Reklama
Pochodząca z Łysej Góry Jolanta Ogar-Hill podczas olimpiskich zmagań
WYDARZENIA - Region Tarnowski
środa, 28 lipca 2021 08:00

W środę w Tokio rozegrano dwa pierwsze wyścigi w klasie żeglarskiej 470. Po dwóch wyścigach liderkami Olimpijskich zmagań są Polki. Dwukronie najlepsze okazały się: Joanna Ogar-Hill, Agnieszka Skrzypulec. Wyścigi nr 3 i nr 4 zaplanowano na czwartek. W sumie rozegranych zostanie 11 wyścigów (10+medalowy).

 
Powiat Tarnowski. Uroczystości w Wał Rudzie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 20 lipca 2021 16:52

Już w najbliższą niedzielę, 25 lipca odbędą się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę Akcji „Most III”. Obchody odbędą się tradycyjnie na terenie Wał Rudy i Zabawy. Do wspólnego oddania hołdu bohaterom tej słynnej operacji wywiadowczej Armii Krajowej zapraszają Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Burmistrz Radłowa Zbigniew Mączka. Patronat honorowy nad obchodami objął Starosta Tarnowski Roman Łucarz. - Zapraszam do udziału w tym wydarzeniu. W ten sposób oddamy hołd bohaterom z AK oraz innych formacji bojowych, które w czasie niemieckiej okupacji, walczyły się faszystami. Tego typu wydarzenia to doskonała lekcja historii, ale tez szacunku dla tych dzięki którym żyjemy dzisiaj w pełni suwerennym, niepodległym, demokratycznym kraju – mówi starosta Roman Łucarz. Akcja III Most była to operacja przewiezienia zdobytych części rakiety V-2 z Polski do Anglii.

 
Poseł Józefa Szczurek – Żelazko przyjechała na zaproszenie wójta Zbigniewa Moskala
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 19 lipca 2021 12:43

W Urzędzie Gminy w Szczurowej gościliśmy posłankę, byłą wiceminister zdrowia Józefę Szczurek - Żelazko, która przybliżyła nam założenia Polskiego Ładu dla samorządów. Chcemy pozyskać środki z Programu Inwestycji Strategicznych. To działania z myślą o mieszkańcach gminy oraz związane z dynamicznym rozwojem – zapewnia wójt Zbigniew Moskal.

 
Powiat Tarnowski. Wojnicz z muralem
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 09 lipca 2021 10:37

Niedawno w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu uroczystą Mszą Świętą rozpoczął się dzień kończący rok szkolny 2020/2021. Wydarzenie połączone było z odsłonięciem muralu Jana Pawła II. Dzień ten uświetnili swoim przybyciem zaproszeni goście: Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Grażyna Karaś, Wojskowy Komendant Uzupełnień ppłk Andrzej Korytko, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego Czesław Mida, Wiceburmistrz Wojnicza Leszek Ząbkowski, oraz Ryszard Paprocki. Jednostkę patronacką reprezentował st. kpr. Krzysztof Filip. Po mszy świętej nastąpiło poświęcenie i oficjalne otwarcie Muralu Jana Pawła II - dzieła, którego autorami są Ryszard Paprocki, Wiktor Paprocki, oraz Piotr Marciński.

 
Jednogłośne absolutorium dla wójta gminy Tarnów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 08 lipca 2021 00:00

Radni gminy Tarnów udzielili wójtowi Grzegorzowi Koziołowi absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Uchwałę podjęto jednogłośnie - „za” głosowało dwudziestu radnych. Co warte podkreślenia – przychody do budżetu w ciągu roku wzrosły (w stosunku do planu wyjściowego) o ponad 14 milionów złotych. To, przede wszystkim, skutek pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje i oszczędnego gospodarowania pieniędzmi z budżetu. - Dziękuję za zaufanie i współpracę. Sięganie po dotacje, które pozwalają realizować tak wiele zadań, to nasza mocna strona. W tym miejscu trzeba jednak podkreślić ogromne wsparcie pani poseł Anny Pieczarki w tym zakresie. Absolutorium dla wójta, a zwłaszcza jednogłośne, to sukces całej załogi, wszystkich pracowników Urzędu Gminy Tarnów i jednostek podległych – mówił wójt Grzegorz Kozioł.

 
Powiat Brzeski. Prace w Łysej Górze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 lipca 2021 08:53

Na ten rok zaplanowano rewitalizację byłych warsztatów, po nieistniejącej już szkole w Łysej Górze. - zadanie to będzie finansowane ze środków europejskich oraz dochodów własnych powiatu brzeskiego – z budżetu na 2020 rok. W sumie na ten cel wydamy blisko cztery miliony złotych – wylicza starosta Andrzej Potępa. Warto dodać, że zaplanowana jest wymiana dachu czyli rewitalizacja budynku byłych warsztatów szkolnych w Łysej Górze i przeznaczenie obiektu na Zakład Aktywności Zawodowej zwiększenie efektywności energetycznej obiektu i wykorzystanie obiektu na cele społeczne.

 
Zakliczyn. Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 06 lipca 2021 08:51

Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak został wyróżniony złotą odznaką „Zasłużony dla NSZZ RI Solidarność”. Otrzymał je podczas obchodów 40. rocznicy rejestracji Związku, które odbyły się w 27 czerwca br. w Warszawie z udziałem przedstawicieli władz i instytucji państwowych, parlamentarzystów, związków zawodowych i organizacji rolniczych. Burmistrz Dawid Chrobak to syn ś.p. Stanisława Chrobaka, współzałożyciela NSZZ RI Solidarność, senatora RP z ramienia Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w latach 1989-1991 i wójta gminy Zakliczyn po przemianach ustrojowych w naszym kraju. To właśnie w dużej mierze dzięki jego Ojcu w latach 80-tych minionego stulecia ziemia zakliczyńska, a potem także cały region tarnowski były jedynymi z najmocniejszych w kraju ośrodków działania rolniczej „Solidarności” i sprzeciwu wobec komunistycznej władzy.

 
Bezpieczne wakacje 2021
WYDARZENIA - Region Tarnowski
poniedziałek, 05 lipca 2021 15:49

Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim wyjazdy rodzinne, obozy i kolonie dzieci i młodzieży. Zakończony rok szkolny był szczególnie wymagającym ze względu na pandemię i przejście w tryb nauki i pracy zdalnej. Tym bardziej wymarzony odpoczynek jest wyczekiwany przez wszystkich. Podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które wojewoda małopolski Łukasz Kmita zwołał w Rabce Zdroju – służby złożyły meldunki z przygotowań do okresu wakacyjnego w Małopolsce.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 102

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .