Reklama
Gmina Borzęcin. Konkus w Moim Ogrodzie
WYDARZENIA - Borzęcin
niedziela, 06 czerwca 2021 11:18

Już po raz drugi w gminie Borzęcin właściciele pięknie urządzonych ogrodów będą mieli okazję uczestniczyć w gminnym konkursie pn. „W moim ogrodzie”. W ubiegłym roku zadanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a wiele ogrodów wręcz zachwyciło komisję konkursową. Konkurs składa się z dwóch części, przy czym wyniki nie sumują się. W pierwszej oceniane będą tylko fotografie. – Komisja dokonuje oceny samego zdjęcia, a nie ogrodu. Etap ten trwa od 26 maja do 30 czerwca br., a każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden ogród (maksymalnie trzy zdjęcia). Jurorzy ocenią ujęcie, kompozycję i oryginalność nadesłanych fotografii. Rozstrzygnięcie nastąpi do 7 lipca, a wręczenie nagród kilka dni później – informuje Piotr Kania z Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie, który wspólnie ze świetlicą GOK w Przyborowie są organizatorem przedsięwzięcia.

 
Borzęcin. Gmina znowu czynna
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 05 maja 2021 00:00

Od dzisiaj 5 maja 2021 roku (środa) Urząd Gminy Borzęcin wznawia bezpośrednią obsługę wszystkich Interesantów. Jednocześnie przypominamy, że dzień wcześniej tj. we wtorek, 4 maja br. Urząd Gminy nie pracował. Dzień ten, na podstawie art. 130 §2 Kodeksu Pracy jest dniem ustawowo wolnym dla pracowników UG, w związku ze świętem przypadającym w sobotę 1 maja 2021 roku.

 
Remont Domu Wiejskiego w Warysiu
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 26 kwietnia 2021 00:00

Budynek Świetlicy Wiejskiej w Warysiu oddano do użytku w 2006r. Z założenia miał służyć jako miejsce, gdzie dba się o kulturę, a także sport i rekreacje mieszkańców wsi Waryś i gminy Borzęcin. Oprócz działającej świetlicy GOK, druga część budynku to sala konferencyjna oraz miejsce organizacji przyjęć, uroczystości rodzinnych i okolicznościowych. I choć w dobie pandemii częstotliwość wynajmów i spotkań oczywiście spadła, to czas ten wykorzystano na drobne remonty i doposażenie obiektu.

 
Borzęcin. Słoneczna ruleta
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 13 kwietnia 2021 10:27

Od kilku tygodni można nabyć najnowszą publikację Józefa Barana pt. „Słoneczna ruleta. Wiersze przebrane z lat 1969-2020”. To wybór wierszy wydany przez Państwowy Instytut Wydawniczy w Warszawie. Obszerność tomu (433 strony), który pomieścił tylko wiersze najlepsze, wcale nie dziwi – autor wydał już przecież ponad 30 książek. Jak pisze w profilu społecznościowym Józef Baran: - To książka mojego życia, czyli wiersze z lat 1969 – 2020. Za odkrywcę poezji Józefa Barana uważa się Artura Sandauera, choć wcześniej całe kolumny wierszy poety publikował „Tygodnik Powszechny”.

 
Waryś. Jak ten czas szybko leci…
WYDARZENIA - Borzęcin
środa, 07 kwietnia 2021 22:40

Był 2006 rok. Wtedy budynek Świetlicy Wiejskiej w Warysiu oddano do użytku. Z założenia miał służyć jako miejsce, gdzie dba się o kulturę, a także sport i rekreacje mieszkańców wsi Waryś i gminy Borzęcin. Oprócz działającej świetlicy GOK, druga część budynku to sala konferencyjna oraz miejsce organizacji przyjęć, uroczystości rodzinnych i okolicznościowych. I tak jest do dziś, choć w dobie pandemii częstotliwość wynajmów i spotkań oczywiście spadła. Czas ten wykorzystano jednak na drobne remonty i doposażenie obiektu. W minionym roku kosztem ponad 22,7 tys. złotych wykonano remont schodów zewnętrznych (wykucie starych płytek, uzupełnienie braków stopni schodowych, wykonanie hydroizolacji, ułożenie nowych płytek), remont balustrad schodowych i przy podjeździe dla osób niepełnosprawnych (uzupełnienie brakujących elementów, poprawienie mocowania, malowanie). Uzupełniono ubytki w elewacji oraz umyto ją środkiem usuwającym warstwę biologiczną (mchy, glony, porosty, grzyby). Fundusze na ten cel przekazała gmina Borzęcin, ze środków będących w dyspozycji rady sołeckiej wsi Waryś z sołtysem Piotrem Rogożem na czele. Działania te wspierał też radny wsi Marcin Nasiadka.

 
Gmina Borzęcin. Remont w budynku OPS
WYDARZENIA - Borzęcin
wtorek, 23 marca 2021 16:13

Remont budynku wielofunkcyjnego w Borzęcinie, w części zajmowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dobiega końca. Dzięki przeprowadzonemu liftingowi pomieszczenia zajmowane przez GOPS zyskają na estetyce, co pozwoli nie tylko poprawić ich wizerunek, ale zwiększyć komfort pracy. Termin zakończenia zadania upływa wraz z końcem marca bieżącego roku.

 
Borzęcin. Poselskie dyżury
WYDARZENIA - Borzęcin
poniedziałek, 15 marca 2021 00:00

Poseł Stanisław Bukowiec będzie spotykał się z mieszkańcami gminy Borzęcin. To tutaj, w budynku Urzędu Gminy, będzie pełnił poselskie dyżury. Pierwszy zaplanowano na kwiecień 2021 roku, zaraz po Świętach Wielkanocnych. Do tej pory wielu mieszkańców gminy Borzęcin jeździło do Biura Posła Stanisława Bukowca w Bochni. – Po rozmowie z wójtem gminy Borzęcin, Januszem Kwaśniakiem postanowiłem, że będą spotykał się z mieszkańcami tej części powiatu brzeskiego, na miejscu. Zapraszam na te spotkania nie tylko mieszkańców Borzęcina, ale także sąsiednich gmin: Szczurowej, Wierzchosławic, Radłowa czy Dębna.  Informacja o tym kiedy będę pełnił te dyżury znajdzie się na stronie internetowej gminy Borzęcin: www.borzecin.pl oraz na moich fanpage na Facebooku – mówi naszej redakcji poseł Stanisław Bukowiec.

 
Wicemarszałek i poseł w Borzęcinie
WYDARZENIA - Borzęcin
sobota, 13 marca 2021 12:31

L1080399Ponad 3.5 miliona złotych nadwyżki budżetowej miała w tym roku gmina Borzęcin. – W 2020 roku, kiedy świat został sparaliżowany pandemią koronawirusa, ostrożnie, podobnie jak inne gminy w Polsce, podeszliśmy do kwestii wydatków. Baliśmy się o wpływy z podatku PIT, ale także o wpływy z podatków i opłat lokalnych. W sukurs samorządom przyszedł nasz rząd, który przekazał nam środki w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - mówił podczas spotkania w rozbudowanym i zmodernizowanym budynku OSP w Borzęcinie, wójt Janusz Kwaśniak. Włodarz gminy prezentował osiągnięcia samorządu wicemarszałkowi Małopolski Tomaszowi Urynowiczowi oraz posłowi Stanisławowi Bukowcowi. Obaj z podziwem wyrażali się o sukcesach tutejszego samorządu. Gratulowali wójtowi Januszowi Kwaśniakowi, ale także radnym na czele z przewodniczącym Czesławem Małkiem. – Gmina Borzęcin jest doskonałym przykładem samorządu, który sporo inwestuje, wykorzystując środki krajowe i unijne. Wiedziałem, że sporo się tutaj dzieje, ale nie sądziłem, że aż tak wiele – mówił poseł Stanisław Bukowiec. Podobnego zdania był wicemarszałek Tomasz Urynowicz. – Cóż tutaj komentować. Fakty mówią same za siebie. Ze swojej strony deklaruję wsparcie i pomoc – mówił wicemarszałek Tomasz. Urynowicz.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 14

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .