Reklama
Szczurowa. Od jutra busy z nowego dworca
WYDARZENIA - Szczurowa
poniedziałek, 31 maja 2021 00:00

Od 1 czerwca busy odjeżdżać będą z nowego dworca autobusowego – cieszy się wójt Zbigniew Moskal. Zdecydowanie zmienia się centrum Szczurowej. Zakończyły się prace remontowe przy budynku dworca autobusowego. To kolejna inwestycja, obok nowego parkingu i elewacji komisariatu Policji, która zmienia centrum Szczurowej. Koniec remontu zbiegł się z otwarciem nowych połączeń autobusowych. Remont budynku objął m. in. wykonanie nowej elewacji, wymianę stolarki okienno-drzwiowej, nowe sufity i posadzki, wymianę instalacji elektrycznej, malowanie ścian oraz wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zamontowano ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery.

24 maja wójt gminy Zbigniew Moskal wraz z radnym Rady Gminy Markiem Pudełko i pracownikami urzędu dokonali odbioru wyremontowanego budynku. Modernizacja obiektu jest kolejnym etapem rewitalizacji centrum Szczurowej. Niebawem rozpocznie się generalny remont Sali Tańca, dzięki czemu Szczurowa jeszcze bardziej zmieni swoje oblicze - podkreśla wójt gminy Szczurowa Zbigniew Moskal. Z odnowionego dworca będą odjeżdżać autobusy nowej linii komunikacyjnej Szczurowa - Bochnia. 15 maja Koleje Małopolskie, dzięki wsparciu Zarządu Województwa Małopolskiego oraz środkom Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, otworzyły Autobusową Linię Dowozową ze Szczurowej, przez Strzelce Małe i Uście Solne, do Bochni. na każdej z tych tras będzie 6 kursów dziennie od poniedziałku do piątku oraz 4 kursy dziennie od soboty do niedzieli, a także w dni świąteczne.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .