Reklama
Szerzyny. Żłobek i przedszkole w budowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 lutego 2021 00:00

Wiadomość o pozyskaniu dofinansowania przez Gminę Szerzyny z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 4.000.000 zł na budowę Budynku Opieki Nad Małym Dzieckiem w Szerzynach jest urzeczywistnieniem tego co do tej pory nie udało się osiągnąć żadnemu samorządowcowi. Cały koszt inwestycji to 6.47 miliona złotych. Wczęsniej gmina otrzymała dwa miliony. Wynika z tego, że na inwestycję, z budżetu gminy, zostanie wydane tylko 470 tysięcy złotych (jej koszt to blisko 6.5 miliona złotych).

 
Powiat Tarnowski. Ośrodek już działa
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 22 lutego 2021 00:00

Oficjalnie w Wojniczu został otwarty Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który udzielał będzie specjalistycznego wsparcia mieszkańcom powiatu tarnowskiego. W przypadku zagrożenia zdrowia lub życia będzie możliwość skorzystania z hostelu. Koszt utworzenia POIK to około 3,5mln zł. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Jak mówi starosta tarnowski Roman Łucarz Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Wojniczu, zlokalizowany w budynku Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych, działał będzie całodobowo. Wsparciem i usługami z zakresu interwencji kryzysowej przez 2,5 roku objętych zostanie 600 mieszkańców powiatu tarnowskiego. Będą oni mogli skorzystać z poradnictwa specjalistycznego w sytuacji kryzysowej, a w przypadku wystąpienia zagrożenia zdrowia lub życia również z miejsc schronienia w hostelu.
Obecna na otwarciu poseł na Sejm RP Anna Pieczarka powiedziała, że najlepiej aby takie miejsca nie powstawały, ale życie czasami układa się tak jak się układa. - Sytuacja związana choćby z pandemią koronawirusa powoduje, ze wielu osobom taka pomoc, takie wsparcie będą potrzebne. Dobrze, że tu w Wojniczu będzie można liczyć na fachową pomoc – uznała Anna Pieczarka. Starosta Roman Łucarz stwierdził, że bolączką powiatu było to, że do tej pory na jego terenie nie było takiej placówki, takiego miejsca. - To nie będzie kolejny urząd, w którym pracować będą urzędnicy. Tutaj będzie zespół fachowców, którzy za zadanie będą mieli pomagać potrzebującemu człowiekowi. Ważne, aby tworzyli dobrą atmosferę, aby każdy, kto tutaj przyjdzie po pomoc, taką pomoc uzyskał i później czuł się dobrze – podkreślił starosta. Natomiast wicestarosta Jacek Hudyma dziękował rządowi, a także samorządowi województwa małopolskiego za udzielaną pomoc finansową dla powiatu tarnowskiego, m.in. na takie przedsięwzięcia, jak to w Wojniczu. - Cieszę się, że powiat tarnowski wyszedł z taką inicjatywą, ale też potrafił ją zrealizować i pozyskał pieniądze na ten cel. Gratuluję determinacji. Tu mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie i dobre słowo w trudnej sytuacji życiowej - powiedział z kolei wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch. Jego zdaniem powiat może liczyć na wsparcie i pomoc sejmiku. – Ze swoje strony deklaruje wsparcie takich inicjatyw – deklarował radny Wojciech Skruch.

 
Tuchów. Obwodnica „rośnie” w oczach
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 19 lutego 2021 00:00

W grudniu tamtego roku  na pierwszym odcinku budowanej obwodnicy Tuchowa, ułożona została już nakładka asfaltowa. I to zaledwie  pół roku od rozpoczęcia budowy drogi. Samo oddanie inwestycji zaplanowano na IV kwartał 2021 roku. - Obecnie trwają prace przy najtrudniejszych i najkosztowniejszych elementach obwodnicy, czyli przy wiadukcie nad linią kolejową oraz przy nowym moście na Białej. To obiekty inżynieryjne, kosztowne i skomplikowane. Wyczekiwana przez mieszkańców i obiecywana im przez lata obwodnica będzie miała w sumie 2,7 km długości. Dodam, że częściowo poprowadzona zostanie wałem, wzdłuż rzeki Białej.

 
Zakliczyn. Minister u burmistrza
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 16 lutego 2021 00:00

Niedawno w Zakliczynie przebywał pełnomocnik rządu ds. programu „Czyste Powietrze” minister Bartłomiej Orzeł, który chwalił tutejszy samorząd za podejmowane inicjatywy i działania proekologiczne. Obiecał też kolejne pieniądze dla gmin na promocję programu walki ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza.  Panu ministrowi towarzyszył poseł Jan Duda. - Gmina Zakliczyn jako jedna z pierwszych gmin w Małopolsce w lipcu 2019 r. podpisała porozumienie z zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na rzecz wspólnej realizacji programu "Czyste Powietrze”. Jeszcze przed zawarciem tego porozumienia w Urzędzie Miejskim w Zakliczynie został zatrudniony ekodoradca, który pomaga mieszkańcom w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie i rozliczeniu dotacji – przypomniał burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

 
Minister z Bochni?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 12 lutego 2021 23:58

Wiele wskazuje na to, że bocheński poseł Porozumienia Jarosława Gowina – wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Bukowiec zostanie ministrem. To efekt „czystek” do których doszło dzisiaj w partii, której szefuje wicepremier Jarosław Gowin. Porozumienie, koalicjant  Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, przeżywa obecnie wewnętrzne „tarcia”. To pokłosie wolty, na czele której stoi Adam Bielan. Ten polityk i znany prawicowy spin doktor uważa bowiem, że Jarosław Gowin od kilku lat, w świetle statutu partii którą stworzył, nie jest już jej prezesem. Innego zdania jest jednak większość zarówno członków partii, zarządu jak i klubu poselskiego. Dzisiaj, w czasie posiedzenia Zarządu Porozumienia, z partii wykluczono kilku znanych polityków. Jednocześnie Jarosław Gowin i jego ludzie cofnęli rekomendację dla ministra ds. samorządu, wiceministra aktywów państwowych oraz wiceministra rozwoju regionalnego.Chodzi o zawieszenie grupy członków Porozumienia,m.in. ministra w KPRM Michała Cieślaka, wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka czy wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa.- Wszyscy ci panowie stracili rekomendacje Porozumienia do zasiadania w koalicyjnym rządzie– powiedział nam jeden z polityków Porozumienia.Czy jedno z tych stanowisk obejmie Stanisław Bukowiec?

 
Powiat Tarnowski. Poleje się znowu krew
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 26 stycznia 2021 23:55

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, powodującą brak możliwości zorganizowania akcji oddawania krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie, serdecznie zachęcamy do oddawania krwi w punktach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddziały terenowe w Tarnowie: na ul. Lwowskiej 178A, Szpital im. Św. Łukasza, oraz na ul. Szpitalnej 13, Szpital im. Edwarda Szczeklika – apeluje wicestarosta tarnowski, a zarazem prezes klubu Honorowych Dawców Krwi w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

 
Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy z nowym samochodem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 25 stycznia 2021 18:18

Obecnie w DPS w Karwodrzy podopieczni korzystają z trzech samochodów, które średnio dziennie pokonują ok. 140 km. Nowy samochód kosztował ponad 164 tys. zł, a udało się go kupić dzięki finansowemu wsparciu Powiatu Tarnowskiego oraz z PFRON. Teraz poprawi się bezpieczeństwo i komfort dowożenia mieszkańców placówki m.in. do poradni specjalistycznych. To dziewięcioosobowy bus marki Renault Trafic wyposażony w windę i miejsce na wózek inwalidzki.

 
Wybory samorządowe wczesną wiosną 2023 roku?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 23 stycznia 2021 00:18

Wiele wskazuje na to, że kadencja samorządu zostanie skrócona: z 5 do 4.5 roku. Gdyby to tego doszło to wybory odbyłyby się nie w październiku 2023 roku, ale w kwietniu. Takiego scenariusza nie wykluczają posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Oficjalnie nie chcą się na ten temat wypowiadać. Oficjalnie, bo nieoficjalnie potwierdzają, że takie głosy w kierownictwie partii się pojawiają. – Ostateczna decyzja zapadnie na Nowogrodzkiej (siedziba PiS w Warszawie). Jest wiele przesłanek, które przemawiają za takim scenariuszem – mówi naszej redakcji jeden z tarnowskich liderów Prawa i Sprawiedliwości.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .