Reklama
Rozmowa z Anną Pieczarką, Poseł na Sejm RP
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 22 stycznia 2021 16:53

apieczzarkaPani Poseł, co Pani czuła składając przed ponad rokiem ślubowanie poselskie?
To było dla mnie wielkie przeżycie. I nie jest to bynajmniej frazes uświęcony potrzebą chwili. Było to bodaj największe w moim życiu przeżycie. Czułam przede wszystkim wielką dumę, z tego że dzięki około 75 tysiącom głosów, z woli mieszkańców regionu tarnowskiego zostałam posłem na Sejm RP. Dumę z tego, że będę mogła reprezentować nasz region w Warszawie. Oczywiście obok dumy było także przekonanie, że uczestniczę w czymś naprawdę wielkim, w wielkim dziele naprawy Rzeczypospolitej, w realizacji programu Prawa i Sprawiedliwości, w realizacji dużego projektu zwanego Zjednoczona Prawica. Pojawiło się także brzemię ogromnej odpowiedzialności, jaka ciąży na posłach, na całym obozie Zjednoczonej Prawicy. Korzystając z okazji, raz jeszcze pragnę podziękować wszystkim tym, którzy w wyborach parlamentarnych, jesienią 2019 roku, oddali głos na mnie, oddali głos na któregoś z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

 
Ciężkowice. Czterech kandydatów na burmistrza?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 18 stycznia 2021 18:27

Robert Figas, Michał Koralik, Stanisław Kuropatwa oraz Dorota  Mazur powalczą o fotel włodarza gminy Ciężkowice w zaplanowanych na 28 lutego wyborach przedterminowych. (wykaz alfabetyczny, żeby ktoś nie posadził nas o stronniczość). Wakat powstał z powodu śmierci byłego burmistrza Ciężkowic Zbigniewa Jurkiewicza. Powalczą pod warunkiem, że każdy z nich zbierze co najmniej sześćset podpisów pod listą poparcia, a to w dobie pandemii może być sporym wyzwaniem dla niektórych z kandydatów. Jeżeli żaden z nich nie otrzyma w pierwszej turze co najmniej 50 procent głosów plus jeden głos, potrzebna będzie „dogrywka”. Zaplanowano ja dwa tygodnie później – na 14 marca 2020 roku. Do 2 lutego, do północy, kandydaci muszą złożyć podpisy pod rejestracją kandydata. Wybory odbędą się 28 lutego, w godzinach od 7 do 21 w pięciu lokalach wyborczych:  w Ciężkowicach (urząd Gminy); Ciężkowicach (Schronisko Młodzieżowe); w Szkole Podstawowej nr 1 w Jastrzębi, Szkole Podstawowej w Zborowicach oraz Szkole Podstawowej w Bruśniku.

 
Ciężkowice. Wyborczy kalendarz
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 16 stycznia 2021 00:52

Znamy kalendarz wyborczy w Ciężkowicach. Na 28 lutego zaplanowano tam wybory burmistrza. Wakat powstał z powodu śmierci poprzedniego włodarza gminy, Zbigniewa Jutkiewicza. Jeśli w tym dniu, żaden z kandydatów nie zdobędzie poparcia ponad 50 procent wyborców (co najmniej 50 procent plus jeden głos) odbędzie się „dogrywka”. Premier zdecydował, że wybory odbędą się 28 lutego, zatem druga tura głosowania (jeśli będzie potrzebna, a wszystko na to wskazuje) odbędzie się 14 marca.

 
Rozmowa z burmistrzem Wojnicza Tadeuszem Bąkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 15 stycznia 2021 00:00

Gmina przeznaczy ponad 17 milionów na inwestycje. Do tej pory jeszcze nigdy nie udało nam się  wygospodarować takiej sumy. Jak Pan podsumuje 2020 rok? Czy można powiedzieć, że był udany dla gminy Wojnicz?

Można powiedzieć, że nawet bardzo udany. Rok 2020 dla gminy Wojniczjest najlepszym rokiem jeżeli chodzi o ilość uzyskanych funduszy zewnętrznych oraz wbrew pozorom pod względem ilości realizowanych inwestycji. Cieszę się, że w tym roku wszystkie prace na terenie gminy Wojnicz dostały rozpędu, wszystko to dzięki wsparciu funduszy zewnętrznych i dobrze przygotowanym wnioskom. Niestety nie wszystko uda nam się zrealizować w tym roku, niektóre inwestycje będą kończone w 2021 r.Jednak warto podkreślić, że gmina Wojnicz po raz pierwszyw historii w 2021 r. przeznaczy ponad17 milionów na inwestycje i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta kwota może wzrosnąć. Czekamy jeszcze na wyniki wszystkich złożonych wniosków o dofinansowanie. Dodam, że jeszcze nigdy nie udało się przeznaczyć tak dużych środków na inwestycje w naszej gminie. Dobrą wiadomością jest również to, że Gmina Wojnicz zajęła 240 miejsce w Rankingu Finansowym Samorządów w Polsce za 2019 r. w kategorii gmina miejsko - wiejska i jest to awans 110 miejsc w stosunku do roku poprzedniego. Taka informacja buduje. Uzyskany wynik to motywacja do dalszej wytężonej pracy na rzecz mieszkańców. Jest również potwierdzeniem tego, że w gminie jest i żyje się coraz lepiej.

 
Brzesko. Spotkanie z Wicemarszałkiem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 13 stycznia 2021 20:07

aL1080068Wsparcie dla instytucji kultury, organizacji pożytku publicznego, pomoc w realizacji inwestycji o charakterze infrastrukturalnym i drogowym, ale także współfinansowanie dużych imprez masowych zapowiedziała podczas spotkania w Brzesku, Iwona Gibas, wicemarszałek Małopolski. Do Stolicy powiatu brzeskiego przyjechała na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko. - Współpraca i podejmowane wspólne działania w zakresie rozwoju powiatu brzeskiego oraz całego Subregionu Tarnowskiego były przedmiotem spotkania wicemarszałek z były wiceszefowa resortu zdrowia. W spotkaniu uczestniczył także Edward Czesak. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko jest przekonana, że spotkania z panią marszałek na trwałe wpiszą się w „krajobraz" powiatu brzeskiego oraz Subregionu Tarnowskiego.

 
Powiat tarnowski. Stary most w Ostrowie poszedł na złom
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:32

Chodzi o przeprawę nad Dunajcem w Ostrowie. Jak już pisaliśmy na naszym portalu pierwszy etap remontu zakończył się kilka tygodni temu. Od jakiegoś czasu nad

 
Gmina Tarnów. Budżet z nadwyżką
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 11 stycznia 2021 11:31

Kwoty mówią same za siebie, a wykonanie uchwały budżetowej z ubiegłego roku nie pozostawia złudzeń. Różnica między planowanymi dochodami a wydatkami stanowiła nadwyżkę w kwocie przeszło 2 milionów złotych! Planowany na skutek epidemii w sierpniu ubiegłego roku deficyt budżetowy na poziomie 5 milionów złotych, udało się zmniejszyć na koniec roku do kwoty miliona złotych. Podobnie z kredytem – w związku z deficytem na skutek mniejszych wpływów głównie z PIT, zamiast zaplanowanych 9 milionów złotych, ostatecznie wykorzystano niewiele ponad 4 miliony. - Kredyt jest więc znacznie mniejszy. Mowa o dużych oszczędnościach na poziomie przeszło 5 milionów 300 tysięcy złotych – mówi skarbnik, Łukasz Woskowicz.

- Mimo trudnego roku związanego z epidemią koronawirusa, nasze, budżetowe cyfry wyglądają bardzo dobrze.

 
Szczurowa. Cztery działki pod „młotek”
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 08 stycznia 2021 18:36

Gmina Szczurowa jest jedną z najatrakcyjniejszych gmin dla potencjalnych inwestorów we wschodniej części Małopolski. – Decyduje  o tym kilka czynników – tłumaczy w rozmowie z nasza redakcją wójt Zbigniew Moskal. Ogromnym atutem jest doskonałe położenie: z centrum Szczurowej, do stolicy Małopolski jest niewiele ponad 30 kilometrów. Niewiele dalej jest do Tarnowa. W pobliżu znajduje się także autostrada A4, stara droga międzynarodowa 4E40 oraz droga wojewódzka Tarnów – Żabno – Szczurowa – Niepołomice – Kraków. Ten układ uzupełnia droga Brzesko – Górka z mostem przez Wisłę i dalej w kierunku Warszawy. Jak mówi wójt Zbigniew Moskal gmina może zaoferować także media: w postaci wodociągu, sieci kanalizacji sanitarnej. Niedawno gmina Szczurowa przeznaczyła na sprzedaż cztery atrakcyjne nieruchomości zlokalizowane w Strefie Aktywności Gospodarczej. Działki o wielkości od 1 ha do 2 ha w sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 768 z dojazdem drogą wewnętrzną bez ograniczeń tonażowych. Wszystkie nieruchomości objęte są Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego z przeznaczeniem pod usługi komercyjne i produkcję. Zapraszamy przyszłych inwestorów do zapoznania się z postępowaniem przetargowym na naszej stronie internetowej – zachwala walory gminy wójt Moskal.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .