Reklama
Józefa Szczurek-Żelazko: Pomoc dla pacjentów, którzy przeszli COVID-19
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 16 kwietnia 2021 14:26

jszcz2201Wiele wskazuje na to, że od maja rozpocznie się rehabilitacja osób, które przebyły koronawirusa. Poseł Józefa Szczurek – Żelazko apeluje do wszystkich podmiotów świadczących takie usługi, by podpisały kontrakt z NF.  Pacjenci, którzy ciężko przeszli COVID-19 mają szansę na powrót do dawnej sprawności. Wszystko to za sprawą programu kompleksowej rehabilitacji. Kuracja potrwa od 2 do 6 tygodni. Osoby, które z niej skorzystają będą mieć zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne. -Dzięki prowadzonym w ramach  programu zabiegom pacjenci, który chorowali na COVID-19, znacznie poprawią swoją sprawność oddechową. Zwiększą wydolność wysiłkową i krążeniową. Szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja pozytywnie wpłynie również na ich kondycję psychiczną – mówi poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

 
Zakliczyn. Rządowe pieniądze na infrastrukturę
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 13 kwietnia 2021 09:43

Gmina Zakliczyn otrzymała 1 mln 250 tys. zł z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze wykorzystane zostaną na budowę budynku świetlicy wiejskiej w Melsztynie, która pełnić będzie jednocześnie funkcję punktu informacji turystycznej oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze wojewódzkiej nr 975 w Zakliczynie.Na budowę świetlicy przy drodze prowadzącej na zamkowe wzgórze gmina Zakliczyn będzie miała do dyspozycji 800 tys. zł. W ramach inwestycji do budynku doprowadzone zostaną instalacje – wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, gazowa i elektryczna. Ten obiekt będzie przystanią dla turystów odwiedzających odbudowywany zamek, a także miejscem spotkań mieszkańców Melsztyna oraz całej gminy. Zagospodarowany zostanie ponadto teren wokół budynku.

 
Dąbrowa Tarnowska. Pomimo pandemii zapowiada się dobry rok
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 11 kwietnia 2021 00:00

Uchwała budżetowa gminy Dąbrowa Tarnowska na 2021 r. podjęta została na ostatniej sesji rady miejskiej w 2020 r. Ustalono dochód budżetu Gminy Dąbrowa Tarnowska na 2021 r. w wysokości 96.859.297,27 zł., a wydatki na 2021 r. w wysokości 103.663.717,27 zł., zgodnie z załącznikiem Nr 2 do niniejszej uchwały. Różnica między dochodami i wydatkami budżetu Gminy stanowi planowany deficyt budżetu Gminy w kwocie 6.804.420,00 zł., który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z różnych źródeł tj. niewykorzystanych środków na rachunku budżetu, pożyczek, kredytów, wolnych środków itd. W ramach wszystkich wydatków gminy wyodrębniono wydatki majątkowe (inwestycyjne) w wysokości 9.211.727,71 zł. Z roku na roku coraz więcej dopłacamy do oświaty. Gdyby państwo finansowało bieżące utrzymanie szkół to na inwestycje mielibyśmy o kilkanaście milionów złotych więcej – mówi naszej redakcji Krzysztof Kaczmarski, burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

 
Powiat Tarnowski. Będzie ZAZ
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 07 kwietnia 2021 22:44

To jest już przesądzone. W Wierzchosławicach – Dwudniakach powstanie nowoczesny Zakład Aktywizacji Zawodowej. Niedawno powiat tarnowski otrzymał 500 tys. złotych z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Za te pieniądze wykonana zostanie dokumentacja projektowa do wybudowania Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach - Dwudniakach.

 
W. Skruch: Unijne „srebrniki” czyli miliardy dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 04 kwietnia 2021 00:00

W sumie 40 mld zł wyniosła wartość projektów realizowanych w Małopolsce ze wsparciem Funduszy Europejskich w latach 2014-2020. To średnio 11 715 zł przypadających na każdego Małopolanina. A jak wyglądało to w regionie tarnowskim? Powiat Bocheński otrzymał - 498.8 milionów złotych, Powiat Brzeski – 300.1, Powiat Dąbrowski 441.2, Powiat Tarnowski – 727.2 miliona złotych, Tarnów – 546.3 miliona złotych. Warto dodać, że w tej sumie są inwestycje realizowane przez gminy, powiaty, samorząd województwa małopolskiego oraz inwestycje centralne finansowane częściowo z budżetu UE.

 
Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 31 marca 2021 17:48

Kilkadziesiąt milionów złotych otrzymają gminy z regionu tarnowskiego w ramach pomocy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Kilkanaście gmin z naszego terenu znalazło się na liście gmin dotowanych. Udało się przekonać premiera, że warto wspierać te samorządy. Oczywiście nie mniej istotny jest fakt dobrze przygotowanych i umotywowanych wniosków – ocenia poseł Ziemi tarnowskiej, Brzeskiej i Bocheńskiej, Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Lipnica Murowana. Co czwarta złotówka na inwestycje
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 25 marca 2021 00:00

Więcej niż co czwartą złotówkę w budżecie na ten rok przeznaczono na inwestycje. Mowa o planie wydatków gminy Lipnica Murowana. Tegoroczny plan finansowy tutejszego samorządu jest ambitny, ma charakter prorozwojowy, prospołeczny i proinwestycyjny. – Cieszy mnie, że radni jednogłośnie przegłosowali budżet – mówi wójt Tomasz Gromala.

 
Poseł pyta w Sejmie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 23 marca 2021 16:14

Podczas 27. posiedzenia Sejmu zadałam pytanie odnośnie Krajowego Planu Obudowy. Jest to dokument, który będzie podstawią do otrzymania środków z unijnego instrumentu na rzecz odbudowy i zwiększania odporności. Wskazuje on przeznaczenie pieniędzy na konkretne reformy, programy i inwestycje - mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .