Reklama
Borzęcin. Na siódmym miejscu w Polsce
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 02 lutego 2021 00:00

W kategorii gmin wiejskich, Gmina Borzęcin została sklasyfikowana na 7. miejscu w Polsce. Mowa o rankingu, który przygotował Związek Powiatów Polskich i  ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów. Ten bezpłatny i dobrowolny konkurs organizowany jest przez Związek Powiatów Polskich. Laureaci typowani są w podziale na: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

 
Helenka z Przyborowa pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 27 stycznia 2021 00:00

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa jest pierwszym dzieckiem urodzonym w gminie Borzęcin i w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia, minutę po północy. Helenka urodziła się w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 gram i mierzyła 54 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzice, Helenka jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem. Na narodziny dziewczynki czekało jej starsze rodzeństwo - dziewięcioletnia Ola i pięcioletnia Zosia, które cieszą się małą siostrzyczką.

 
Borzęcin. Gminna seniorom
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 08 stycznia 2021 18:31

Okres pandemii to najlepszy czas żeby pokazać nasze człowieczeństwo i solidaryzm społeczny. Szczególnie na tę pomoc liczą i jej oczekują seniorzy. Dlatego Ośrodek Pomocy Społecznej w Borzęcinie wraz z Urzędem Gminy wspiera seniorów.  Obydwie jednostki apelują: Seniorze, zostań w domu! Nie lekceważ zagrożenia! Twoje zdrowie jest najważniejsze! Już od wiosny nasze życie zdominowała panująca pandemia. Coraz więcej osób przebywa na kwarantannie bądź w izolacji. W tym trudnym czasie pomagają nam członkowie rodziny, przyjaciele, sąsiedzi. Obecnie osoby starsze są bardziej narażone na działanie wirusa, w związku z czym do minimum ograniczają opuszczanie swoich domostw.

 
Borzęcin. Pierwsza w Małopolsce
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 06 stycznia 2021 21:02

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa (Gmina Borzęcin) jest pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia 2021 roku, minutę po północy. Helenka urodziła się Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 g i mierzyła 54 cm. – Rodzicom Pierwszego Małopolanina i Mieszkańca Gminy Borzęcin Serdeczne Gratuluję i Życzę, aby w Nowym Składzie stanowili Zawsze Szczęśliwą Rodzinę. Najserdeczniejsze Życzenia Zdrowia, Miłości, Ciepła, Radości i Wielu Niezapomnianych Chwil – napisał na swoim profilu facebookowym wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak.Tradycyjnie, samorząd województwa powitał nowo narodzone dzieci – które przyszły na świat w Małopolsce tuż po północy w pierwszym dniu 2021 roku.

 
Borzęcin. Gmina wspiera Krzysia
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 05 stycznia 2021 07:00

Wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak zachęca do wsparcia zbiórki na dalsze leczenie Krzysia Maślaka z Borzęcina. Zbiórka ciągle trwa, a Krzyś nadal - w związku ze stanem zdrowia - bardzo potrzebuje naszej pomocy. Mamy, samotnie wychowującej dziecko nie stać na pokrycie kosztów prowadzonych badań i dalszego leczenia. Krzyś w ubiegłym roku był trzykrotnie hospitalizowany w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie oraz czterokrotnie w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim w Rzeszowie na Oddziale II Kliniki Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej. Od czerwca ortopeda prowadzący włączył Krzysiowi leczenie bisfosfonianami (pamifos), ze względu na częste złamania kości.

 
Borzęcin. Bezpieczniej na drogach
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 03 stycznia 2021 15:07

W sumie blisko sto tysięcy złotych dotacji pozyskała gmina Borzęcin z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Dzięki pozyskanemu wsparciu, jak również środkom pochodzącym z budżetu gminy Borzęcin zmodernizowano cztery drogi w miejscowościach Borzęcin, Przyborów i Waryś. Łączny koszt realizowanych prac zamknął się kwotą 170 tysięcy 945 złotych.– Od wielu lat prowadzimy prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a ich stan ulega systematycznej poprawie. Służą one nie tylko trans-portowi rolnemu, ale niejednokrotnie są wykorzystywane przez cyklistów czy pieszych, jako trasy rowerowe czy ścieżki do uprawiania nordic walking – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

 
Borzęcin. Krótkie podsumowanie 2020 roku
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 01 stycznia 2021 00:00

Znakomite czwarte miejsce zajęła gmina Borzęcin w I plebiscycie na Najpiękniejszą Gminę Małopolski 2020. Konkurs zorganizował za pośrednictwem swoich stron portal internetowy M jak Małopolska. W finale uczestniczyło 16 gmin wiejskich wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. W kategorii Gmina Wiejska, pierwsze miejsce, z wynikiem 12 318 głosów, zdobyła gmina Ochotnica Dolna (powiat nowotarski), wyprzedzając Zawoję (10 250 głosów) i gminę Bystra-Sidzina, na którą oddano 6 226 głosów. Obie gminy leżą w powiecie suskim. Tuż za podium uplasowała się gmina Borzęcin z wynikiem 5 497 głosów. Kolejne miejsca zajęły m.in.: Łącko, Pcim, Lipnica Wielka, Gdów, Wielka Wieś, Gromnik i Gródek nad Dunajcem. Jak podali organizatorzy, łącznie w konkursie oddano 52 612 głosów, nie licząc tych nieregulaminowych.

 
Borzęcin. Wysoko w rankingu
WYDARZENIA - Borzęcin
piątek, 25 grudnia 2020 00:00

Gdyby nie pandemia to ten rok kończylibyśmy w doskonałych nastrojach – mówi w rozmowie z naszą redakcją wójt Borzęcina Janusz Kwaśniak. Wielomilionowe dotacje, inwestycje zrealizowane zgodnie z harmonogramem, wysokie miejsca w rankingach, to bez wątpienia powody do dumy i zadowolenia. – Mam nadzieję, że za rok o tej porze koronawirus będzie już tylko złym wspomnieniem, a gmina Borzęcin nadal. Tak jak to jest od wielu lat, nadal będzie rozwijała się bardzo dynamicznie – dodaje wójt Janusz Kwaśniak. Na koniec roku sporo dobrych wieści. Jakiś czas temu pisaliśmy o dwóch sporych, bo liczonych w milionach dotacjach dla gminy, a teraz inne uznanie. Na znakomitym 125 miejscu na 1537 gmin wiejskich w Polsce uplasowała się gmina Borzęcin w najbardziej prestiżowym i wiarygodnym Rankingu Samorządów prowadzonym przez dziennik "Rzeczpospolita".

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 14

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .