ma się czemu dziwić. Wszystkie są piękne. Ale palmy to nie jedyna piękna tradycja świąteczna. Kiedy Martynka z pierwszej klasy słuchała od księdza o konkursie palm, to zadała proste, a jakże mobilizujące pytanie: "Proszę księdza, a będzie konkurs na pisankę?" Można by powiedzieć "Mały geniusz!". Będzie konkurs na pisankę. A może i na koszyk!

 
Bądźmy odpowiedzialni za siebie i bliskich
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 01 kwietnia 2020 01:03

Rozmowa z Januszem Kwaśniakiem, wójtem Gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Bieg został na razie odwołany
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 17 marca 2020 16:49

Zaplanowany na 29 marca 2020 roku Borzęciński Bieg Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych został przełożony. Kiedy się odbędzie?  – Trudno w tej sytuacji podawać jakiś nowy termin. Mamy nadzieję, że uda się go zorganizować jesienią tego roku. Wierzę, że epidemia koronawirusa szybko odejdzie. Bezpieczeństwo i zdrowie jest najważniejsze w tym trudnym okresie dla wszystkich Polaków, dla całej ludzkości. Stąd taka decyzja. Zdrowie człowieka to przecież wartość bezcenna – mówi w rozmowie z naszą redakcją Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Zajęcia wstrzymane
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 13 marca 2020 23:33

W trosce o bezpieczeństwo i w związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem, działając zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz na podstawie Komunikatu Wójta Gminy Borzęcin w sprawie koronawirusa sars-cov-2, odwołujemy w dniach od 12 do 25 marca br. wszystkie wydarzenia kulturalne i zajęcia odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie i prowadzonych świetlicach terenowych. Pracownicy świetlic zobowiązani są do wywieszenia w miejscu widocznym na budynkach w których mieszczą się świetlice informacji: „W związku z potencjalnym zagrożeniem związanym z koronawirusem świetlica zamknięta w dniach od 12 do 25 marca 2020r.”

 
Borzęcin. Nietypowa lekcja
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 10 marca 2020 11:30

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Borzęcinie odbyła się lekcja biblioteczna dla przedszkolaków z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Tematem przewodnim była zima. Podczas zajęć dzieci słuchały piosenek o tematyce zimowej oraz uczestniczyły w dyskusji na temat aktualnej pory roku. Rozmawialiśmy o symptomach zimy, czym się charakteryzuje, od kiedy trwa, jakie są sporty i zabawy zimowe. Główną uwagę skupiliśmy na ptakach zimujących w Polsce i w jaki sposób można im pomóc przetrwać ten trudny czas.

 
Gmina Borzęcin. Budżet pod znakiem oszczędności
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 21 lutego 2020 12:35

Pod koniec stycznia br. Rada Gminy Borzęcin uchwaliła budżet na 2020 rok. W myśl podjętej uchwały planowane dochody gminy to kwota 43 571 679,47 zł, a wydatki zamykają się kwotą 42 471 679,47 złotych. Nadwyżka budżetu w wysokości 1,1 miliona złotych zostanie przeznaczona na dalszą spłatę dotychczas zaciągniętych kredytów oraz na udzielenie pożyczki. Na inwestycje zaplanowano 4 712 459,73 złotych co stanowi 11,1% wydatków budżetu ogółem. Największą pozycję wydatkową w budżecie gminy stanowi oświata, na którą gmina przeznaczyła 12 584 211,10 złotych - 29,63% wydatków budżetu, z czego 6 601 309 złotych to subwencja oświatowa,  561 501 złotych pozostałe dochody, a kwota 5 421 401,10 złotych to środki budżetu gminy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 14

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .