Reklama
Region: Prezydenci Polski i Węgier gościli w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 24 marca 2013 00:31

PTR_1422Prezydent Polski Bronisław Komorowski oraz prezydent Węgier János Áder odwiedzili dzisiaj Tarnów. Pod ich przewodnictwem odbyło się Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Wybór Tarnowa nie był dziełem przypadku. To tutaj urodził się Józef Bem, bohater narodu polskiego, węgierskiego oraz tureckiego. – To jedna z najbarwniejszych postaci I połowy XIX wieku – oceniali obaj prezydenci. W uroczystości uczestniczyli włodarz Brzeska Grzegorz Wawryka, poseł Edward Czesak, przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Pasierb, radny Adam Kwaśniak oraz delegacja węgierskiego miasta zaprzyjaźnionego z Brzeskiem – Százhalombatta.

 
Tarnów: W sobotę wizyta Prezydentów Polski i Węgier
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 marca 2013 23:00

prezydenttarNa najbliższą sobotę zaplanowano Dzień Przyjaźni Polski - Węgierskiej. Udział w uroczystościach zapowiedzieli prezydenci: Bronisław Komorowski oraz János Áder. Obok głów obydwu państw swój udział zapowiedziały delegacje ponad stu miast polskich i węgierskich. Przed sześcioma laty parlamenty obydwu krajów podjęły uchwałę, że 23 marca będzie Dniem Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Na przemian jest on organizowany albo u nas, albo u naszych madziarskich kompanów. Jakkolwiek oficjalnie takie święto ma stosunkowo krótką historię, związki naszych krajów, zresztą bardzo przyjazne, datowane są od czasów średniowiecza. Gwoli historycznej prawdy zjednoczyli nas wspólni wrogowie: Habsburgowie, Turcy, a potem zagrożenie ze strony rosyjskiej i radzieckiej. Jakakolwiek jest geneza tej przyjaźni, należy zauważyć, że nigdy nie została ona nadwyrężona przez którąś ze stron.

 
Ryglice: Najstarszy spichlerz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 19 marca 2013 21:29

spirygliceSpichlerz – zabytkowy budynek, znajdujący się niemal w centrum Ryglic, odzyskał swój dawny blask. Dawny blask, ale zmieniła się jego funkcja. – Remont przebiegał w dwóch etapach: pierwszy został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, drugi w ramach programu unijnego Leader – mówiła podczas oficjalnego otwarcia obiekt, burmistrz gminy Ryglice, Teresa Połoska. Podczas uroczystego otwarcia obiektu nie zabrakło znamienitych gości. Po raz pierwszy był w miasteczku wojewoda małopolski Jerzy Miller (były minister spraw wewnętrznych i administracji), nie zabrakło członka zarządu województwa małopolskiego Stanisława Sorysa, szefa Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszka Zegzdy, pracowników Tarnowskiego Muzeum Etnograficznego. Niemal w komplecie pojawili się radni Rady Miejskiej w Ryglicach, na czele z przewodniczącym Grzegorzem Wojtanowskim, sołtysi, dyrektorzy szkół i instytucji z terenu gminy Ryglice.

 
Region: Minister Sprawiedliwości w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 marca 2013 00:53
jgowintarMinister sprawiedliwości Jarosław Gowin nie ukrywał podczas spotkania w Tarnowie, że sondaże, nieprzychylne wymiarowi sprawiedliwości, budzą niepokój. - To jest bardzo bolesny wynik - mówił minister. Jego zdaniem reforma wymiaru sprawiedliwości ma służyć ludziom, a nie interesom sędziów. - Pierwsze efekty tej reformy są już widoczne, sędziowie orzekają już nie w jednym, a w dwóch, lub nawet trzech sądach, tym samym skracając kolejki. Moim celem, i zadaniem postawionym mi przez premiera na koniec kadencji, jest skrócenie średniego czasu oczekiwania na wyrok o 1/3 – tłumaczył minister.

 

 
Region: Prezydenci Polski i Węgier z wizytą w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 25 lutego 2013 21:48
Na 23 marca zaplanowano Dzień Przyjaźni Polski - Węgierskiej. Udział w uroczystościach zapowiedzieli prezydenci: Bronisław Komorowski oraz János Áder. Na wyraźne życzenie strony węgierskiej tegoroczne święto obydwu narodów odbędzie się w Tarnowie, rodzinnym mieście generała Józefa Bema. Obok głów obydwu państw swój udział zapowiedziały delegacje ponad stu miast polskich i węgierskich.   Przed sześcioma laty parlamenty obydwu krajów podjęły uchwałę, że 23 marca będzie Dniem Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Na przemian jest on organizowany albo u nas, albo u naszych madziarskich kompanów. Jakkolwiek oficjalnie takie święto ma stosunkowo krótką historię, związki naszych krajów, zresztą bardzo przyjazne, datowane są od czasów średniowiecza. Gwoli historycznej prawdy zjednoczyli nas wspólni wrogowie: Habsburgowie, Turcy, a potem zagrożenie ze strony rosyjskiej i radzieckiej. Jakakolwiek jest geneza tej przyjaźni, należy zauważyć, że nigdy nie została ona nadwyrężona przez którąś ze stron. To nie pierwsze spotkanie głów obydwu państw w Tarnowie. Po raz pierwszy prezydenci odwiedzili Tarnów w 1998 roku. Gościli wówczas tutaj Aleksander Kwaśniewski i Árpád Göncz. Kiedy w 2008 roku odbywało się spotkanie w Debreczynie, ustalono wstępnie, że kolejne, w 2009 będzie miało miejsce w Tarnowie. Z niewiadomych przyczyn zostało przeniesione jednak do Krosna.
 
Tarnów: Zmiana warty w policji
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 18 lutego 2013 22:50

PTR_8212Inspektor Zbigniew Ostrowski nie jest już szefem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. – Od trzech dni jestem po prostu Zbyszek Ostrowski, emerytowany oficer Policji Państwowej – mówił w rozmowie z naszą redakcją. Dzisiaj, oficjalnie zastąpił go na tym stanowisku inspektor Robert Biernat, przez ostatnich osiem lat szef brzeskich stróżów prawa. – Jestem nieco stremowany i wzruszony – mówił nowy komendant.

 
Region: W obronie Karpackiej Spółki Gazownictwa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 14 lutego 2013 18:01
Tarnowscy radni, związani z Prawem i Sprawiedliwością, domagają się natychmiastowej reakcji władz miasta, żądają od prezydenta zdecydowanych działań w sprawie obrony przed przeniesieniem do Warszawy, Karpackiej Spółki Gazownictwa. – Dzisiaj spotykamy się z prezydentem miasta – tłumaczył podczas dzisiejszej konferencji prasowej Kazimierz Koprowski. Oczywiście to nie jedyna kwestia, którą radni PiS chcą poruszyć w rozmowie z włodarzem miasta. Niepokoi ich drastyczny wzrost bezrobocia. Ich zdaniem będzie ono jeszcze większe, bo rząd funduje nam przeniesienie KSG do warszawy i zarządu Azotów również do stolicy. – Mamy nadzieję, że wspólnie wypracujemy kierunek działań w celu ochrony KSG tak, aby nie została ona przeniesiona z Tarnowa do Warszawy. Istnieje realne zagrożenie, że ta decyzja może zwiększyć bezrobocie w regonie. Z naszych wyliczeń wynika, że może to być kilkadziesiąt osób. Sytuacja na lokalnym rynku pracy pogarsza się z miesiąca na miesiąc – ostrzegał radny Koprowski. Zdaniem posła Michała Wojtkiewicza sytuacja w regionie jest bardzo trudna. – Musimy wszyscy razem, ponad podziałami politycznymi, zastanowić się, co zrobić, by obronić KSG.
 
Region: Karpacka Spółka Gazownictwa z siedzibą w... stolicy
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 12 lutego 2013 03:50

Posłowie opozycji nie pozostawiają suchej nitki na decyzji zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, który chce skonsolidować spółki dystrybucji gazu w Polsce. – Na przeniesieniu Karpackiej Spółki Gazownictwa straci nie tylko miasto Tarnów i Małopolska. Uważam, że centralizacja wcale nie doprowadzi do oszczędności, ale wręcz zwiększy koszta działalności. W efekcie za to zapłacą odbiorcy gazu – grzmi poseł Edward Czesak z Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 98 z 105

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .