Reklama
Region: Azoty od pięciu lat na giełdzie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 01 lipca 2013 23:53

PTR_5163Dokładnie 30 czerwca 2008 roku akcje Zakładów Azotowych w Tarnowie – Mościcach zadebiutowały na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. – To był bardzo trudny okres na GPW, ale zaryzykowaliśmy. Opłacało się. Ta decyzja zarządu i właściciela, którym w większości było Ministerstwo Skarbu, rozpoczęło drogę konsolidacji firm chemicznych w Polsce. W efekcie powstał wielki holding Grupa Azoty, który jest jednym z największych tego typu koncernów w Europie, firma globalną – mówi były mister skarbu państwa Aleksander Grad.

 
Przedstawiciele Grupy Azoty w zarządzie Fertilizers Europe
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 22 czerwca 2013 10:56

Wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. Andrzej Skolmowski i członek zarządu Grupy Azoty „Puławy” S.A. Marek Kapłucha zostali powołani na nową dwuletnią kadencję w skład zarządu Fertilizers Europe (FE) – dawna EFMA, zrzeszająca europejskich producentów nawozów.

 
Wierzchosławice: Konsultacje Prawa i Sprawiedliwości
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 10 czerwca 2013 17:22

Przy wypełnionej po brzegi sali audytoryjnej Centrum Kultury Wsi Polskiej działacze Prawa i Sprawiedliwości zastanawiali się nad programem wyborczym partii dla Małopolski, subregionu tarnowskiego, powiatu i gmin. Razem dyskutowali senatorowie Bogdan Pęk, Kazimierz Wiatr, posłowie Edward Czesak, Michał Wojtkiewicz i Włodzimierz Bernacki. Do grona paneli stów dołączono także burmistrza Ryglic, Teresę Połoskę, skarbnika gminy Ciężkowice, a zarazem wiceprzewodniczącego rady Powiatu Tarnowskiego Wojciecha Skrucha, starostę tarnowskiego Romana Łucarza. Moderatorem dyskusji był radny powiatu tarnowskiego Jacek Hudyma.

 
Region: Trwa budowa obwodnicy Wojnicza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 02 czerwca 2013 12:57

Trwa budowa obwodnicy Wojnicza. Inwestycja została bowiem ujęta jest w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych. O jej budowe władze samorządowe gminy zabiegały od wielu lat. Obwodnica stanowić będzie odcinek drogi wojewódzkiej nr 975 relacji Dąbrowa Tarnowska – Biskupice Radłowskie – Wojnicz – Zakliczyn – Dąbrowa, stanowiącej jedną z głównych osi komunikacyjnych gminy i całego regionu. Droga wojewódzka nr 975 stanowi ciąg komunikacyjny łączący gminy położone we wschodniej części województwa małopolskiego z ośrodkami centralnymi jak Dąbrowa Tarnowska, Tarnów, Nowy Sącz. Droga stanowi połączenie z siecią dróg krajowych nr 4 (stanowiącej odcinek trasy międzynarodowej E40), nr 73 i nr 75. Droga wojewódzka nr 975 po realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie znaczące uzupełnienie istniejącej na terenie wschodniej Małopolski sieci dróg krajowych złożonej z dróg nr 4, nr 73 i nr 75. Wzrośnie znaczenie drogi jako ciągu komunikacyjnego stanowiącego dojazd do korytarza transeuropejskiego TINA III. Obwodnica została zaprojektowana po stronie wschodniej Wojnicza, w przebiegu dostosowanym do korytarza wyznaczonego zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wojnicz. Planowana obwodnica będzie przebiegała przez miejscowości: Wielka Wieś; Isep; Wojnicz; Zakrzów; Dębina Łętowska.  Będzie ona stanowić połączenie kierunku z Nowego Sącza do węzła na obwodnicy drogi Nr 4 w Wojniczu i dalej na węzeł projektowanej autostrady A4, która przebiegać ma przez północną cześć gminy Wojnicz. Obecnie droga wojewódzka nr 975 przebiega przez centrum miasta Wojnicza oraz centra miejscowości: Wielka Wieś, Dębina Łętowska, Dębina Zakrzowska.

 
Święto Golonki z Pectusem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 30 maja 2013 22:26
Grupa Pectus opanowała nasz region. W sobotę zaprezentuje się na Święcie Golonki w Pilźnie (zajazd w Strzegocicach – ranczo), a dzień później muzycy tej formacji wystąpią podczas Dni Dębicy 2013 roku. Przypomnijmy, ze za dwa tygodnie czterech braci Szczepaników, rodem z Bogoniowic, koło Ciężkowic, wystąpi podczas tegorocznych Dni Brzeska 2013 roku 1 czerwca 2013 (sobota) na Ranczo Strzegocice (tereny rekreacyjne Baru Taurus) odbędzie się kolejna edycja Święta Golonki Podkarpackiej z Pilzna. W tym dniu przygotowano wiele atrakcji. Będą więc występy artystyczne, liczne konkursy, wiele atrakcji dla dzieci i wielopokoleniowych rodzin. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, podczas Święta Golonki, będzie można się nią zajadac po bardzo przyzwoitej cenie. Organizatorem imprezy jest firma Taurus. Się barów rozsiana jest po kilku województwach południowej Polski. Takie bary w naszym regionie są m.in. W Pilźnie (przy trasie nr cztery) w Pilźnie – Strzegocicach (droga na Jasło), w Ładnej (przy węźle Tarnów – Lwowska) oraz w Czchowie, nieopodal zapory.
 
Region: Odkrywczy minister
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 25 maja 2013 01:14

ministermonwicePrzyznam ubawiła mnie – i to bardzo – informacja nadesłana przez służby prasowe Zakładów Mechanicznych w Tarnowie. Z „roboczą” wizytą, jak za czasów gierkowskich, w fabryce pojawił się wiceminister obrony narodowej, generał Waldemar Skrzypczek. Jak przystało na zacnego gościa, zaprezentowano mu produkty wytwarzane w Zakładach Mechanicznych. Oczywiście w tym nic złego nie widzę, ale puenta ministra ubawiła mnie bardzo.

 
Otwarto Europejskie Centrum Muzyki
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 22 maja 2013 20:19

PTR_6045We wtorek oficjalnie zostało oddane do użytku Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach koło Tarnowa. Obiekt powstał w półtora roku i kosztował około 65 milionów złotych. – Centrum naprawdę robi wielkie wrażenie. Gratuluję profesorowi – mówiła podczas uroczystości prezydentowa Anna Komorowska. O budowie Centrum Elżbieta i Krzysztof Penderecki mówili już od kilkunastu lat. Z Lusławicami, małą wsią koło Zakliczyna, związli się w latach 70. XX stulecia, kiedy to zakupili w tej miejscowości stary, zniszczony dworek, który odrestaurowali i uczynili go swoim „letnim domem”. Na początku tego stulecia powstało Stowarzyszenie, które zajęło się gromadzeniem funduszy na ten cel. Ostatecznie w sukurs pomysłodawcom przyszła Unia Europejska. W sumie budowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego kosztowało koło 65 milionów złotych. 85 procent sumy stanowiło dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Pięć milionów złotych przekazało natomiast województwo małopolskie, budżet państwa oraz Stowarzyszenie Akademia im. Krzysztofa Pendereckiego - Międzynarodowe Centrum Muzyki, Baletu i Sportu, a sto tysięcy złotych – rodzinne miasto mistrza – Dębica Podczas pierwszego, oficjalnego koncertu wystąpiła światowej sławy skrzypaczka Anne - Sophie Mutter. W gronie gości znalazła się prezydentowa Anna Komorowska, były minister skarbu państwa Aleksander Grad, marszałek Małopolski Marek Sowa, wicemarszałek Roman Ciepiela, wicestarosta tarnowski, Mirosław Banach, burmistrz Zakliczyna Jerzy Soska. Świat kultury reprezentował światowej sławy reżyser, zdobywca Oscara Andrzej Wajda. Jak mówi profesor Penderecki tutaj pod okiem najwybitniejszych znawców muzyki już wkrótce kształcić się będą dzieci oraz młodzi artyści z kraju i zagranicy. – Już dzisiaj wiemy, że w ramach autorskich programów w Lusławicach prowadzone będą warsztaty kameralne i orkiestrowe, kursy mistrzowskie, spotkania z artystami oraz konkursy i przeglądy muzyczne, które prowadzić będą muzycy, dyrygenci i kompozytorzy. Jesteśmy już po rozmowach z wieloma artystami i pedagogami, ale ich nazwisk jeszcze nie zdradzę. Proszę mi jednak uwierzyć, że są to indywidualności z najwyższej światowej półki - mówi Adam Balas, dyrektor Centrum.

 
Szkoła dla przyszłych samorządowców
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 21 maja 2013 09:49

Liceum Ogólnokształcące o profilu samorządowym powstało w Ryglicach (powiat tarnowski). Umowę w tej sprawie parafowali burmistrz gminy Teresa Połoska, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz dyrektor miejscowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Jakkolwiek kształcenie ponadgimnazjalne nie jest zadaniem własnym, gmina aktywnie wspiera tutejszą szkołę. I trudno się dziwić, wszak gospodarz gminy, burmistrz Teresa Połoska tworzyła niemal od podstaw ZSP. To kolejny jej pomysł na rozwój placówki. Z jej inicjatywy powstała wcześniej tutaj klasa o profilu weterynaryjnym czy farmaceutycznym. Klasa samorządowa jest w pewnym sensie odpowiedzią na – skądinąd słuszne zarzuty – że młodzież nie chce angażować się w życie społeczne, rzadziej niż inne grupy wiekowe, bierze udział w wyborach. – Nasz pomysł zasadza się na przekonaniu, że od najmłodszych lat trzeba młodzież przygotowywać do aktywności społecznej.

 
<< pierwsza < poprzednia 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 następna > ostatnia >>

Strona 96 z 105

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .