Reklama
Dębno. Alkomat dla policji
WYDARZENIA - Dębno
środa, 05 maja 2021 00:00

Dane są niepokojące. W 2019 roku wynika, że w okresie od stycznia do grudnia doszło do ok. 30 tysięcy wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców. Z roku na rok rośnie liczba śmiałków, którzy po spożyciu alkoholu wsiadają na kierownicę nie zważając na konsekwencje swoich decyzji. Etanol to substancja psychoaktywna, oznacza to, ze wpływa na działanie centralnego układu nerwowego i funkcje mózgu. Im więcej alkoholu wypijesz, tym bardziej zakłócone jest funkcjonowanie układu nerwowego, w tym ośrodków mózgowych kluczowych dla prawidłowego kierowania pojazdem i odpowiadających za koordynację wzrokowo-ruchową.

Dodajmy, że w ramach realizacji zadań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych Gmina Dębno przekazała alkomat, który służył będzie brzeskiej ,,drogówce”. W środę 29 kwietnia, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku kom. Tomasz Nosal oraz aspirant Szczepan Biłos, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Brzesku odebrali sprzęt z rąk Wójta Gminy Dębno Wiesława Kozłowskiego. - Od wielu lata nasz samorząd wspiera brzeski Garnizon Policji. Bezpieczeństwo naszych mieszkanców to kwestia priorytetowa – zapewnia wójt Wiesław Kozłowski.

(mir)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

062021

pr062021a

 

 

 

reklamamariola

fbprofil

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .