Reklama
Powstanie Muzeum Regionalne w Zakliczynie
WYDARZENIA - Region Tarnowski
niedziela, 09 maja 2021 00:00

W Zakliczynie powstanie Muzeum Regionalne. Zaadaptowany na ten cel zostanie budynek dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej. Samorząd na pierwszy etap prac otrzymał 210 tys. zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Muzeum Regionalne będzie przybliżać historię oraz tradycję regionu i Ziemi Zakliczyńskiej dzięki wystawom, prelekcjom oraz pokazom, które będą tam miały miejsce. W muzeum będą organizowane wspólnie z innymi instytucjami związanymi z kulturą i edukacją wydarzenia przy wykorzystaniu nowych technologii. Muzeum będzie też pozyskiwać na swoje wyposażenie relikty przeszłości. Sporo eksponatów zresztą już mamy zgromadzonych, są w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury – objaśnia burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak.

Dla potrzeb muzeum postanowiono przebudować i dostosować budynek mienia komunalnego – dawnego przedszkola przy ul. Jagiellońskiej w Zakliczynie. Przedszkole – przypomnijmy – przeniesione zostało w 2019 roku do nowego i nowoczesnego obiektu przy ul. Spytka Jordana. Wkrótce ruszy rozbudowa, przebudowa i modernizacja pomieszczeń przeznaczonych dla muzeum. Zakupione zostanie wyposażenie do sal ekspozycyjnych oraz zaplecza technicznego. Na pierwszy etap prac samorząd Zakliczyna otrzymał 210 tys. zł z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .