Reklama
Nowy samochód Dębińskiego Centrum Kultury
WYDARZENIA - Region Tarnowski
sobota, 04 grudnia 2021 23:31

samochod 2021 07Po skutecznych staraniach i pozyskaniu środków z Ministerstwa Kultury I Dziedzictwa Narodowego, został zakupiony nowy dostawczy samochód na potrzeby działalności społeczno – kulturalnej w naszej gminie.
Samochód ten jest przeznaczony zarówno do transportu nowej mobilnej sceny plenerowej (jest to zeszłoroczna inwestycja DCK, także zrealizowana przy wsparciu pozyskanych środków zewnętrznych), jak i osób, sprzętu nagłośnieniowego, oświetlenia. Samochód będzie pomocny w działalności zespołów, grup muzycznych DCK ale także Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie wykorzystywany do wydarzeń plenerowych, kulturalnych, społecznych i sportowych. Koszt samochodu to 129 642,00zł, z czego 65 000, 00 zł to kwota dotacji ministerialnej a pozostała część stanowi wkład własny DCK, pochodzący ze środków budżetu Gminy Dębno. Przy przekazaniu nowego Forda Transita obecni byli Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski i dyrektor Dębińskiego Centrum Kultury Łukasz Przybyło.

 
Sądeczanka. Na ten wariant naszej zgody nie ma
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 28 listopada 2021 13:49

Tylko na wariant samorządowy, ewentualnie z niewielka jego korektą, możemy się zgodzić. Przyjęcie wariantu, który forsuje państwo pozbawi co najmniej kilkadziesiąt rodzin w naszej gminie domu. Jako burmistrz nie mogę się na to zgodzić – uważa marek Chudoba, który brał ostatnio udział w spotkaniu w Brzesku, z ministrem Andrzejem Adamczykiem. W tym proteście wspiera go włodarz Gnojnika, Sławomir Paterek.

 
Minister w Brzesku. Na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 28 listopada 2021 12:30

mmaalagNa  zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko w Brzesku gościła Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.  Szefowa resortu była gościem Święta Pracowników Służb Socjalnych.

 
Brzesko. Spotkanie samorządowców z Ministrem Infrastruktury
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 21 listopada 2021 13:59

L1090677Czy w połowie przyszłego roku rozpocznie się budowa nowej Sądeczanki? Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który przyjechał do Brzesku na zaproszenie poseł Józefy Szczurek – Żelazko oraz starosty Andrzeja Potępy przekonywał, że jest to możliwe. – W zasadzie wszystko w rękach samorządów i mieszkańców. Jeśli nie będzie protestów, prace rozpoczną się szybko, jeśli natomiast opór społeczny będzie duży, przygotowanie inwestycji potrwa nawet kilka lat – ostrzegał w rozmowie z naszą redakcją. Włodarze Czchowa i Gnojnika sprawę widzą inaczej. – Trzeba wypracować taki wariant, który w możliwie najmniejszym stopniu doprowadzi do eskalacji konfliktu – mówi wójt Gnojnika, Sławomir Paterek. Zdaniem Marka Chudoby, burmistrza Czchowa wariant forsowany przez Generalną Dyrekcję Budowy Dróg i Autostrad jest nie do przyjęcia. – Zakłada wyburzenie setek nieruchomości, praktycznie demoluje jedną z naszych wsi – mówi Marek Chudoba.

 
Józefa Szczurek – Żelazko. Miliony dla regionu
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 14 listopada 2021 00:00

Kolejne pieniądze trafią do naszego regionu.  Po otrzymaniu rządowych funduszy w ramach programu inwestycji strategicznych „Polski Ład” tym razem otrzymamy dodatkowe pieniądze na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Rząd przeznacza na ten cel w sumie 4 mld zł  - mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Środki przekażemy bez zbędnych, dodatkowych formalności. Wiele pieniędzy  trafi do powiatu brzeskiego i bocheńskiego – podkreśla poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Beata Szydło w Tarnowie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 09 listopada 2021 22:47

Nie tak dawno  Komisja Europejska przyjęła największą w historii UE reformę klimatyczno - energetyczną. Celem jest zredukowanie do 2030 roku emisji CO2 o co najmniej 55 proc. w stosunku do roku 1990. Zmiany jednak oznaczają koszty, które odczują również zwykli obywatele. Odczuje także nasza gospodarka. Potrzebujemy więcej czasu – grzmiała podczas dzisiejszego spotkania w Tarnowie, poseł do Parlamentu Europejskiego, a zarazem była premier RP, Beata Szydło. Jej zdaniem pakiet „Fit for 55”, przygotowany i forsowany przez Fransa Timmermansa jest nie do zaakceptowania. Była szefowa rządu była jednym z trzech panelistów dzisiejszego spotkania w Tarnowie. – Posłowie do PE, z klubu PiS, na pewno będą bronili naszej gospodarki, miejsc pracy, mieszkańców Polski – zapewniała premier Beata Szydło.  O zagrożeniach, ale także szansach które niesie ten program mówili też Józef Gawron, wicemarszałek Małopolski oraz profesor Filip Grzegorczyk, menadżer, wiceprezes Grupy Azoty Tarnów.

 
Czy Edward Czesak pokieruje strukturami partii w Małopolsce?
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 09 listopada 2021 22:43

Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2022 roku, najdalej – jak twierdzi nasz informator na Nowogrodzkiej w Warszawie (w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości) od 1 kwietnia, rozpocznie się kolejny etap zmian statutowych w Prawie i Sprawiedliwości. – Ma powstać Biuro Krajowe PiS z 16 sekretarzami wojewódzkimi, którzy mają dać impuls do działania działaczom w terenie, ale też mają być swego rodzaju „oczami i uszami” partii w terenie. Będą odgrywali ogromną rolę. Jeśli mamy wygrać kolejne wybory parlamentarne samorządowe, musimy wiedzieć co dzieje się w regionie.  Czy aby lokalni baronowie nie rozsadzają partii od wewnątrz? - mówi naszej redakcji nasz informator. Kto pokieruje pracami małopolskiego biura? Nie wykluczone, że były poseł Edward Czesak. Ale po kolei…

 
Powiat Tarnowski. Na zaproszenie starosty
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 09 listopada 2021 10:59

W  Tarnowie, na zaproszenie starosty Romana Łucarza, odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie Funduszy Europejskich dla Małopolski na lata 2021 -2027 z udziałem wicemarszałka Józefa Gawrona. Tarnów wraz z Dąbrową Tarnowską, powiatem tarnowskim i ościennymi gminami stworzył ZiT, na którego realizację jest przewidywane ponad 41 mln euro. Projekt i główne założenia Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 – 2027 przedstawiła Magdalena Łasak-Strutyńska, zastępca dyrektora Departamentu Zarządzania Programami Operacyjnymi UMWM.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 105

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .