Reklama
Posłanka Urszula Augustyn w grupie „żądającej” zmian
WYDARZENIA - Region Tarnowski
wtorek, 11 maja 2021 16:37

Tarnowska posłanka Urszula Augustyn jest jednym z kilkudziesięciu sygnatariuszy listu do władz Koalicji Obywatelskiej – Platformy Obywatelskiej. Niechętni tej inicjatywie próbują zrobić z nas grupę naiwnych kobiet, która nie potrafi trzymać nerwów na wodzy. To bzdura, ale prawdą jest, że sekretariatem tego listu, czyli osobami współredagującymi i zbierającymi podpisy byłam ja, Urszula Augustyn, Marta Golbik i Izabela Mrzygłocka – mówiła w rozmowie z Onetem, jedna z inicjatorek „puczu”, Joanna Kluzik – Rostkowska. Jej zdaniem w PO nie jest dobrze. Przypomnijmy, że pod listem, oprócz Urszuli Augustyn, podpisanych jest 50 innych posłów i senatorów PO.

Tarnowscy politycy PO są w tej sprawie podzieleni. Dominuje jednak frustracja, bo notowania partii lecą na łeb na szyję. - Jeszcze kilka lat temu byliśmy pierwszą siłą polityczna. Dzisiaj, wszystko na to wskazuje, pokonał nas już ruch Szymona Hołowni. Jak tak dalej pójdzie, to przeskoczy nas lewica, która zagłosowała za środkami z Unii. Nasi sympatycy pytaj a: dlaczego tak się zachowali nasi posłowie, dlaczego głosowaliśmy przeciwko środkom na odbudowę. Jak mamy im to tłumaczyć – mówi nam jeden z radnych PO w tarnowskiej Radzie Miejskiej. Ale są i tacy, którzy „zacierają ręce”, liczą, że bunt w PO spowoduje przesilenie. - Borys Budka będzie musiał postawić na kogoś innego w Tarnowie, Ula (mowa o poseł Urszula Augustyn – przypis redakcja) straci pozycję lidera – dodają.

Urszula Augustyn jest posłem od 2005 roku. Po rezygnacji z polityki przez jej wieloletniego promotora – Aleksandra Grada – została liderem tarnowskich struktur PO. Przez kilka lat pracowała jako dziennikarz w radiu (rozgłośni RDN – Diecezji Tarnowskiej), z wykształcenia jest pedagogiem. Przez kilka miesięcy była wiceministrem edukacji w rządzie Ewy Kopacz. W gabinecie „cieni” PO odpowiada za oświatę. Kandydowała niedawno na fotel szefa Klubu Parlamentarnego KO - PO, ale przegrała tę rywalizację z obecnym przewodniczącym klubu.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .