14 nowych zakażeń w małopolsce. Połowa z nich w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 06 kwietnia 2020 10:23

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. W tej grupie jest 8 kobiet i 6 mężczyzn, w wieku od 16 do 95 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu tatrzańskiego (1 osoba), bocheńskiego (1 osoba), brzeskiego (7 osób) oraz krakowskiego (1 osoba). 4 osoby z tej grupy są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

 
Szwagropol walczy, Voyager się poddał
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:48

Koronawirusa powoduje, że z dnia na dzień coraz trudniej dojechać do Krakowa czy Tarnowa. Narzekają mieszkańcy Brzeska. Ale oni są w lepszej sytuacji, bo jest jeszcze linia kolejowa. W gorszej sytuacji są mieszkańcy mniejszych gmin w regionie tarnowskim. Szwagropol, który obsługuje linię Nowy Sącz – Czchów – Gnojnik – Kraków ma tylko kilka kursów dziennie (przed epidemią około 40). W tygodniu jest łatwiej, ale w weekend jest tylko dwa połączenia. Jak będzie niebawem. Nie można wykluczyć, że firma wycofa się z obsługi ruchu pasażerskiego. Zrobił to już Voyager.

 
Edward Czesak: Polskie i regionalne najlepsze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:44

O zakup polskich i regionalnych produktów zaapelował właśnie wicemarszałek Małopolski, Edward Czesak. – W ten sposób wspieramy miejsca pracy, a tym samym naszą gospodarkę. Taka postawa ma jeszcze jedno, głębokie uzasadnienie; w większości nasze produkty, chociażby spożywcze, są jakościowo lepsze od zagranicznych – mówi Edward Czesak.  Ze wszystkich stron słyszymy, że w sytuacji zaistniałej epidemii musimy być solidarni. Wielu ludzi podejmuje szereg działań, aby pomóc innym. Województwo Małopolskie również pragnie dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć choć część małopolskich producentów żywności. Bez wątpienia w obecnej sytuacji możemy, a nawet musimy zrezygnować ze zdecydowanej większości form aktywności, ale na pewno nie z jedzenia. Jeść musimy i jak przekonują lekarze, w sytuacji epidemii, powinniśmy dobrze się odżywiać.

 
Rozmowa z Józefą Szczurek – Żelazko, wiceminister zdrowia
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 20:43

Epidemia koronawirusa przyspiesza w Polsce…

Mówiliśmy o tym od wielu tygodni. Działania podejmowane przez rząd znacznie spłaszczyły tę falę i doprowadziły do tego, że sama epidemia rozwija się u nas „pod kontrolą”. Myślę, że najgorsze przed nami. Oczywiście skala epidemii będzie zależała od nas samych: widzimy po krajach południowej Europy czy Stanach Zjednoczonych, że nie przestrzeganie zasad, doprowadziło tam do dramatycznych sytuacji. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia chińskie, tam zastosowano bardzo restrykcyjne przepisy związane z przemieszczaniem się doprowadziły  do sukcesów w walce z epidemią koronawirusa.

 
NASZA AKCJA. Wspierajmy lokalne firmy gastronomiczne
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 13:47

Polecamy dania z dowozem lub na wynos od naszych lokalnych firm gastronomicznych! A może nie tylko dziś, ale też na weekend i catering wielkanocny? Zamawiajmy! Pomóżmy firmom z naszego regionu w tym trudnym czasie!

 
Poczta Polska wstrzymała dostarczanie korespondencji do osób przebywających w karantannie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 12:07

24 marca Poczta Polska poinformowała, że wstrzymuje doręczanie korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby objęte kwarantanną. Firma wyjaśniała, że w związku z ogłoszonym stanem epidemii, stosuje zwiększone środki ostrożności, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pracownikom, klientom i partnerom biznesowym. Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

 
Koronowirus. 3 nowe zakażenia w powiecie brzeskim
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 05 kwietnia 2020 11:59

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

 
Powiat brzeski. W sumie koronawirusa wykryto u 27 osób
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 kwietnia 2020 17:57

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 76

pr042020

arteon

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .