Reklama
Gmina Szczurowa: Remont drogi z dotacją rządową
WYDARZENIA - Szczurowa
środa, 05 maja 2021 00:00

Niemal 380 tysięcy złotych ze środków rządowych pozyskała gmina Szczurowa na remont drogi gminnej w Dołędze. Dzięki skutecznym działaniom wójta Zbigniewa Moskala do Szczurowej trafią pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.


Ponad pół miliona złotych będzie kosztować remont drogi gminnej w Dołędze. Gmina wyremontuje odcinek o długości prawie półtora kilometra. trasa zyska nową nawierzchnię asfaltową, zostaną też udrożnione rowy melioracyjne. Łączny koszt zadania to ponad 540 tysięcy złotych, w tym 162 tysiące wkładu własnego gminy i prawie 380 tys zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.
Są to kolejne pieniądze zewnętrzne pozyskane przez gminę. W pierwszej kolejności podejmujemy działania inwestycyjne, na które uda się nam pozyskać dodatkowe  środki pozabudżetowe - podkreśla wójt Zbigniew Moskal. Od 2019 roku na konto gminy Szczurowa wpłynęło kilkanaście milionów złotych pozyskanych z różnych zewnętrznych źródeł.

(pr)


Komentarze (0)

Napisz Komentarz

mniejsze | większe

busy
 

 kwiatr2021b2

pr122021

 

arteon

bs2020a

Ostatnie komentarze

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz dla indywidualnych potrzeb użytkowników zgodnie z Polityką Cookies. Możesz je wyłączyć/zmienić w ustawieniach przeglądarki. .