Reklama
Region: Nie żyje Andrzej Skrzyński
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 15 listopada 2011 16:28

Odszedł tarnowianin, były Poseł na Sejm z okręgu tarnowskiego, doświadczony samorządowiec. Andrzej Skrzyński sprawował mandat posła na Sejm II i IV kadencji z okręgu tarnowskiego. W IV kadencji pracował w Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich. W 2005 nie ubiegał się o reelekcję. Był radnym sejmiku małopolskiego w latach 1998-2001.

 
Nuncjusz apostolski w Polsce odwiedzi diecezję tarnowską
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 października 2011 20:37
Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore poświęci nową bibliotekę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie i zainauguruje nowy rok akademicki. Uroczystości odbędą się w środę, 5 października br. "To bardzo ważne wydarzenie, które może mieć wpływ na kulturę i tworzenie klimatu naukowego w Tarnowie. Biblioteka to skarbnica wiedzy. Będzie ona dostępna dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu" - mówi biskup tarnowski Wiktor Skworc. Część budynku dydaktycznego seminarium, w którym przed laty były mieszkania dla kleryków, aula oraz niezagospodarowany strych przerobiono na nowoczesną bibliotekę. Powstały magazyny do przechowywania książek i czasopism, magazyn zbiorów specjalnych, pracownia digitalizacji zbiorów. Natomiast w nowej czytelni przygotowano ponad sto miejsc, dotychczas było ich tylko dwadzieścia.
 
Jaskółka „poszybuje” torami do Krakowa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 26 września 2011 00:23

pociagjaskolka„Jaskółka” to nazwa jednego z nowych pociągów, które od jakiegoś czasu służą mieszkańcom Małopolski. Trak zdecydowali Czytelnicy jednej z gazet codziennych. – Nazwa ma wiele związków z naszym regionem – mówił wiceprezydent Tarnowa, Henryk Słomka – Narożański. Nowe pociągi, zakupione niedawno przez Województwo Małopolskie będą miały nazwy. Mieszkańcy Małopolski oddawali głosy w plebiscycie ogłoszonym przez władze regionu i wybrali pięć nazw dla pociągów kursujących po subregionach Małopolski. Przy dźwiękach orkiestry Zakładów Azotowych została rozbita o burtę pociągu symboliczna butelka szampana, a  nowoczesny pociąg Acatus II zyskał imię Jaskółka. Konkurs na nazwy pociągów był organizowany wspólnie przez Województwo Małopolskę i Gazetę Krakowską. Składał się z dwóch etapów. - Tarnowianie wybrali nazwę Jaskółka, bo to symbol szczęścia, ale też mocne skojarzenie z Zakładami Azotowymi,  tak  ważnym przedsiębiorstwem dla regionu – zaznaczył wicemarszałek Roman Ciepiela. Członek Zarządu Stanisław Sorys zabierając głos życzył samorządowcom  dobrych rozwiązań komunikacyjnych, tym samym dogodnych dla pasażerów połączeń  komunikacji kolejowej z miejską.

 
Region: Prolog do krynickiej imprezy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 września 2011 23:43

Dzisiaj rozpoczęło się IV Forum Inwestycyjne. – Tarnów, odgrywa coraz większą role na mapie gospodarczej Polski. Tutaj jest przyjazny klimat dla inwestorów, stąd pochodzi najsprawniejszy w dziejach XX RP minister skarbu państwa, dlatego zlokalizowanie forum inwestycyjnego w tym mieście to słuszna koncepcja – mówi Zygmunt Berdychowski, inicjator krynickiego spotkania ekonomicznego.

 
Region: Donald Tusk odwiedzi Tarnów ?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 02 września 2011 21:14

Donald Tusk odwiedzi Tarnów. W przyszłym tygodniu weźmie udział w Forum Inwestycyjnym. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie Premier do Tarnowa przyjedzie w środę. Wizyta będzie trwała kilka godzin (10.30 - 13.00) po czym uda się do Zakładów Azotowych w Tarnowie - Mościcach, a następnie na Forum Ekonomiczne w Krynicy.

 
Wiktor Skworc do Katowic, Stanisław Budzik do Lublina?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 sierpnia 2011 20:05
katedratarnowWszystko wskazuje na to, że biskup tarnowski Wiktor Skworc odejdzie do Katowic. „Przymierzany” jest do objęcia rządów w archidiecezji katowickiej. Nie wykluczone, że również inny tarnowski hierarcha, biskup Stanisław Budzik, od kilku lat w Warszawie, zmieni miejsce służby kościołowi. Jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia rządów w archidiecezji lubelskiej. Arcybiskup katowicki ma już 77 lat. Dwa lata temu papież Benedykt XVI przedłużył mu możliwość pełnienia urzędu o dwa lata. Jedno jest pewne: jesienią arcybiskup Damian Zimoń odejdzie na zasłużoną emeryturę. Jakkolwiek sprawa nie została przesądzona: wielu komentatorów „obstawia” biskupa Wiktora Skworca. Przemawia za tym co najmniej kilka argumentów. Po pierwsze biskup tarnowski postrzegany jest jako „kościelny liberał”, a właśnie taki hierarcha potrzebny jest teraz na Śląsku, gdzie zachodzą szybkie zmiany społeczne. Atutem tarnowskiego ordynariusza jest również to, że pochodzi ze Śląska. – Zna obyczaje, tradycje, pracował tam jako kanclerz Kurii i jeden z asystentów arcybiskupa Bednorza. Nie mniej istotny jest fakt, że w przywiązanym do własnych korzeni, społeczeństwie Ziemi Śląskiej, na przybyszów patrzy się nieco z rezerwą. Biskup Skworc postrzegany jest jako „swój” – mówi nam jeden z tarnowskich duchownych. Nawet dzisiaj, w dobie globalizacji i szybkich zmian demograficzno - społecznych przyjezdni postrzegani są przez społeczność śląską jako „łapańcy”.
 
Region: Azoty liderem polskiej chemii
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 sierpnia 2011 18:01

azotykonfZakończył się kolejny etap konsolidacji firm Wielkiej Syntezy Chemicznej. Przypomnijmy: liderem grupy kapitałowej są tarnowskie Azoty. – Jeszcze kilka lat temu spółka przynosiła straty. Dzisiaj cała grupa wypracowała blisko dwieście milionów złotych zysków – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister skarbu państwa Aleksander Grad. Jego zdaniem proces konsolidacji przebiegł prawidłowo. Spółka jest wiarygodna: o tym najlepiej świadczą wyniki finansowe oraz notowanie na giełdzie. – Był moment, ze akcje Azotów kosztowały 6 złotych, dzisiaj ponad 30. To skutek przemyślanej polityki ministerstwa Skarbu Państwa, ale także skutek rozsądnego działania zarządu i stabilizacji. To służy firmie i rozwojowi tarnowskich Azotów – mówi minister Grad. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes zarządu ZAT S.A. Jerzy Marciniak mówił o wyniku finansowym spółki i planach inwestycyjnych. – Rośnie płaca w firmie.

 
Region: Dwa miliony „wyparowały” z banku
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 11 sierpnia 2011 22:39

Sąd Rejonowy w Tarnowie postanowił aresztować Macieja P. Trzy najbliższe miesiące spędzi on w Zakładzie Karnym – w Areszcie Śledczym. Za kradzież blisko dwóch milionów złotych grozi mu do 10 lat więzienia. Wczoraj pracownicy tarnowskiego oddziału Alior Banku porządkowali dokumenty. Od dwóch dni pracują, po kilkanaście godzin dziennie, by zinwentaryzować wszystkie transakcje bankowe. – Aż trudno w to uwierzyć. Taki miły, serdeczny, ciepły mężczyzna. Był bardzo lubiany przez nasz zespół. Kto, by pomyślał – mówiła nam jedna z pracownic Alior Banku.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 100 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .