Reklama
Drwinia. Sołtysi i Rady Sołeckie w komplecie
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 26 marca 2019 16:41

Na pięć, a nie jak do tej pory na cztery lata, zostali wybrani nowi sołtysi i członkowie rad sołeckich we wszystkich miejscowościach gminy Drwinia. - Prze wyborami sołeckimi musieliśmy dostosować statuty sołeckie do zmienionego prawa: nowa kadencja samorządu jest pięcioletnia, na taki okres wybraliśmy też sołtysów – mówi naszej redakcji wójt Jan Pająk. Jak podkreśla wójt od współpracy samorządu gminnego z sołtysami sporo zależy. - Sołectwo to co prawda organ pomocniczy dla samorządu, ale niezmiernie ważny. Cieszy mnie fakt, że w poprzednich dwóch kadencjach, współpraca układała się bardzo dobrze. Wierzę, że będzie tak samo w kadencji 2018 – 2023. Optymizmem napawa fakt, że nasi sołtysi to osoby godne zaufania, które cieszą się uznaniem w oczach lokalnych społeczności – podkreśla wójt Pająk.

 
Gmina Drwinia. Prawie 28 milionów złotych na inwestycje
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 lutego 2019 22:16

Blisko 28 milionów złotych na inwestycje zapisali w tegorocznym budżecie gminy Drwinia – tamtejsi radni. To jeden z najwyższych wskaźników w regionie. - W 2011 roku rozpoczął się boom inwestycyjny w gminie. Odrabiamy w ten sposób wieloletnie zaległości – mówi Jan Pająk, wójt gminy Drwinia.

 
Pomocnicy budowlani bez zezwoleń na pracę
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 19 lutego 2019 13:08

5 obywateli Ukrainy, którzy wykonywali nielegalnie prace budowlane na terenie powiatu bocheńskiego zostało zobowiązanych do opuszczenia naszego kraju. Kontrola przeprowadzona przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Tarnowie wykazała, że cudzoziemcy nie posiadają wymaganych przepisami zezwoleń na wykonywanie pracy w Polsce. Obcokrajowcy zostali skontrolowani w trakcie wykonywania prac remontowo-budowlanych, w budynku użyteczności publicznej, na terenie gminy Trzciana. Pięcioro mężczyzn w wieku od 30 do 53 lat, otrzymało decyzje administracyjne zobowiązujące do opuszczenia RP w terminie do 30 dni. Ponadto cudzoziemcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz wszystkich krajów strefy Schengen.

 
Drwinia. Rada utworzyła Placówkę Wsparcia Dziennego w Niedarach
WYDARZENIA - Region Bocheński
niedziela, 10 lutego 2019 23:14

Pod koniec grudnia Rada Gminy w Drwini podjęła uchwałę o powołaniu Placówki Wsparcia Dziennego w Niedarach. - Gmina Drwinia pozyskała środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 – podkreśla wójt Jan Pająk.dr Utworzenie Placówki Wsparcia Dziennego ma na celu wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu swoich umiejętności zarówno w zakresie edukacji jak i rozwoju interpersonalnego. Placówka powstanie w budynku byłej szkoły w Niedarach, który zostanie wyremontowany i dostosowany do pełnienia nowej funkcji. Będzie to przede wszystkim pomoc dla rodziny w opiece nad dzieckiem oraz w jego wychowaniu. Zapewnienie uczestnikom projektu oparcia nie tylko w wychowawcach, ale również w korepetytorach, terapeutach, logopedach, psychologach, którzy zarówno dzieciom jak i rodzicom będą służyć swoimi umiejętnościami, doświadczeniem i dobrą radą.

 
Drwinia. Ratują życie innym
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 07 lutego 2019 20:20

Zarząd Gminnego Klubu Krwiodawców PCK w Drwini składa serdeczne podziękowanie tym dawcom krwi, którzy w minioną niedzielę znaleźli czas, aby podzielić się cząstką siebie z oczekującymi tego cennego daru życia dziećmi z klinik hematologii dziecięcej. Na apel organizatorów odpowiedziało zaledwie 14 osób i zaparkowanym pod ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie ambulansie RCKiK w Krakowie zebrano nieco ponad 5 litrów krwi . Mimo zaangażowania i promocji akcji niestety to nie wielka grupa dawców. Organizatorzy liczą na większą aktywność podczas kolejnej akcji, na którą już dzisiaj serdecznie zapraszają tj. 31 marca (niedziela) w godz. 10 - 14 również pod Ośrodkiem Zdrowia w Dziewinie.

 
Gmina Drwinia: Blisko 2.5 miliona z dotacji
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 31 stycznia 2019 18:39

Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. 17 października Wójt Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą budowy Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2 .4 miliona złotych.

 
Drwinia. Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi
WYDARZENIA - Region Bocheński
środa, 30 stycznia 2019 00:00

Trwa budowa Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. 17 października Wójt Jan Pająk podpisał umowę z wykonawcą budowy Centrum Opieki Nad Małymi Dziećmi przy budynku ZSP w Drwini. Wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Drwinia ze środków unijnych to ponad 2 .4 miliona złotych.

 
Drwinia. Gmina z budżetem
WYDARZENIA - Region Bocheński
czwartek, 17 stycznia 2019 20:51

27 milionów złotych – to wartość inwestycji, jakie zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Drwinia. To absolutny rekord w regionie tarnowskim i jeden z najwyższych wskaźników w kraju. - Budżet jest nie tylko bardzo ambitny, ale także proinwestycyjny, prorozwojowy i prospołeczny . W tej kadencji chcielibyśmy się uporać z inwestycjami komunalnymi; czyli rozbudową sieci kanalizacyjnej oraz nowoczesnej oczyszczalni ścieków – zapowiada wójt Jan Pająk.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 13

pr092021

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .