Reklama
Rządowe wsparcie dla gmin i powiatów
WYDARZENIA - Region Tarnowski
piątek, 07 maja 2021 17:31

denbno 2Po raz kolejny rząd sypnął kasa dla gmin i powiatów z regionu. Tylko na konto powiatu brzeskiego wpłynie ponad 11.7 miliona złotych. Blisko dwa miliony otrzyma gmina Dębno. Starania radnych PiS z Rady Miejskiej w Brzesku doprowadziły do tego, że blisko sześćset tysięcy otrzyma tamtejszy samorząd. Prawie czterysta tysięcy to dotacja dla Szczurowej, blisko dziewięćset tysięcy pozwoli na wyremontowanie jeden z dróg w gminie Trzciana. Warto wspomnieć, że ponad sto tysięcy otrzymała gmina Nowy Wiśnicz – mówi naszej redakcji poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Zmodernizowane drogi powiatowe i gminne – to obraz, jaki niebawem będą oglądać mieszkańcy powiatów bocheńskiego i brzeskiego. Samorządy z tych powiatów otrzymają bowiem środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w łącznej wysokości 15 568 595,36 złotych.
 
W imieniu wojewody małopolskiego Łukasza Kmity przekazania symbolicznych czeków w Ratuszu w Nowym Wiśniczu oraz na Zamku w Dębnie dokonał II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, który pogratulował skutecznie złożonych wniosków.  - To zastrzyk finansowy, który pozwala odetchnąć samorządowcom od kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Jest to również ulga dla mieszkańców, którym zrealizowanie zadań pozwoli na bezpieczne przemieszczanie i poruszanie się po drogach. Gratuluję i życzę możliwie najszybszej realizacji zadań – mówi wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Do samorządów powiatu brzeskiego w ramach RFRD trafią ogromne środki w wysokości 14 589 342,36 złotych. Pozwolą one na realizację 7 zadań, m.in. na przebudowę drogi powiatowej w miejscowości Jadowniki czy remont drogi gminnej w Dołędze.  Powiat brzeski - trzy zadania: 11 710 928 zł, Gmina Dębno - dwa zadania: 1 914 536,44 zł, Gmina Brzesko - 584 056 zł, Gmina Szczurowa - 379 821,92 zł. Z kolei z powiatu bocheńskiego wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymają dwie gminy. Dofinansowanie dla tego regionu wyniesie blisko milion złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na remont drogi gminnej w miejscowości Rdzawa oraz przebudowę drogi gminnej Kopaliny - Stary Wiśnicz.
Gmina Trzciana - 873 639 zł, Gmina Nowy Wiśnicz - 105 614 zł.


Na liście dotowanych samorządów  znalazła się także gmina Brzesko. Jak mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko to wielka zasługa radnych Rady Miejskiej: Adama Kwaśniaka, Ewy Chmielarz – Żwawy oraz Barbary Borowieckiej. – Bardzo często ze mną się kontaktują, proszą o interwencje, wsparcie i pomoc – mówi poseł Józefa Szczurek – Żelazko. Parlamentarzystka, podobnie jak i inni posłowie Prawa i Sprawiedliwości ubolewają, że takiej aktywności nie przejawiają włodarze miasta: burmistrzowie gminy Brzesko. Starosta brzeski Andrzej Potępa dziękował w imieniu mieszkańców powiatu brzeskiego. – Szczególne słowa podziękowania kieruje na ręce pani poseł Józefy Szczurek – Żelazko – mówi naszej redakcji. Słowa uznania za pomoc dla posłów z regionu tarnowskiego, w szczególności dla poseł Józefy Szczurek – Żelazko skierowali także Wiesław Kozłowski, wójt gminy Dębno oraz Zbigniew Moskal z włodarz Szczurowej.


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .