Reklama
Powiat Tarnowski. Siłownia w plenerze
WYDARZENIA - Region Tarnowski
czwartek, 27 maja 2021 00:00

Do użytku wychowanków oddana została zewnętrzna siłownia oraz rozbudowany został plac zabaw na którym zamontowano piaskownicę dla najmłodszych. Siłownię zewnętrzną stanowią cztery stacjonaty dające wielorakie możliwości usprawniania ruchowego. Jednocześnie może z nich korzystać dziewięć osób. - Takie inwestycje stwarzają przestrzeń przyjazną uczniom Ośrodka która z jednej strony popularyzuje aktywność fizyczną, a z drugiej strony pozwala na wspólne spędzanie czasu na powietrzu, tworząc miejsce do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy - powiedział Etatowy Członek Zarządu Powiatu Tomasz Stelmach.

Cieszy zaangażowanie lokalnej społeczności gminy Wierzchosławice w pracę ośrodka. Samorząd powiatu tarnowskiego dziękuje za przekazane środki z akcji charytatywnej, które jak widać zostały dobrze i z pożytkiem dla dzieci wykorzystane dodaje Tomasz Stelmach. - Inwestycja została sfinansowana ze środków pozyskanych od darczyńców. Pod koniec roku 2020 Stowarzyszenie Inicjatywy Społeczne Wierzchosławice we współpracy z Firmą PSB Mrówka Tarnów oraz działającym w Ośrodku Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „PROMETEUSZ” zorganizowali dużą akcję pod hasłem „Aktywnie-Charytatywnie”, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem lokalnej społeczności Gminy Wierzchosławice oraz wielu innych sympatyków ośrodka powiedział Dyrektor SOSW w Wierzchosławicach - Dwudniakach Jacek Frankowski.

- Ofiarność darczyńców przełożyła się na doskonały wynik finansowy akcji, a to pozwoliło zrealizować plan nowej inwestycji, która służyć będzie niepełnosprawnym wychowankom Ośrodka na Dwudniakach - dodaje dyrektor Frankowski. Dyrekcja, cała społeczność Ośrodka oraz Zarząd Stowarzyszenia „PROMETEUSZ” składają gorące podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej inwestycji poszerzającej ofertę rewalidacyjną Ośrodka na Dwudniakach.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .