Reklama
Szczurowa. Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki
WYDARZENIA - Szczurowa
czwartek, 20 maja 2021 12:20

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Uściu Solnym odbyło się rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Wczesnej Profilaktyki. By on organizowany we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szczurowej.
Ze względu na panujące obostrzenia podyktowane pandemią rywalizacja odbyła się w zmodyfikowanej formie. Uczniowie przygotowali prace plastyczne i formy wypowiedzi na terenie rodzimych placówek, a następnie dostarczyli je do organizatorów. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem ,,Razem przeciwko nałogom”. Do rywalizacji w konkursowych szrankach stanęli uczniowie ze szkoły w Niedzieliskach, Szczurowej, Zaborowa, Strzelec Wielkich oraz Uścia Solnego. Cele towarzyszące konkursowi to przede wszystkim zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych w zakresie nowych uzależnień (fonoholizm), zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych umiejętności, a także integracja dzieci i młodzieży wobec zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, papierosów oraz niewłaściwego korzystania z urządzeń komunikacyjnych. Uzyskano oryginalne prace plastyczne, promujące prawidłowe postawy. Uczestnicy konkursu rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza obejmowała dzieci z klas I-IV, których zadaniem było wykonanie plakatu  na temat fonoholizmu. W drugim etapie konkursu uczniowie wygłaszali monolog w formie wypowiedzi telefonicznej do rówieśnika, w której przedstawiali szkodliwe aspekty fonoholizmu. Warto nadmienić, że autorami były same dzieci. Uczniowie klas V-VIII     z kolei przygotowali komiks o tematyce konkursowej oraz przemówienie do rówieśników, w którym zawarła się idea „Razem przeciwko nałogom”. Każde z wystąpień było przekonujące i skłaniające do refleksji.


Uczestnicy konkursu stanęli na wysokości zadania i zarówno prace plastyczne, jak i monologi oraz przemówienia były interesujące. O zwycięstwie, w danej grupie wiekowej decydowała suma uzyskanych punktów z obu etapów konkursu. Jury przyznało następujące miejsca: w grupie wiekowej uczniowie klas I-IV: I miejsce – PSP Zaborów, II miejsce – PSP Strzelce Wielkie, III miejsce – ZSP Uście Solne. Natomiast w grupie wiekowej uczniowie klas V-VIII: I miejsce – ZSP Uście Solne, II miejsce – SP Szczurowa, III miejsce – PSP Strzelce Wielkie oraz wyróżnienie dla PSP w Niedzieliskach. Mimo ograniczeń epidemiologicznych, konkurs przebiegał zgodnie z regulaminem. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki indywidualne, a także nagrody dla swoich szkół. Serdecznie dziękujemy wszystkim opiekunom i uczestnikom za zaangażowanie.
Serdeczne  podziękowania kierujemy do Pana Zbigniewa Moskala Wójta Gminy Szczurowa za ufundowane nagrody – mówią Małgorzata Kuta i Paulina Kałuża.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .