Reklama
Małopolska z budżetem, radni podzieleni
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 17 grudnia 2012 21:47

ptr_4021Taki scenariusz był do przewidzenia. Głosami radnych województwa małopolskiego, pochodzących z Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, przegłosowano dzisiaj budżet dla Małopolski na 2013 rok. – To bardzo realny plan wydatków i dochodów – zgodnie oceniali wicemarszałkowie Stanisław Sorys z PSL i Roman Ciepiela z PO. Inne zdanie mieli radni opozycji: Piotr Sak z Solidarnej Polski oraz Józefa Szczurek – Żelazko z Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi radny Sak Solidarnej Polsce zależało, by budżet był prorodzinny, innowacyjny i pomagał małym i średnim przedsiębiorcom z Małopolski. - To jest istota naszego działania, tym czasem kompletnie inną Małopolskę widzę gdy patrzę na Tarnów, Brzesko czy Bochnię, a inną w Krakowie. Nasze postulaty nie „rozsadzały” budżetu województwa, poprawki opiewały na jakieś 25 milionów złotych, co więcej, jako odpowiedzialna opozycja wskazywaliśmy źródła sfinansowania ich – zapewnia nas radny Piotr Sak. Solidarna Polska chciała dodatkowych środków na wspieranie rodzin, pomoc zdolnej młodzieży, w zamian postulowała m.in. ścięcie z budżetu środków na promocję Krakowa – jako miasta przyszłego organizatora Zimowej Olimpiady. – To utopia, marzenie trzech osób, na to nas nie stać,. Jak marszałek chce, niech te wydatki pokryje z własnej kieszeni – mówią radni Solidarnej Polski.

 
Autostrada nie dla tirów?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 05 listopada 2012 22:52

autostradawierzchoslawiceO tym, że autostrada może być uruchomiona pod koniec listopada, poinformowali właśnie przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, którzy pod koniec października spotkali się z samorządowcami miasta i powiatu brzeskiego.  Do użytku zostanie oddana jedna nitka autostrady z Brzeska do Tarnowa, natomiast na odcinku Szarów – Brzesko, jeździć będziemy dwoma pasami w obydwu kierunkach. Ta, którą mieliśmy poruszać się na Euro 2012, ta sama, którą premier Kazimierz Marcinkiewicz oddać chciał w 2009 roku, a minister Krzysztof Janik, w 2005, najdalej w 2006. Ale czy będziemy nią jeździli w ogóle? Prezydent Tarnowa chce zamknąć ją dla tirów, a mieszkańcy Brzeska nie chcą, by zjazd poprowadzony został ulicą Leśną. Zjazd ulica Leśną oprotestowali mieszkańcy miasta. Samorządowe Kolegium Odwoławcze zobowiązało powiat brzeski do uzupełnienia dokumentacji. W efekcie powiat może stracić kilkanaście milionów złotych, bo remont, który miał zakończyć się w maju 2013 roku, rozpocznie się prawdopodobnie nie wcześniej jak za kilka, może nawet kilkanaście miesięcy. Prawdopodobnie, bo GDDKiA może się wycofać z jego finansowania. Najgorsze w tym jest to, że teraz nie ma żadnych przeciwwskazań, by ruch trafił na ulicę Leśną w Brzesku. Powiat chciał bowiem użyć pewnego fortelu i na czas remontu urządzić objazd przez Rzezawę. – Nie ukrywam, że sytuacja jest trudna. Istnieje niebezpieczeństwo, że tych środków na remont, a to kwota około 10 milionów złotych, nie otrzymamy. Co więcej, nie mamy podstaw prawnych, by zakazać ruchu ulicą Leśną – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa. Za dwa lata miasto ma mieć zjazd właściwy, na pograniczu Brzeska i Jasienia.

 
Region: Prezydent Komorowski w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 09 października 2012 21:32

85 lat istnienia Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach to również 85 lat zamysłu mądrego budowania polskiego przemysłu – powiedział Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, który odwiedził Tarnów w związku z 85-leciem Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach. Prezydent spotkał się z pracownikami Azotów Tarnów i przedstawicielami władz Tarnowa. W towarzystwie wnuczki Eugeniusza Kwiatkowskiego, twórcy Państwowej Fabryki Związków Azotowych w Tarnowie, pani Julity Maciejewicz-Ryś, odsłonił pomnik Eugeniusza Kwiatkowskiego przed siedzibą Spółki. Wziął również udział w gali święta pracowników Azotów Tarnów.

 
Region: We wtorek wizyta Prezydenta RP w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 07 października 2012 23:14

Bronisław Komorowski, prezydent Polski spotka się we wtorek z pracownikami Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach. Weźmie udział w kolejnej rocznicy powstania fabryki, zaliczanej do zakładów Wielkiej Syntezy Chemicznej. Spotkanie z mieszkańcami miasta, regionu i firmy rozpocznie się o godzinie 15. Potem zaplanowano odsłonięcie pomnika Eugeniusza Kwiatkowskiego.  Dodajmy, że w programie wizyty jest także udział Bronisława Komorowskiego w Gali Święta Pracowników w Centrum Sztuki Mościce.

 
Region: Związkowcy przeciwko fuzji Azotów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 września 2012 00:16

zwiazkowcypulawyZwiązkowcy z Solidarności i OPZZ – zatrudnieni w Zakładach Azotowych w Puławach są przeciwni konsolidacji z Zakładami Azotowymi w Tarnowie. W ubiegłym tygodniu protestowali zarówno grodzie Leliwitów, podczas Forum Inwestycyjnego, jak też w Krynicy, na Forum Ekonomicznym. Związkowcy z Puław zapowiadają dalsze protesty w tej sprawie. Podczas Forum zachowywali się spokojnie, zaznaczali, że chcą zachowania autonomii puławskich Azotów i jeśli już miałoby dojść do konsolidacji, chcą, by odbyła się ona pod przewodnictwem Puław, a nie Tarnowa. Obecny na Forum prezes Azotów, Jerzy Marciniak, na ich protest zareagował ze stoickim spokojem. Prezes ZAT Jerzy Marciniak powiedział nam, że ewentualne przejęcie kontroli nad Azotami w Puławach odbędzie się na zasadach partnerskich, a puławska spółka zachowa swoją odrębność. Podobnie rzecz się miała w przypadku przejęcia Polic i Kędzierzyna Koźla. Dodajmy, że połączenie ZAT z tamtymi firmami sprawiło, iż tarnowska spółka awansowała o blisko trzysta miejsc w rankingu Rzeczpospolitej, największych i najdynamiczniej roz3wijajaych się firm w Europie Środkowo – Wschodniej. Zdaniem byłego ministra skarbu państwa Aleksandra Grada, konsolidacja firm wielkiej syntezy chemicznej ma ogromne znaczenie. – Tylko duże, prężne firmy są wstanie sprostać ogromnej konkurencji. Przypomnijmy, że w maju okazało się, iż rosyjski Acron, firma chemiczna chce kupić Azoty. Zdaniem specjalistów nie chodziło w tym przypadku tylko o ZAT, ale także o to, by ta tarnowska spółka nie zrezygnowała z zakupu rosyjskiego gazu. ZAT zużywa 10 procent gazu importowanego z Rosji.

 
Region: Startuje Forum Mediów Polonijnych
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 września 2012 00:14

Kilkuset polonijnych dziennikarzy zapowiedziało udział w kolejnej edycji Forum Mediów Polonijnych. Tradycyjnie już pierwsze, inauguracyjne spotkanie odbędzie się w Tarnowie. W tym roku żurnaliści odwiedza Tarnów po raz 20. Jak informują organizatorzy hasło tegorocznej edycji Forum „Małopolska - Podkarpacie 2012 „Tarnów - Kraków - Rzeszów - Warszawa”, nawiązuje do miejsc, do których trafią Dziennikarze. Organizatorzy Forum będą gościli polskich dziennikarzy z prasy, radia, telewizji i mediów internetowych z około trzydziestu krajów świata. Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji szczególnie promowane będą Małopolska i Podkarpacie. Te regiony były już prezentowane polonijnym dziennikarzom podczas pierwszych edycji forum. Teraz, po latach, chcemy odkryć je przed nimi na nowo, pokazać co zmieniło się od tamtego czasu – mówi Józef Komarewicz, rzecznik prasowy XX Forum. Powitanie uczestników odbędzie się w Sali Lustrzanej, potem z gośćmi Forum spotka się prezydent Tarnowa. Uroczysta inauguracja odbędzie się we wtorek rano, 11 września, w Teatrze im. Solskiego. Dziennikarze polonijni podczas Forum odwiedzili dotychczas w Polsce przeszło sto miejscowości i miejsc historycznych. Forum to nie tylko niepowtarzalna okazja do spotkań, tych zawodowych i tych bardziej prywatnych Polaków mieszkających na co dzień w odległych zakątkach ziemi, to również wymiar promocyjny. Forum umożliwia i ułatwia pokazywanie firm, miast i regionów poza granicami kraju. Każdego roku Forum generuje ponad trzy tysiące faktów medialnych w prasie, radiu, telewizji i Internecie.

 
Tarnów: Ponad 200 osób na bruku?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 12 sierpnia 2012 19:37

fabrykamaszynWszystko wskazuje na to, że pracownicy Fabryki Maszyn w Tarnowie, stracą zatrudnienie. Kiedy w piątkowy poranek pojawili się w fabryce, na bramie zastali kartkę. Brytyjski pełnomocnik firmy (firma należy do wielkiego koncernu z Wielkiej Brytanii) napisał, że zakład zostaje zamknięty. Nie powiodły się bowiem negocjacje z zarządem w Anglii. Załoga jest załamana. – Pracownicy nagle,  rano, przed siódmą kiedy przyszli do pracy, dowiedzieli się, że ją najprawdopodobniej stracą. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się takiego scenariusza. Obecnie firma zatrudnia blisko 250 pracowników, którzy obawiają się o swój los. Zaskoczeni całą sytuacją domagają się wyjaśnień, jaki będzie ich los.

 
Region: Samobójstwo policjanta
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 30 lipca 2012 23:13

Policjant w Szczucinie popełnił samobójstwo. Do tragedii doszło w garażu Komisariatu Policji w tej miejscowości. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia. Wykluczony jest udział osób trzecich. Badamy okoliczności tego dramatycznego kroku - mówi rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka. Jak donoszą media tragedia rozegrała się najprawdopodobniej w nocy z niedzieli na poniedziałek. Zwłoki policjanta znaleźli w garażu koledzy, którzy wrócili z patrolu. Mężczyzna nie miał tego dnia służby, nie był też na urlopie czy zwolnieniu lekarskim. - Na razie nie znamy bliższych szczegółów na miejscu cały czas pracuje policyjna grupa dochodzeniowa z Krakowa. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że tłem desperackiego kroku były raczej sprawy osobiste - mówi Mariusz Ciarka, rzecznik małopolskiej policji. Policjant postrzelił się z broni służbowej. 34-letni funkcjonariusz w policji służył od 1999 roku, ostatnio w zespole patrolowym. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że powodem samobójstwa mogła być sytuacja rodzinna funkcjonariusza.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 99 z 103

 kwiatrbane2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .