Reklama
Gmina Drwinia. Na rower i na spacer
WYDARZENIA - Region Bocheński
wtorek, 25 maja 2021 00:00

Samorząd gminy Drwinia regularnie informuje o kolejnych odcinkach ścieżek pieszo-rowerowych, z których mogą korzystać miłośnicy jednośladów. Inwestujemy w infrastrukturę poprawiającą przede wszystkim bezpieczeństwo rowerzystów i zrealizowaliśmy kilka projektów ( np. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR), VELO RABA, EURO VEL), które stworzą ciekawą ale i bezpieczną sieć ścieżek rowerowych. Na terenie gminy Drwinia jest już wiele miejsc przyjaznych miłośnikom jednośladów, a w planach mamy kolejne inwestycje, które poprawią bezpieczeństwo rowerzystów- mówi wójt gminy Jan Pająk. W połowie grudnia 2020r. zakończyła się kolejna inwestycja i przybyły kolejne kilometry ścieżek pieszo-rowerowych.

Tym razem wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 964. Wspomnieć należy także o wybudowanym w Grobli parkingu Park&Ride. Ale to nie koniec, bowiem w zakresie wymienionego zadania jest jeszcze budowa ścieżki rowerowej wzdłuż drogi wojewódzkiej 965 i infrastruktury towarzyszącej. Jesteśmy na etapie projektowania odcinka ścieżki pieszo-rowerowej o cmentarza w Mikluszowicach do granicy gminy w miejscowości Gawłówek wraz z budową park&ride obok cmentarza w Mikluszowicach i miejsca typu bike&ride. Bike&ride powstanie również obok urzędu gminy w Drwini, szkoły w Dziewinie i domu ludowego w Gawłówku. Zakończenie tych prac przewidziane jest na koniec 2021roku. Dodajmy jeszcze, że została zawarta umowa na budowę kolejnych kilometrów ścieżek pieszo-rowerowych. Powstanie prawie 4 kilometrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej  od  miejscowość Zielona do istniejącej już ścieżki w Mikluszowicach, co z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa podróżujących przy tak ruchliwej drodze jaką jest droga wojewódzka nr 965.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr112021

prosp02

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .