Reklama
Poselskie dyżury
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 20 stycznia 2022 13:54

W  Trzcianie, Żegocinie, Łapanowie i Lipnicy Murowanej z mieszkańcami będzie spotykała się poseł na Sejm RP, Józefa Szczurek – Żelazko.  – Jestem po rozmowach z wójtem Cezarym Stawarzem, wójtem Wojciechem Wroną, wójtem Andrzejem Śliwą oraz wójtem Tomaszem Gromalą. Ustalimy niebawem zasady tych spotkań. Uznałam, że wyjdę naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców. Oczywiście wszystkich chętnie zapraszam do swojego biura w Brzesku - mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko.

 
Porozumienie. Nad Polskim Ładem trzeba popracować
WYDARZENIA - Region Bocheński
piątek, 14 stycznia 2022 00:00

sbjjkO zawieszenie części przepisów Polskiego Ładu zaapelował podczas konferencji prasowej w Tarnowie, poseł Stanisław Bukowiec, sekretarz generalny Porozumienia Jarosława Gowina. Jego zdaniem trzeba jeszcze raz przeanalizować zapisy dokumentu w kontekście prowadzących działalność gospodarczą oraz stworzyć mechanizmy osłonowe dla samorządów. - Na pewno dobrym kierunkiem jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Przez wiele lat dotychczasowa kwota, nie była rewaloryzowana, uwzględniając inflację, obciążenia podatkowe de facto rosły. - Na plus Polskiego Ładu można także zapisać podniesienie drugiego progu podatkowego z 80 na 120 tysięcy złotych – uważa poseł Stanisław Bukowiec.

 
Gmina Drwinia. Nowe auto dla Dziewina
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 13 stycznia 2022 12:48

Pod koniec grudnia strażacy z Dziewina odebrali średnie samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes Atego z zabudową firmy Ziegler, który został zakupiony ze środków budżetowych Gminy Drwinia dla jednostki OSP Dziewin, która od maja 2020 r. włączona jest w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Pojazd ten został wyprodukowany w 2000 r., posiada na swoim wyposażeniu zbiornik wodny o pojemności 2500 l, autopompę o wydajności 1600 l/min, wyciągarkę, pneumatyczny maszt oświetleniowy oraz sprzęt, który dotychczas znajdował się na wyposażeniu jednostki. Kabina wyposażona jest w miejsca dla ośmiu strażaków.

 
Bochnia. Józef Mroczek doceniony
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 19 grudnia 2021 00:00

Józef Mroczek, radny powiatu bocheńskiego, były wicestarosta bocheński, były radnym Sejmiku Małopolskiego, a przede wszystkim jedna z małopolskich legend Solidarności otrzymał wysokie odznaczenie państwowe. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce Józef Mroczek został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Order – byłemu opozycjoniście, represjonowanemu podczas stanu wojennego – przyznał Prezydent Andrzej Duda. Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami. – W imieniu własnym, jak i samorządu województwa małopolskiego gratuluje mojemu koledze tego odznaczenia.  Zasłużył na Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski – zapewnia wicemarszałek Józef Gawron, były wicewojewoda małopolski. Do gratulacji dołączyła się poseł Józefa Szczurek – Żelazko oraz były poseł do Sejmu RP i Parlamentu Europejskiego Edward Czesak.

 
Drwinia. Kolejne środki dla gminy
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 16 grudnia 2021 18:36

Około 10 milionów złotych, w ramach bezzwrotnej dotacji, pozyskał samorząd gminy w ostatnich dwóch miesiącach. Wkład własny, do kilku inwestycji, jest niewielki – niecały milion złotych. To pozwala spojrzeć z optymizmem na zaplanowane wydatki majątkowe – ocenia wójt Jan Pająk. Ale po kolei. Dokładnie 194 820,00 gmina Drwinia otrzyma na cyfryzację. W październiku minister cyfryzacji Janusz Cieszyński wręczył gminom czeki. Udzielone w ramach projektu wsparcie powinno być przeznaczone na cztery obszary: Cyfryzację biur/jednostek publicznych/jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania, Zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej, Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych oraz Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych. - Za otrzymane pieniądze gminy będą mogły sfinansować nie tylko cyfryzację urzędów, ale także zrealizować zakupy dla jednostek podległych – szkół, instytucji kultury czy placówek ochrony zdrowia. „Cyfrowa gmina” pozwoli ponadto sfinansować szkolenia, dzięki którym wdrożenie nowych rozwiązań przebiegnie sprawnie.

 
Drwinia. Dwie nagrody dla gminy
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 17 listopada 2021 11:53

Dwa projekty Gminy Drwinia zostały wyróżnione jako najlepsze lokalne przedsięwzięcia zrealizowane z z pomocą środków unijnych! Warto dodać, że z pięciu wyróżnionych projektów z terenu powiatu bocheńskiego aż dwa zostały zrealizowane przez samorząd naszej Gminy to projekty „Aktywni rodzice na rynku pracy” oraz  „Zdobywamy kompetencje kluczowe”.

 
Rozmowa ze Stefanem Kolawińskim – burmistrzem Bochni
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 17 listopada 2021 11:48

Pod koniec października 2021 roku, w tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, odebrał Pan czek – z dotacją na dwie inwestycje. Sporo Pan sobie obiecuje po „Polskim Ładzie”? Na co trafią te środki?
Polski Ład to rządowy program, który ma się przyczynić do odbudowy Polski, po pandemii korona wirusa, na wszystkich płaszczyznach. Warto pamiętać, że na nowych rozwiązaniach podatkowych, zyskają mieszkańcy naszego miasta, ale straci samorząd. Ten program to forma uzupełnienia kwoty, która w postaci wpływu z podatków PIT, w mniejszym stopniu trafi na nasze konto. Pocieszające są zapewnienia strony rządowej, że dotacje z Polskiego Ładu nie mogą być mniejsze niż wynikało to z wcześniejszych prognoz dochodowych gminy Bochnia.  Był to pierwszy nabór, który pozwoli na zrealizowanie dwóch inwestycji. Mowa o przebudowie układu komunikacyjnego na ulicy Partyzantów w Bochni. Na ten cel pozyskaliśmy dokładnie – 8 970 000 zł. Drugie zadanie obejmuje budowę  mostu na potoku Babica przy ulicy  Parkowej wraz z remontem przyległych alejek. Dotacja wynosi 1.9 miliona złotych. Tak jak wspomniałem, że to pierwsze takie rozdanie, ale w planach jest następne.. Już na nie czekamy!”

 
Drwinia. Ekologiczne inwestycje
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 11 listopada 2021 00:00

To największa w dziejach gminy, zarówno pod względem finansowym, jak i logistycznym inwestycja. Mowa o budowie kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków. Trwają roboty budowlane związane z największą inwestycją realizowaną przez Gminę Drwinia poprzez spółkę komunalną Eko-Drwinia. Przypominamy, że inwestycja jaką jest kanalizacja, podzielona jest na

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .